Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Jestem posiadaczem Glocka 17 od KWA, na pierwszy rzut oka widać że problem tkwi w tym że gaz nie ma siły by cofnąć zamka. Czasem przejawia się to w sposób taki że po wystrzeleniu kulki zamek po prostu się blokuje po wykonaniu drogi kilku milimetrów, nie występuje syfon, wystarczy przeładować i oddać strzał licząc na to że nie zrobi tak ponownie. Jeśli już uda się wystrzelać normalnie magazynek czasami przy ostatniej kulce zamek nie zostaje w tylnym położeniu i potrzebny jest ponowny strzał.

Używam gazu Ultrair, świeżo kupiony.

Glocka rozebrałem na części pierwsze sprawdzając stan poszczególnych elementów, wszystko jest całe, włącznie z zaworem rakietowym który u mnie jest metalowy. Przy tym rozbieraniu wszystkie podzespoły przesmarowałem olejem wazelinowym.

Ta część chodzi w układzie w miarę płynnie po nasmarowaniu czasem dając znać lekkim zacięciem - http://img.photobucket.com/albums/v729/imphranki/kscginstall/DSC03548.jpg

Te dwie sprężynki też wydają się spełniać swoją rolę natomiast nie dają zbyt dużego oporu, tak chyba ma być - http://img.photobucket.com/albums/v729/imphranki/kscginstall/DSC03541.jpg

Magazynek też nie daje mi powodów żeby sądzić że to właśnie jego wina.

 

Na pozór porządny całkiem sprawny pistolet od niedawna zaczyna mnie zawodzić stąd moje pytanie, czy ktoś może mi pomóc znaleźć ewentualną usterkę lub sposób w jaki ja źle postępuje próbując go naprawić ?

 

EDIT:

 

 

 

Po głębszych oględzinach dochodzę do wniosku że winna może być część przedstawiona na obrazku, guma z jakiej jest wykonana jest bardzo twarda i gaz nie ma siły ruszyć tej części z otworem blokując cały zamek, to tłumaczy czemu kulka wylatuje z lufy a zamek się nie rusza. Czy rolę w tej usterce mogą mieć również wspomniane w pierwszym poście sprężynki ? Nie znam się na tym więc proszę zweryfikować moje przypuszczenia.

DSC01537-2.JPG

Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy szyny po których porusza się zamek (te szare metalowe wystające znad krawędzi po obu stronach szkieletu) nie są uszkodzone, zakrzywione, czy nic tam nie haczy. Tak samo sprawdź rowki na zamku w które te szyny wchodzą (zamek metalowy czy plastikowy?)

 

Czy strzał, pomimo braku blow-back'u jest prawidłowy: zasięg, moc? Jeśli nie, to może wina górnego zaworu puszczającego za mało gazu?

Sprężyna powrotna.. standardowa czy wymieniona na jakąś mocniejszą? Jeśli standard to czy na pewno dobrze założona?

 

Te sprężynki mają dociskać dyszę do komory Hop-Up. Nie są jakieś mocne. Zwróć uwagę, czy nie są pokrzywione. W moich Gloczkach dysza porusza się w zespole blow-backu z pewnym oporem, ale to ze względu na tarcie o tą zewnętrzną metalową obudowę, a nie uszczelkę na "tłoczku", który pokazałeś na zdjęciu.

Edited by biper911
Link to post
Share on other sites

Szyny jak i zamek są w porządku, zamek metalowy. Sprężyna powrotna standard, dobrze założona ponieważ opisywana dolegliwość mojego glocka nie powtarza się non-stop a występuje sporadycznie a tak glock normalnie strzela. Spręzynki nie są pokrzywione.

 

Zaraz go rozbiorę i sprawdzę jak dysza porusza się w ogóle bez tej uszczelki.

 

EDIT:

 

Po rozebraniu stwierdzam że dysza porusza się z oporem właśnie przez pokazaną na zdjęciu twardą uszczelkę, po jej zdjęciu całość chodziła płynnie.

 

Nadal nie wiem czy to właśnie jej wina ale dużo na to wskazuje, ciekawe czy taką uszczelkę dostanie się w sklepie hydraulicznym.

Edited by piasek43
Link to post
Share on other sites

To fakt że po wczorajszym rozebraniu i gruntownym smarowaniu wszystkich podzespołów efekt się raczej nie powtarza, może zdarzył się raz na kilkanaście prób natomiast nie mam pewności że nie powtórzy się znowu w momencie w którym będzie mi nie na rękę czyli strzelance dlatego chciałbym zrobić coś żeby mieć pewność w używaniu pistoletu (nie, nie stać mnie na TMa). :maniak_jezyk:

 

Glocka konserwuję olejem wazelinowym który wydaje mi się być najlepszym do pistoletu który jest mechanizmem precyzyjnym, jeśli tak nie jest niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu.

Link to post
Share on other sites

Mam 2 Glocki 17 KWA, jeden od nowości, ale już z metalowym zamkiem. Sporo użytkowany, smarowany i czyszczony regularnie, czasem nawet bez potrzeby, tak dla samej przyjemności :) - nigdy nie miałem takich problemów. Obecnie ze szkieletem Pro-Arms, zamkiem GP z oznaczeniami, przyrządami celowniczymi z wersji ostrej, magazynkami z logiem Glocka i takąż stopką magazynka robi jako custom.

Drugi kupiony jako używany, mocno przechodzony. Miał być dawcą części, skończył jako 2-gi w pełni sprawny. Robi jako srzelankowy "koń roboczy". Wrzuciłem mu też metalowy zamek. Działa bez zarzutu.

Smarowanie tylko olejkiem silikonowym.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...