Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 months later...

Witam, pozwolę szepnąć słówko na temat noszenia oznaczeń…

Wszystko zależy od grupy reko i co tak naprawdę chce osiągnąć. Jeżeli celem grupy jest jak najwierniejsza rekonstrukcja konkretnej formacji to ja osobiście nie widzę w tym nic złego, żeby użwać stopni wojskowych, chybą że grupa chce się postrzelać w mundurkach - to po co stopnie ;-)

 

Zwróćcie uwagę na grupy rekonstrukcji historycznej, które odtwarzają stan rycerski, zakony, szlachtę, armię carską etc etc. – Tutaj dąży się do jak najwierniejszej kopii oryginału łącznie z użyciem odpowiednich tkanin, kolorów oraz oznakowań pod tytułem herb, który jak wiadomo był przypisany konkretnej osobie, rodzinie lub organizacji. Tu nikt nie widzi problemu ponieważ bez tych oznaczeń nie byłoby takiej rożnorodności, kolorystyki i tego czegoś....

 

Nie popieram oczywiście obwieszania się jak choinka, bo to akurat jest niesmaczne, bezcelowe i faktycznie może wprawiać w zakłopotanie osoby, które takie odznaczenia zdobyły naprawdę. Natomiast trzeba mieć świadomość, jeśli kultura odtwórstwa przetrwa wieki, ktoś w przyszłości będzie chciał również użyć oznakowań używanych w naszych czasach - to chyba nic złego

pozdrawiam

Piotrek

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...
Guest Jedi Knight

Ja tutaj z zapytaniem, o poszukiwanie ludzi, z starym dobrym woodlandem. Nie jestem rekonstruktorem, ale podejście mam milsimowe. Posiadam sprzęt amerykański, i repliki też pro zachodnie.

Cenie sobię jednak jakąś dowolność w detalach, trzymając się tego jednego camo, ale mając na uwadze jak największę dopasowanie do mych potrzeb. <żadnych hi-capów!> ;p

 

Myślałem o stworzeniu czegoś co można by nazwać kiedyś w przyszłości grupą, lecz jak najbardziej jestem skłonny porozmawiać z już istniejącymi grupami.

 

Dodam, że mam bardzo dobry kontakt, z grupą, która rekonstruje, na serio navy seals z lat 90. Są to poważni ludzie z nastaiwniem milsimowym (sam jestem zainteresowany milisimami, stąd lubie z nimi współpracować). Oni chętnie by poćwiczyli / spotykali się z takimi jak my, lecz by wstąpić w ich szerego właśnie trzeba się mocno zdyscyplinować co do sprzętu, co stoi w sprzeczności z moim założeniami. Ale grupa jest, działać z nimi można.

 

Zapraszam na pv, osoby zainteresowane.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam,

Poszukujemy osób których interesuje temat NSW Greenside z późnych lat '90 do roku 2000.

Wymagamy podstawowej wiedzy w temacie wyposażenia z tamtego okresu oraz przedewszystkim chęci do jej zdobywania/poszerzania i doskonalenia swoich umiejętności.

Jeśli nie lubisz ubrudzić sobie twarzy, podrzeć munduru i zamoczyć butów, a kolimator uważasz za niezbędne wyposażenie to nie jest ogłoszenie dla Ciebie... poszukujemy klimaciarzy!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...