Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Typowo techniczne pytanie o praktyczną opinię. Czy do tego body KLIK , które ma skróconą prowadnicę kolby da się zastosować zwykłą "fixed stock" np TAKĄ? Body jest typowo pod kolbę składaną aby zrobić więcej miejsca na batkę w rurze więc czy taki zamierzony ubytek nie przeszkodzi w zastosowaniu stałej kolby?

Link to post
Share on other sites

Według mnie podejdzie bez problemu. Też mam skróconą prowadnicę kolby ( G&P Enforcer ), miałem pod ręką stałą kolbę G&G, założyłem - wszystko ładnie spasowane. Także myślę, że z kolbą G&P nie powinno być problemu, ale niech się wypowie ktoś jeszcze dla 100% pewności.

Link to post
Share on other sites

Diabeł tkwi w szczegółach jak zwykle :icon_biggrin:

 

Stałe kolby czy to najtańsze od np Boya, czy też z najwyższych półek maja kilka cech wspólnych i kilka subtelnych różnic w swojej budowie. Wspólne dla wszystkich są dwa elementy - prowadnica wewnętrzna która wchodzi na prowadnice body - ta zazwyczaj zaczyna się u nasady kolby, oraz występ w nasadzie wchodzący do "wnętrza" uppera ustalający połączenie i wzajemne położenie elementów.

Kolbę z body, a ścisłej rzecz biorąc z prowadnica sprężyny łączy jedna śruba. W kolbach np Boja biegnie prze cała długość kolby od stopki po GB. Natomiast w kolbach innych producentów - KWA, G&P wewnątrz kolby znajduje się półka na której opiera się solidna metalowa podkładka przez którą przechodzi śruba mocujaca (zresztą z zasady tej samej długości co śruba od kolb składanych).

Tak więc długość prowadnicy ma tu drugorzędne znaczenie, o ile to co sterczy z tyłu body nie jest krótsze niż powiedzmy 2-3 cm.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...