Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem mp5 od maja od wymiany z jednym z forumowiczów. Dzisiaj dopiero mogłem go sprawdzić, ponieważ dopiero teraz mam akumulator i magazynek. Przechodząc do rzeczy, kulki na semi wylatują co 2, 3 raz a, na auto prawie wcale z początku myślałem .że to wina dystansera i zbyt mocno podkręconej gumki, ale dystanser wyjąłem i problem nadaj jest taki sam. Zauważyłem też że na pusto powietrze wylatujące z lufy jest bardzo słabe. Jakiej natury jest to problem?? Pozdro i z góry dzięki za odpowiedź

Link to post
Share on other sites

Witam. Jestem posiadaczem mp5 od maja od wymiany z jednym z forumowiczów. Dzisiaj dopiero mogłem go sprawdzić, ponieważ dopiero teraz mam akumulator i magazynek. Przechodząc do rzeczy, kulki na semi wylatują co 2, 3 raz a, na auto prawie wcale z początku myślałem .że to wina dystansera i zbyt mocno podkręconej gumki, ale dystanser wyjąłem i problem nadaj jest taki sam. Zauważyłem też że na pusto powietrze wylatujące z lufy jest bardzo słabe. Jakiej natury jest to problem?? Pozdro i z góry dzięki za odpowiedź

 

GB był rozbierany? Sprawdzałeś części?

Link to post
Share on other sites

Gb był rozbierany, ale nie przeze mnie poprzedni właściciel go tuningował: wymieniany tłok, chyba od jg pewien nie jestem bo zapomniałem.

 

 

Jeśli piszesz że kulki wylatują ci co 2 albo trzeci strzał to obstawiałbym raczej za długą dyszę albo peknięty popychacz dyszy albo brak lub źle zamontowany opóźniacz popychacza na zębatce tłokowej.

Link to post
Share on other sites

A przez dyszę zasięg może być słaby?? I jeszcze jedno, czy zna ktoś jakiś serwisantów z okolic Dęblina, lub Puław

 

Też. To jest tylko jedno z wielu ogniw składające się na zasięg. Jeżeli masz nieszczelności części to zasięg będzie słaby. Jak i niewłaściwe skracanie lufy.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

To samo, niestety

 

Bateria nie ma nic wspólnego z podawaniem kulek. Nie takie rofy widziałem i magazynki nadążały.

Weź replikę bez magazynka i ułóż ją tak żebyś widział wlot kulek do komory hopup. Ustaw na semi i strzel tak kilka razy. Powiedz mi czy dysza wychodzi i chowa się cała czy też po wystrzale trochę wystaje.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

ale on tam ma batke 7,4v a nie 11,1. ile on ma rofa? 15? Tak jak chris mówi, sprawdź "ruchliwość" dyszy bo zapewne ona jest odpowiedzialna za te ceregiele. Możesz też, jeśli pewności nie masz, wyciągnąć dolne body z gb i postrzelać trochę z samego tego i sprawdzić po kilku wystrzałach na semi czy dysza sama chowa się do końca tego co może

Edited by zaki123
Link to post
Share on other sites

na singlu dysz chowa się do połowy, wystaje ok 1 cm

 

Inaczej.

Jeżeli dysza ci się chowa tak jak na rysunku A to znaczy że jest albo za długa albo masz uszkodzoną listwę dosyłacza i uniemożliwia ci wejście kulki do komory. Jeżeli chowa ci się jak na rysunku B znaczy jest wszystko w porządku.

blokkulek.jpg

 

 

Zrób jeszcze inny myk. Podłącz pełny magazynek i podczas strzelania dociśnij go od spodu do repliki.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem test. Wyjąłem gb i komorę z lufą i "od góry" wsadzałem kulki kulka za drugim razem wpada do komory i wylatuje z lufy z małą prędkością, czasami nawet nie i trzeba lufę przekręcać.

 

Zrób ten test na złożonej replice ale nie wkładaj kulek tylko zerknij w otwór komory gdzie wkładasz magazynek czy dysza się cofa do końca. Nic więcej.

 

hu10.png

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście tak jest

 

To masz 3 wyjścia.

1. Rozebrać GB i sprawdzić czy listwa dosyłacza dyszy nie jest pęknięta na zgięciu tuż pod mocowaniem dyszy.

2. Jeżeli listwa dosyłacza jest w porządku to zeszlifować front dyszy tak żeby kulki swobodnie wchodziły do komory (nie polecam bo stracisz na szczelności).

3. Kupić nową dysze do twojej repliki lub listwę odsyłacza albo i jedno i drugie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...