Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Rodzaj magazynka a celność


Recommended Posts

Witam

 

mam problem z SR 10 KWA i midcampa pmag eco od STARA.

Komora hopup stockowa, lufa km heada, gumka g&g zielona.

W gb: tłok shs, łożyska KA. M110 ubita 370fps na chrono.

 

Problem jest z celnością. Kulki lecą po sznurki na hicapie jednak na pmagach robi się kwiatek i każda kulka kończy lot w innej stronie świata.

Czym to może być spowodowane?

 

Magi podają dość dobrze, czasami zdarza im się nie podać 1 kulki na semi. Przesmarowałem je dość dawno więc odrzucam teorie zaklejonych smarem kulek na które hopup źle działa.

 

Sprawdzłame na guarderach, g&g i gfc rockets i wszędzie ten sam efekt. (0.25g) A na hicapie lecą celnie.

Edited by maczo007
Link to post
Share on other sites

Problem może tkwić w ,,usytuowaniu maga w komorze,,

Na moim przykładzie.

 

Do tej pory używałem hi-capów i leciałem na kulkach P&J kilka dni temu doszły do mnie Midy od MAGA gdy zasypałem je tymi pejotami , to kulki latały na różne strony , lub wytaczały się z lufy, problemem były złe kulki i to że magazynek muszę obkelić izolką aby ciasno siedziały w komorze, ruszałem magiem na boki, dociskałem mocniej ku górze i różne fanabelie wychodziły, czyli mag musi być na swoim miejscu, możliwe że u ciebie będzie to lekarstwem.

Link to post
Share on other sites

Pewnie ta wypowiedź odnosi się do mnie

 

Nie, chodziło mi o to że jak włożymy maga do komory (właśnie tej na magazynek), i magazynek jest luźny to należy go owiną izolką, aby siedział tam sztywno, nie wiem jakie to ma znaczenie, ale jak pisałem ,gdy założyłem magazynek firmy MAG gdy strzelałem , to kulek nie pobierał, karabin pluł kulkami, powstawał kwiatek jak kolega także pisał... a gdy go owinąłem izolką, wszystko wróciło do normy...

Edited by Pietia888
Link to post
Share on other sites

Maczo - diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach :)

Tym razem w wymiarach magazynków. I nie chodzi to co gorsza o najczęściej sprawdzany wymiar odpowiadający za ciasne spasowanie magazynka w komorze. ale o drobne różnice w odległości podajnika kulek tyłu magazynka i umiejscowienia gniazda na zatrzask w magazynku.

Dlaczego te wymiary są tak ważne? bo jak wiesz tylko idealnie szczelny i osiowy układ GB - dysza - komora KU - lufa daje idealną celność. Więc jeśli magazynek siedzi w gnieździe wyżej lub niżej to i komora hu zmienia swoje umiejscowienie. To samo dotyczy sytuacji gdy magazynek odsuwa komorę od GB lub też dopycha ją na silę do czoła GB (a raczej przekasza lekko do góry i dopycha). Możesz też mieć problem przy bocznych przesunięciach komory, co może mieć miejsce jeśli gniazdo na zaczep jest za płytkie i zatrzask magazynka odpycha go lekko od osi repliki w kierunku wyrzutnika.

 

Choć zazwyczaj najprostsze rozwiązania są najlepsze - być może masz ten sam problem co ja ze świeżo zdobytym KWA USA M16 SR12 Gen.2. Tak samo jak ty miałem problem z doborem magazynków to tej repliki - póki co sprawdziłem jak współpracują ze zwykłymi low-capami. APS, Boyi, CA niestety nie dały dobrych efektów, za to SRC nie sprawiają jakichkolwiek kłopotów. Teraz będę testował współpracę z krótkimi midami od MAG-a.

 

 

Wiesz gdzie mnie możesz spotkać w Warszawie - skontaktuj się na PW , ustalmy termin i pokaże ci dokładnie co i jak.

Link to post
Share on other sites

Samemu możesz też odsunąć blaszkę wyrzutnika łusek i zobaczyć jak ci się zmienia pozycja komory po wyjęciu działającego i włożeniu "dupnego" maga. Jeśli się odchyli to zauważysz w którą i może się uda coś z tym zrobić (np jeśli go pcha do góry to bym próbował przypiłować gniazdo maga itp.)

Link to post
Share on other sites

Komora jest dwuczęściowa, jak wiadomo dolna część jest przykręcona do body więc chyba tam się nic nie rusza pod wpłwem maga jak to bywa w 1cz rozwiązaniach.

 

W praktyce okaże się jak wrócę od lekarza

 

FlyingCat dzięki ! Napiszę do Ciebie na qrde jak wyzdrowieje.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

U mnie M4 KWA z modyfikacjami podobnie:

komora hopup stockowa, lufa km heada, gumka g&g zielona, w GB nie było nic zmieniane.

Magazynki pmag eco od STARA :)

Wszytko działa i podaje bez problemu, skupienie, zasięg identyczny zarówno na pmagach jak i hi-capie kwa.

Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że jest to wersja ekonomiczna magazynków więc zdarzają się pewnie niedociągnięcia.

W moim przypadku na 10magów jeden trafił się trefny.

Sprężyna w środku blokowała się po każdej akcji, aż w końcu był tak zdezelowany od otwierania, składania i braku moich umiejętności manualnych do tego typu spraw, że poszedł w niepamięć.

Podobno eko pmagi w porównaniu z wcześniejszymi eko emagami są i tak o niebo lepsze.

 

Jak by ktoś się zastanawiał jakie magi pasują do KWA to polecam obejrzeć od 7:08

http://www.youtube.com/user/straszydlocd#p/u/6/Ao6iZb3N3oo

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...