Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Beretta M190 Special Force Full Metal HFC


Recommended Posts

Witam

 

jakiś czas temu zakupiłem używany Pistolet ASG GBB M190 Special Force Full Metal - Blow-Back - HFC

taki jak tu http://allegro.pl/pistolet-asg-gbb-m190-special-force-full-metal-b-i1719032413.html

- świetna sprawa, strzela celnie i jak na razie jest nie zawodny,

chciałbym dokupić do niego kompatybilny nowy magazynek (oryginalny jest trochę za drogi:/ ) na greengaz od jakich innych tańszych replik M9 będą pasować?

Co jeszcze warto wymienić w tej replice aby usprawnić jej działanie?

 

Druga sprawa to montaż lufy zewnętrznej z komora hopup;

czy te dwa elementy powinny być połączone ze sobą na stałe jakimś pinem (w około połowie lufy zewnętrznej znajduje się otwór który zgrywa się z tym w komorze hopup mimo to w mojej replice nie ma tam żadnego pinu) ??

pytam bo te dwa elementy przesuwają się względem siebie ok 1,5mm.

Link to post
Share on other sites

To ja się podepnę pod temat, bo mam problem.

 

Mianowicie, zatrzask zamka stroi fochy, raz zatrzymuje zamek raz nie, z tendencją do niedziałania. Kupowanie nowego za 8 dych, mówiąc delikatnie, nie pasuje mi.

Swoją drogą, od dłuuugiego czasu cały pistolet fochuje. Syfony, BB nie chce działać...

Co się dzieje?

Link to post
Share on other sites

To ja się podepnę pod temat, bo mam problem.

 

Mianowicie, zatrzask zamka stroi fochy, raz zatrzymuje zamek raz nie, z tendencją do niedziałania. Kupowanie nowego za 8 dych, mówiąc delikatnie, nie pasuje mi.

Swoją drogą, od dłuuugiego czasu cały pistolet fochuje. Syfony, BB nie chce działać...

Co się dzieje?

skoro zatrzask zamka nie działa to podejrzewam, że prowadnica może być zasyfiona, może wystarczy ją wyczyścić i przesmarować?

Mój wysmarowany był olejem maszynowym aż pryskał na boki podczas strzelania - wytarłem do czysta i nasmarowałem olejem siliokonowym SP-90 - teraz wszystko jakby lepiej chodziło.

Silikon po wyschnięciu tworzy taką gęstszą od oleju powłokę i trochę dłużej się utrzymuję.

Mam tylko problem z czyszczeniem prowadnicy sprężyny w magazynku, czasem kulki mi się klinują i oddaje strzały na sucho - nie pryskałem w to silikonem, kombinuje z pałeczkami z watą ale zamka nie będę rozbierał

:zastanawia:

 

Skoro masz ten sam model to możesz mi odpowiedzieć na pierwszy post w tym temacie;

jak u Ciebie wygląda sprawa montażu komory hupup z lufą zewnętrzną??

Link to post
Share on other sites

sory ale nie mogłem edytować postu powyżej..

 

na zdjęciach zaznaczyłem miejsce na pin czerwoną strzałką,

natomisat na 2 zdjęciu zielona strzałka to kierunek przesuwu komory w lufie zewnętrznej

m190b.jpg

 

m190a.jpg

 

czy w miejscu zaznaczonym czerwoną strzałką powinien być jakiś pin czy coś w tym stylu

??

Link to post
Share on other sites

tą dzwignię nad prawym kciukiem?

podparta jest sprężynką, która ściąga ją w dół.

Jednak jak ściągniesz zamek zobaczysz, że dźwignia od wewnątrz ma taki wystający sworzeń (bo nie ma czegoś takiego jak bolec ;) ), teraz wsadź sobie PUSTY magazynek...

- widzisz co przesuwa dźwignię do góry??

jest to 'popychacz kulek' w magazynku widoczny przez wycięcie z lewej strony magazynka (parząc w pistolecie trzymanym prawą ręką).

 

Rachunek jest więc prosty;

1. masz słabą sprężynę w magazynku (ja tak mam, blokują mi się kulki podczas strzelania - mimo to dźwigjnia po ostatnim strzale działa prawidłowo),

2. ząbek który łapie wracający zamek jest ukruszony/starty/uszkodzony,

3. wszystko jest usmarowane lub jakiś syf blokuje pełny zakres ruchu dźwigni lub/i sprężyny w magazynku,

4. sworzeń wewnętrzny dźwigni(ten który współpracuje bezpośrednio z zamkiem) jest ułamany/uszkodzony

5. masz nieoryginalny magazynek

6. kilka z powyższych na raz

 

radzę dokładnie obejrzeć cały mechanizm i postarać się zrozumieć metodę jego działania i zakres współpracujących elementów, do tego smarowanie i czyszczenie to 90% sukcesu

 

mam nadzieję że jakoś pomogłem

:wink:

 

jeszcze mi powiedz jak u ciebie działa na zamku ta 3-stopniowa blokada zamka, która blokuje kurek??

dźwignia na dole to zupełna blokada mimo to podczas ściągania spustu "kowadełko" odchyla się do tyłu w 1/3 zakresu i tak zostaje ??

na dźwigni w położeniu na wprost i pierwszej w dół replika jest odblokowana i można strzelać

czy tak masz też u siebie?

Link to post
Share on other sites

Obejrzałem to na wszystkie strony już dawno, też myślałem że to po prostu zużycie.

 

Dźwigni na zamku nie nazwałbym "blokadą" bo w sumie nic nie blokuje tylko zmienia trajektorię ruchu dźwigni łączącej spust z kurkiem.

 

Generalnie jest dwu-stopniowa, dodatkowy stopień to po prostu efekt uboczny, jako że oryginał tejże repliki ma tylko jeden tryb ognia i "zabezbieczony".

A to, że odchyla się przy zabezpieczonym, to po prostu błąd w sztuce, czasem się zdarza, czasem nie.

Jeżeli masz tak ciągle, oznacza to że masz felerny egzemplarz.

 

Od kiedy go masz?

Link to post
Share on other sites

kupiłem używany, odchyla się nie zawsze ale tak raz na 3 ściągnięcia spustu.

Nie przeszkadza mi to ale nie powinno tak być.

Co do tej dzwigni na zamku to jest widocznie zastosowana w modelu 93r gdzie jest możliwość strzelania seriami

chyba bo innego wytłumaczenia nie ma..

?

Co do Twojego problemu to zostaje jeszcze gniazdo w zamku w który wchodzi ząbek od dzwigni..

po prostu popatrz po wszystkich

Ale wsadzałeś maga bez zamka i co dzwignia idzie w górę czy nie??

Link to post
Share on other sites
Swoją drogą, od dłuuugiego czasu cały pistolet fochuje. Syfony, BB nie chce działać...

Co się dzieje?

Po prostu masz zawodną klamkę.

 

Mianowicie, zatrzask zamka stroi fochy, raz zatrzymuje zamek raz nie, z tendencją do niedziałania. Kupowanie nowego za 8 dych, mówiąc delikatnie, nie pasuje mi.

 

Problem nie jest dźwignia ani raczej nic z tego co wypunktował Mike. Prawdopodobnie gnat stracił "kopa" blow backu (z brudu, starości albo niepoprawnego smarowania, kto wie?) i nie dochodzi do końca.

 

Mój wysmarowany był olejem maszynowym aż pryskał na boki podczas strzelania - wytarłem do czysta i nasmarowałem olejem siliokonowym SP-90 - teraz wszystko jakby lepiej chodziło.

Silikon po wyschnięciu tworzy taką gęstszą od oleju powłokę i trochę dłużej się utrzymuję.

 

Taki w sprayu sylikon? Wysycha i tyle go było. Guna smaruje sie olejem maszynowym, w miarę rzadkim bo nie wysycha w tydzień i porządnie smaruje. Jak miałeś całego zapaćkanego smarem to się nie dziwię, że chodziło gorzej, repliki tego nie lubią.

Link to post
Share on other sites

Problem nie jest dźwignia ani raczej nic z tego co wypunktował Mike. Prawdopodobnie gnat stracił "kopa" blow backu (z brudu, starości albo niepoprawnego smarowania, kto wie?) i nie dochodzi do końca.

 

Przy odciąganiu "renkom" też się nie blokuje, a wtedy mam pewność że dochodzi do końca.

 

@Mikeol

Kiedy nie ma maga, ta dźwignia nie ma prawa być na górze.

Link to post
Share on other sites

Problem nie jest dźwignia ani raczej nic z tego co wypunktował Mike. Prawdopodobnie gnat stracił "kopa" blow backu (z brudu, starości albo niepoprawnego smarowania, kto wie?) i nie dochodzi do końca.

tego że zamek nie chodzi do końca nie przewidziałem..

ale sprawdzam na swoim na sucho i blokada łapie na ok 5mm przed całkowitym odciągnięciem zamka przez gaz, może ziomek co projektował przewidział taką sytuację..?

może sprężyna główna jest za mocna??

może gaz za słaby w sensie, że można kupić ten mocniejszy ggaz

morze jest szerokie.. :blush:

Taki w sprayu sylikon? Wysycha i tyle go było. Guna smaruje sie olejem maszynowym, w miarę rzadkim bo nie wysycha w tydzień i porządnie smaruje. Jak miałeś całego zapaćkanego smarem to się nie dziwię, że chodziło gorzej, repliki tego nie lubią.

aż pryskał.. co do tego silikonu to zasmarowałem go 3 dni temu i nadal jest lepki a było dość ciepło i trochę strzelałem (mogło zostać tez jeszcze trochę smaru maszynowego)

 

Przy odciąganiu "renkom" też się nie blokuje, a wtedy mam pewność że dochodzi do końca.

 

@Mikeol

Kiedy nie ma maga, ta dźwignia nie ma prawa być na górze.

ja nie pisałem, że jak nie ma maga to ma być w górze..

??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...