Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

biper911

Użytkownik
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

454 profile views
 1. Jakoś cicho na ten temat na WMASG.. W zaciszu gabinetów ministerialnych MSWiA, tudzież komendantów KGP/KWP/CLKP powstał projekt nowej ustawy o broni i amunicji. Geniusze, którzy go stworzyli pod definicję "broni pneumatycznej" chcą podciągnąć każdą zabawkę nawet, "w której do miotania pocisku wykorzystywana jest energia sprężonych gazów, innych niż powstałe w wyniku reakcji chemicznej ładunku miotającego" (cytat z projektu). Dotychczas bronią pneumatyczną były tylko wiatrówki przekraczające 17J. Wszystko co poniżej było "urządzeniem pneumatycznym". Co więcej, na broń <17J nie trzeba będzie mieć pozwolenia, ale każdą broń pneumatyczną (w tym repliki ASG, a nawet zabawki dla dzieci, nerfy itp. :) ) będzie " można posiadać tylko na podstawie karty broni" Cytaty z projektu ustawy. Nieco więcej o tym projekcie: http://trybun.org.pl/2018/06/08/mswia-projekt-ustawy-o-broni-i-amunicji-do-uzytku-cywilnego-nie-istnieje-upubliczniam-zatem-to-czego-nie-ma/ http://gunblog.eu/2018/06/wyciekla-ukrywana-nowa-ustawa-o-broni-i-amunicji/ Cytat z forum beżowego z powołaniem się na odpowiednie paragrafy nowego projektu ustawy:
 2. Mam 2 Glocki 17 KWA, jeden od nowości, ale już z metalowym zamkiem. Sporo użytkowany, smarowany i czyszczony regularnie, czasem nawet bez potrzeby, tak dla samej przyjemności :) - nigdy nie miałem takich problemów. Obecnie ze szkieletem Pro-Arms, zamkiem GP z oznaczeniami, przyrządami celowniczymi z wersji ostrej, magazynkami z logiem Glocka i takąż stopką magazynka robi jako custom. Drugi kupiony jako używany, mocno przechodzony. Miał być dawcą części, skończył jako 2-gi w pełni sprawny. Robi jako srzelankowy "koń roboczy". Wrzuciłem mu też metalowy zamek. Działa bez zarzutu. Smarowanie tylko olejkiem silikonowym.
 3. Sprawdź czy szyny po których porusza się zamek (te szare metalowe wystające znad krawędzi po obu stronach szkieletu) nie są uszkodzone, zakrzywione, czy nic tam nie haczy. Tak samo sprawdź rowki na zamku w które te szyny wchodzą (zamek metalowy czy plastikowy?) Czy strzał, pomimo braku blow-back'u jest prawidłowy: zasięg, moc? Jeśli nie, to może wina górnego zaworu puszczającego za mało gazu? Sprężyna powrotna.. standardowa czy wymieniona na jakąś mocniejszą? Jeśli standard to czy na pewno dobrze założona? Te sprężynki mają dociskać dyszę do komory Hop-Up. Nie są jakieś mocne. Zwróć uwagę, czy nie są pokrzywione. W moich Gloczkach dysza porusza się w zespole blow-backu z pewnym oporem, ale to ze względu na tarcie o tą zewnętrzną metalową obudowę, a nie uszczelkę na "tłoczku", który pokazałeś na zdjęciu.
 4. Jeśli kabura ma być udowa, to spokojnie się utrzyma na pasku od spodni, bo jej główny "ciężar" i tak wisi na mocowaniu na udzie. Ja do zwykłego paska Budeswehry (cena ok. 10zeta - w dobrym stanie, NIE MA żadnego znaku na klamrze) wieszam kaburę+Glock17 z metalowym zamkiem i z magazynkiem, a po drugiej stronie paska 3 magi i się wsio trzyma tyłka, nawet w biegu. Pasek o konstrukcji prostej jak cep, ale genialny w swej prostocie i skuteczności. Ew. inne oporządzenie to proponowałbym już jednak wieszać na pasie taktycznym/oporządzeniu.
 5. Przecież nie musisz go od razu rozkładać na części elementarne, do najmniejszej śrubki. Na początek zdejmij zamek i wyjmij cały zespół blow-backu (odkręcasz jedną, widoczną śróbkę i cały ten element wyciągasz, razem z tylną płytką. Jeśli mechnizm spustowy działa jak należy, to go tylko przedmuchaj, wyczyść patyczkami do uszu i wszytko przesmaruj. Możesz nawet przepłukać gada w czystej wodzie, albo pod ciśnieniem pod prysznicem i wysuszyć. Dopiero jak te podstawowe czyszczenie nie pomoże, to myśl o rozbiórce Glocka. Gdzieś na forum w dziale Gaziaków jest opis jak rozłożyć Glocka 18c. Z 17-nastką jest łatwiej, bo nie ma mechanizmu zmiany trybu ognia, a reszta identyczna.
 6. Remov - przy takim podejściu władz trudno mieć coś wspólnego z pozwoleniami w praktyce ;) A swoją drogą, to dobrze wiedzieć.. Może udałoby się coś osiągnąć sposobem.. np. a'la agent Tomek: szarmancja, fryz, kwiatuszek, kolacyjka i... promeska zdobyta ;-D (czasem może być jeszcze inny etap pośredni, w alkowie :D - dla mocno zdesperowanych, bo zakładam że średnia wielu w w.w WPA >50 l. )
 7. Rzekłbym, że nie tylko w niektórych, ale niemal wszędzie. Jak widzę na ulicach krowiaste billboardy (heh, tu znów wciska się zapożyczenie) z napisem wielkości TIRa reklamującym wyprzedaż "SALE" to mam ochotę iść do takiego sklepu, galerii i żądać sprzedaży jakieś sali za pół ceny. Stokroć bardziej wolę "plusowe" WYPRZ, niż to idiotyczne SALE. Przepraszam za odejście od tematu.
 8. Cytuję z innego forum, bo warto (byłem, widziałem, strzelałem, trochę przygłuchłem po Magnum .44 ;) )
 9. Tak jak koledzy radzą. Na początek, dopóki nie przekonasz się dokładnie jaki nóż będzie Ci najbardziej odpowiadał i do czego najczęściej będziesz go wykorzystywał, to na początek nie warto inwestować w niego wielkiej kwoty. Zwłaszcza, że za niewielkie pieniądze można kupić porządny nóż, który pewnie posłuży Ci lata... Mora Outdoor 2000. Najtaniej w necie (sam właśnie kupiłem, razem z zielonym Hultaforsikiem :) i polecam firmę. http://zuster.otwarte24.pl/534,Noz-Mora-2000 za niecałe 58 zeta !!! A tutaj masz użytkowy test Mory 2000 w terenie: Ewentualnie, jeśli zależy Ci na wygodniejszej rękojeści (choć tej z Mory 2000 nie mogę nic zarzucić) i praktyczniejszej pochewce to możesz sobie wybrać któryś z nowych modeli Mory 2010, czyli serii Bushcraft (Force, Forest, Signal). Forest i Signal mają dokładnie to samo ostrze co Mora 2000 tylko w nowej oprawce. Porównanie nowych noży Mora z serii Bushcraft:
 10. Ciśnie mi się jedno na usta... NAWET MNIE NIE WKU...J!!! ;)
 11. To akurat nie budzi wątpliwości. Chodzi o to, że ten zapis nie daje możliwości zdobycia pozwolenia tym, którzy chcieliby należeć TYLKO do stowarzyszenia o charakterze strzeleckim. Gdyby ten zapis brzmiał inaczej ("lub") otworzyło by to drogę do powoływania takich stowarzyszeń, np. przy istniejących strzelnicach, rozwoju rynku broni i amunicji, większej popularności takich dyscyplin jak IPSC, IDPA w Polsce. Edyta: nie jestem pewien, ale aby starwować w zawodach IPSC u nas, chyba nie trzeba posiadać licencji sportowej PZSS
 12. Hmm.. czy jest na sali jakiś prawnik? Pewne obawy (czy uzasadnione?) budzi we mnie ten zapis, bo nigdzie tam nie ma słynnego "lub". Pytanie do kogoś obytego w języku prawniczym. Czy powyższy zapis może być interpretowany przez organy uprawnione do wydawania pozwoleń jako warunki łączne: np.: udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim i posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b, oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego - dla pozwolenia na broń do celów sportowych Czytelny i jednoznaczny (dla laika) zapis wyglądałby tak: udokumentowane członkostwo w stowarzyszeniu o charakterze strzeleckim lub posiadanie kwalifikacji sportowych, o których mowa w art. 10b, oraz licencji właściwego polskiego związku sportowego - dla pozwolenia na broń do celów sportowych
 13. Czekam na dostawę od RA-Techa. Hmm nie rozumiem dlaczego miałby się nie nadawać.. 380fps to mało? Gumka Hop-Up zgodna z systemem jak w VSR (dostępna na stronie RA-Techa) Słabo patrzyłeś :-P --> http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=26 Dysza NPAS do systemu open bolt Podobno działa super, no i gumki w końcu dostępne i porządne :) Daj znać na PM jaka cena Cię zadawala. Może się dogadamy, jeśli będzie okazyjnie, bo ciśnienia nie mam :-D
 14. Będą, jeśli dokupisz do tych co masz (i do CO2 też) taki zestaw: http://www.ratech.com.tw/store/product.php?id_product=258 p.s. jeden taki komplet jest w zestawie z konwersją na open bolt.
 15. Tyle że z tego co widziałem na TyTubo to kolba pękała zazwyczaj niżej, a nie tam u góry, jak zaznaczono na obrazku Ale wystarczy przecież zrobić "amortyzator", który przykleja się na tylnej powierzchni podstawy sprężyny powrotnej. Ja go zrobiłem z takich gumowych (nie filcowych) podkładek pod nogi mebli które można dostać w byle markecie w zastawie o różnych rozmiarach. Open bolt działa z CO2 jak najbardziej. Info bezpośrednio od RA-Techa.
×
×
 • Create New...