Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja: Wyeliminuj cel


Recommended Posts

Witam.

Być może to już było, bywało. Z racji, że jestem nowicjuszem w społeczeństwie ASG, choć nie bez militarnego doświadczenia, postanowiłem dać Wam pomysł na lepsze poznanie, zgranie się w grupie. Jednocześnie grupa, gracze podnoszą swoje kwalifikacje.

 

 

Wymagania:

 

Forum, punkt spotkań, kontakt w grupie. Uzbrojona replika, osoba prowadząca działania, ew scenariusz, telefony ew inny środek łączności.

 

Gracze:

Cel, osoba określająca się jako cel. Zajmująca dla niej odpowiednie stanowisko strzeleckie. Cel przesyła informacje o obecności w danym miejscu (z dodatkowym marginesem rejonu) w formie scenariusza (od choćby: xxxx dnia w mieście obecny będzie snajper o godzinie xxx w miejscu xxx, widmowość przesyła do operacyjnego). Informowanie operacyjnego o zmianie lokalizacji podczas rozgrywki z wyprzedzeniem.

 

Operacyjny. Osoba informująca drużynę o pozyskanych informacjach, obecności celu, nowego celu w rejonie działań, nie bierze udziału w strzelaniu. Działa wspólnie z celem jeśli lokalizacje w trakcie rozgrywki się zmieniają. Jeśli tego wymaga sytuacja zamieszcza na forum itp dane topograficzne.

 

Strzelcy, szturmowcy etc. Ich celem jest eliminacja celu wg wytycznych przekazanych przez Operacyjnego.

 

Można dodać Informator

 

 

Myślę, że to dobry sposób na zapoznanie się z światkiem ASG lub wstąpieniem do grupy jak i poznanie się pomiędzy grupami w mieście. Nowo założone grupy, wolę słowo drużyny, będą miały plus by poznać swe możliwości, wyselekcjonować swoje zdolności czy snajper czy szturmowiec lub zwiad . By było ciekawiej takich działań można kombinować wiele tylko wyobraźnia i topografia nas będzie ograniczać, wprowadzenie tego jako konkursu w frakcji doda tyko smakoszu i zachęty dla graczy by się pokazać. Od paczka czy dwie kuleczek. Schemat działań sprawdzał się w MSWiA więc czemu nie w samej zabawie.

 

Pozdrawiam.

 

Jak się spodoba to wpiszę inne pomysły, doświadczenia jakie mam jeszcze w głowie:)Zasady do wglądu

Edited by nikors
Link to post
Share on other sites
Operacyjny. Osoba informująca drużynę o pozyskanych informacjach, obecności celu, nowego celu w rejonie działań, nie bierze udziału w strzelaniu.

 

Ciekawi mnie kto będzie chciał być tą osobą. Bo z reguły każdy przychodzi sobie postrzelać.

Link to post
Share on other sites

IMO za wysoka poprzeczka dla początkujących, bez względu na wiek. Na początku jest zajawka na wymianę kulek i nowe towarzystwo a nie na wykonywanie zadań i koordynację działań. To przychodzi z czasem. Opisany model ma sporo wspólnego z milsimowym TOC, a to raczej etap rozwojowy danego środowiska a nie startowy. Znane mi wyjątki raczej potwierdzają regułę niż ją negują.

 

I 2 pytania:

- co to jest uzbrojona replika?

- A co będzie jak nikt nie podejmie wyzwania (z różnych przyczyn)? Obiekt posiedzi sobie w lesie i pójdzie do domu? Faktycznie świetny sposób na zachęcenie do zabawy :wink:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...