Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam !!!

Dzis na strzelance złapał mnie spory deszcz i jakims cudem przedostal sie troche do mosferu , po czym replika zaczela sama strzelac i zaczelo smierdziec. Szybko przestała strzelac , lecz juz po tym fakcje , sprawdzilem czy dziala na spust. Niestety nie. Ok wracam do domu.

 

Dobieram sie do mosfetu, smierdzi , koszulka w polowie czrna i spalona ( tzn rozerwana od ciepla) . All pieknie wysuszylem i proba strzalu. Lekko silnik nakreci sprezyne. Mysle , to juz spalano.

 

Proba na 2 batce , o dziwo strzela i to dobrze. I teraz koncowe pytanie: Czy cos z tym robic ? Czy zostawic jak jest ? Niby all smiga i tylko stara batka uszkodzona.

W mosfecie tez zmian nie zauwazylem wiekszych , poza smrodem lekkim . (pewnie od koszulki )

 

Czekam na wasze odp.

Edited by sidor95
Link to post
Share on other sites

W wypadku tanich mosfetów to mit że dają one 100% gwarancję na nowe styki przez lata, okazują się czasem kolejną częścią w aegu która może sie zepsuć :/

Nie ryzykował bym biegania z gnatem któremu sie zdarzyło strzelać samemu ewidentnie przez mosfet. Batka batką, ale to mosfet robi w Twojej replice za styki :)

Link to post
Share on other sites

A ja zauważyłem w swojej replice z mosfetem takie coś:

 

Gdy jest zimno (poniżej 5C), albo bardzo wilgotno, karabin czasami sam strzela... Strzeli 4 kulki i przestanie. Po chwili dwie. Potem 3 itd. Zależy jakie ma humorki. Elektronikiem nie jestem. Powie mi ktoś o co moze chodzić ?

Edited by Jacek GROT
Link to post
Share on other sites

Jacek wydaje mi sie ze dostaje tam sie wilgoc tak jak u mnie bylo. Teraz założę wiekszą kuszulkę i powinno byc ok

 

Kup pistolet na klej w sztyfcie (takie plastikowe rolki) i zalej cały mosfet tym klejem. Problem wilgoci zniknie. (Uwaga tanie pistolety możesz używać dopiero jak naprawdę dobrze się rozgrzeją żeby rozpuszczały sztyft, inaczej może ci wywalić korki).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...