Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zmiana koloru oporządzenia - malowanie/farbowanie.


Recommended Posts

Czy istnieje jakakolwiek możliwość żeby przemalować/przefarbować część oporządzenia?

Chodzi mi głównie o ładownice i Plate Carriera , z koloru Olive na Coyote Brown , zastanawiałem się nad użyciem tej farby - http://sklep.fort.mil.pl/index.php/product/show/id/5057 , zastanawia mnie jeden aspekt , czy poprzedni kolor nie będzie przebijał przez farbę ?

Link to post
Share on other sites

Już był poruszany ten temat na forum.

Ogólnie tak- przemalowanie spray'em nie da zbyt ciekawego efektu, kolor będzie przebijał miejscami (próbowałem z pokrowcem na manierkę). Farbowanie oporządzenia barwnikami też odpada, przynajmniej z ciemniejszego na jaśniejszy, uwierz mi, wyjdzie straszna kupa z tego. Chyba jedynym wyjściem byłoby pobawić się wybielaczem jakimś mało inwazyjnym, spróbuj wstępnie na wnętrzu oporządzenia, potem może dopiero dorzucić barwnik. Jest zdjęcie Polko z Iraku w UTG zielonym chlapniętym wybielaczem, powstał mu nawet fajny kamo zielono piaskowym :)

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciu to nie jest UTG tylko EI TAC-V1-N i to nie jest Gen. Roman Polko tylko jego żołnierz.

 

Co do malowania to nie jest to wybielacz tylko Krylon. Farbka w spreju w kolorze tan. Często maluje się szpej żeby dostosować go do warunków w jakich robisz robotę, ale nigdy nie przemalowujesz całości na jednolity kolor bo nie to jest celem malowania. No i sprej się do tego nie nadaje.

Link to post
Share on other sites

A z odległości 10-20m jesteś wstanie rozpoznać przy normalnym świetle w lesie czy jest to rg czy od? Dla mnie gra niewarta świeczki. Zresztą wszystkie oliwki, zielone ciemne i inne wymysły są podobne przy paru metrach odległości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam, nie znalazlem odpowiedniego tematu, dlatego zakładam. Czym najlepiej barwić szpej "domowymi sposobami". Dokładnie chodzi mi o chiński nylon, da się go zabarwić np barwnikiem motylkiem , albo sprejami dostępnymi w sklepach samochodowych ? Wiem, że istnieją specjalne spreje, ale o nie nie pytam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...