Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SIG 551/552 od ICS


Recommended Posts

Witam.

 

Potrzebuje porady, od kilku tygodni czytam forum i artykuły i zastanawiam się nad zakupem broni.

 

Ostatnio znalazłem dwie ciekawe promocje, dotyczące replik SIG 551 i SIG 552 od ICS. Niestety jest bardzo mało informacji na temat tych replik, a promocje wyglądają kusząco cenowo:

 

http://www.military.pl/ics-sig-sauer-552-commando_10071t.html

 

http://www.military.pl/sig-sauer-551-ics-karabin-aeg-ics-51_10990t.html

 

Dodatkowo przyznam, że ten model wizualnie bardzo mi się podoba.

 

Przeczytałem opinie o sklepie, wydaje się w miarę ok, choć ostania jest ze stycznia 2011.

 

Czy ktoś używa/używał i czy ktoś miał ostatnio kontakt z tym sklepem odnośnie kwestii serwisowania itp., bo sklep jest 300km ode mnie i nie będę miał za bardzo jak jeździć i się kłócić w razie czego ;)

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Lesio - nie do końca zgodzę się z tobą w kwestii cenowej. Fakt ze średni SIG 551 (długi to jest 550) na trochę mniej FPS w stocku od krótkiego 552 o niczym nie świadczy. eMki od SRc sprzedane masz z dwoma sprężynami w komplecie - wystarczy więc ze m120 wsadza na Tajwanie do M4, a M100 do M16 i masz taka samą sprzeczność parametrów jak w opisach na stronie sprzedawców.

 

Zauważyłeś może ze SIG-i generalnie znikają z polskiego rynku airsoftowego? Nie wiem dlaczego, bo to bardzo poręczne i składne "giwery". Ba, są kraje gdzie są co najmniej tak popularne jak wszystkie trzy u nas "wiodące marki".

Handlem rządzi twarde prawo podaży i popytu. SIG nie były ostatnio popularne, więc się nie sprzedawały. Dodatkowo zła sławę narobiły im repliki JG koszmarnej wręcz jakości, trzeszczące, pękające "od patrzenia na nie" i z wiecznymi problemami z kolbami. Dołóż do tego nietypowe magazynki i brak możliwości konwersji na STANAG-i (jak w G36) oraz nietypowe części wewnętrzne i masz kompletny obraz sytuacji.

W momencie wejścia na rynek wersji ICS Sig był już replika baaaaaaaaaaaaaardzo niszową. "Ludzkość" nie bardzo widział sens w wydawaniu prawie dwukrotnej ceny przeciętnego kałasza lub równowartości długiej eMki za coś, co pomimo znacznie lepszego wykonania (od replik innych producentów), zadowalających parametrów oraz podatności na prosty tuning było mimo wszystko czymś obcym w krajobrazie naszych strzelanek. No i jeszcze kwestia "koszernych" mundurków i reszty szepju do tych replik :icon_biggrin:

 

Nieco później doszło do tego kilka kolejnych "kwiatków". Pgólnie okazuje się w praktyce że ICS jest kompatybilny tylko z ... ICS-em jeśli chodzi o części zewnętrzne. I tu wkraczamy na poletko monopolisty w dostawie części do replik ICS - wie, że nie ma konkurencji wiec ceny jakie są każdy może sprawdzić.

 

Co w takiej sytuacji robi druga na rynku firma prowadząca repliki tej firmy - żeby stracić jak najmniej robi wielkie promocje. I wycofuje ze swojej oferty repliki SIG-ów innych firm. W ten sposób zniknęły z ich oferty bardzo dobre SIG-i od CyberGuna (mam 552 z tej stajni i sobie go bardzo chwalę, a ci co są po drugiej stronie lufy bardzo na niego narzekają).

 

Ja za tę cenę SIG-a z ICS-a wziąłbym bez pytania. Kosztuje teraz taniej niż kosztowało mnie osiągniecie tego samego wychodząc od mojego CyberGuna - 465zł replika, 450zł metal body z HurricanE, 90 zł precka, 30 gumka HU. W efekcie wyszła ciekawa repliczka 360 FPS o zaskakująco dobrej celności i zasięgu jak na swoje 25 cm lufy.

Sklep z linku oferuje gotową replikę o lepszych parametrach za - obecnie - niższe pieniądze.

 

Co do samych SIG-ów ICS-a, miałem raz na strzelance dostęp do SIG-a 552 ICS, zbyt krótko żeby wyrobićsobie o nim obiektywną opinie, jednak juz w tym :dziewiczym kontkacjie stwierdziłem ze w czsytym stanie stokowym jest bardzo dobrym konkurentem wszechwładnie panujacych klonów AK.

Z własnych doświadczeń co do SIG-ów (mam w tej chwili w swoim arsenale dwa 550 custom i 552 CG) powiem tyle:

- 552 kompaktowa, poręczna replika do CQB i MOUT, w lesie daje radę pod warunkiem tuningu do min 400 FPS. (cóż chiński stock 420+ rządzi)

- 551 jako wersja pośrednia, sprawuje się jak na repliki tej grupy bardzo poprawnie, znacznie lepsza stokowa komora Hu niż w AK czy eMkach zapewnia mu przewagę w celności (znaczną) i zasięgu (nieznaczną) na replikami o podobnej długości lufie i "mocy".

 

Latp - wybór zależy od Ciebie. Spróbuj znaleźć w okolicy kogoś kto ma SIG-a i przymierz się do repliki parę razy. naszykuj się na spory wydatek na magazynki - prawie dwukrotnie droższe od typowych i trudno dostępne. Co do skuteczności - to też ocenisz sam juz na strzelanakch .

Kwestia tuningu - to zwykłe v.3 - nie będzie tu żadnych problemów. gorzej jak wspomniałem z częściami zewnętrznymi, przynajmniej w Polsce, ale gdzie indziej - czasem bardzo blisko znajdziesz ich zatrzęsienie.

Serwis gwarancyjny - nie mas za dużego wyboru - albo sprzedawca albo autoryzowany w MadOnion. pogwarancyjny - również tam, ale i Warszawie kilka osób dłubie w ICS-ach.

Link to post
Share on other sites

FlyingCat dzięki za odpowiedź, już malutko mi brakuje do zakupu :)

 

Znalazłem też SIG 551 w Warszawie:

 

http://www.redberet.pl/p/38/1152190944/ics-sig-sauer-sg-551-swat-ics-51--sig-repliki-elektryczne-repliki-asg.html

 

więc, pewnie w sobotę podjadę i pomacam, mam tylko pytanie, czy wersja swat czymś różni się od zwykłej, widzę, że oznaczenie modelu ICS-51 jest takie same.

 

Co do magazynków to już zdążyłem się zorientować, że będzie ciężko, po przejrzałem kilka sklepów i nawet te sprzedające te repliki nie mają do nich magazynków.

 

I ostatnie pytanie ode mnie na razie ;)

 

Co z baterią, wchodzi mała i czytałem, że strzelanie w niej już przy -5 stanowi problem, bo nie wyrabia, a zima idzie a szkoda by było, żeby z pójściem do lasu trzeba było czekać do wiosny. Czy ktoś się z tym spotkał?

 

Pozdrawiam.

 

Edit: Przez przypadek pisałem z konta brata. Latp

Edited by dropzzz
Link to post
Share on other sites

Bateria lipo stik Firefox superpower 7,4V 1600mAh 20C idealnie pasuje do SIG 551 oraz baterie lipo typu "listki" też 7,4V idealnie pasują do SIG 551. Baterie o napięciu 11,1 według mnie są za mocne do stokowego SIGa.

 

Kupiony w redberet nie narzekam działa bez zarzutu jedynie co zmieniłem to gumkę hopka na zieloną G&G i lufę precyzyjną od AK i wygląda tak:

d2128e34abdda945m.jpg

Link to post
Share on other sites

konradd a jak wygląda sprawa u Ciebie z magazynkami? Bo dzwoniłem po paru sklepach i nigdzie nie mają, icsa niby pare ma w ofercie ale niedostępne, w mad onionie powiedzieli mi, że najwcześniej będą pod koniec września, dowiedziałem się też, że podobno pasują mid capy MAG, ale wymagają lekkiego podpiłowania ząbka, czy są też inne "zamienniki"?

Link to post
Share on other sites

Dexterkrak mnie ubiegł w kwestii Magazynków firmy MAG :(.

Moje doświadczenia z magazynkami do SIG-ów:

 

Replika | Magazynek | pasuje | podaje prawidłowo

552 CG (stock) | Hi-cap CG | tak | tak

552 CG (stock) | Hi-cap JG | tak | tak

552 CG (stock) | Hi-cap GG | tak* | tak

552 CG (stock) | mid-cap MAG | tak | tak

552 CG (stock) | low-cap TM | tak | tak

 

552 ICS (stock) | Hi-cap JG | - | -

552 ICS (stock) | Hi-cap CG | tak | tak

552 ICS (stock) | Hi-cap GG* | - | -

552 ICS (stock) | mid-cap MAG | tak | tak

552 ICS (stock) | low-cap TM | - | -

 

550 JG (stock) | Hi-cap JG | tak | tak

550 JG (stock) | Hi-cap CG | tak | tak

550 JG (stock) | Hi-cap GG* | - | -

550 JG (stock) | mid-cap MAG | tak | tak

550 JG (stock) | low-cap TM | - | -

 

550 custom (body HurricanE, komora CG)

550 custom | Hi-cap JG | tak | tak

550 custom | Hi-cap CG | tak | tak

550 custom | Hi-cap GG* | - | -

550 custom | mid-cap MAG | tak | tak

550 custom | low-cap TM | - | -

 

* - magazynki mają przedłożoną końcówkę podajnika - trzeba uważać przy wpinaniu i wypinaniu.

"-" - nie sprawdzałem tej konfiguracji

 

Baterie LiPo jakie stosuję:

SIG 552 CG - GE Power RC PACK 7,4V 20C 1300 mAh (dwulistkowa)

SIG 550 JG i custom - GE Power RC PACK 7,4V 25C 1350 mAh (stick)

 

W magazynki i baterie zaopatruję się na bieżąco w CytadeliASG

 

Dexterkrak, te :

Mam jakieś 290fps- daje radę.
masz w 552 TM? Ja ze swoimi 360 w CG też daję sobie radę, a raczej dawałem (nie mówię tu o taktyce, tylko skuteczności repliki). Jeszcze rok temu kiedy po wstawieniu precki i dopracowaniu repliki miałem zasięg skuteczni porównywalny lub większy od większości AK Cymy i krótkolufych G36 JG. W tym roku niestety tak jak napisałem - chińskie stokowe 420+ a nawet 460+ rządzi na Mazowszu.
Link to post
Share on other sites

Kupiłem dziś tego SIG 551 w redberrecie, jutro idę go przestrzelać. Pierwsze wrażenia bardzo fajnie, dokupiłem przedni chwyt i przy moim wzroście (194cm) bardzo ładnie leży.

 

Napisze wieczorem odnośnie wrażeń ze strzelania, bo wizualnie perfekcyjnie.

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...