Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

"SPRĘŻ" Jak dorobić hopup do pistoletu Glock26


Recommended Posts

Cześć, mam zapytanie. Przedewszystkim to sprawa wygląda tak. Kupieł na allegro replike glocka 26. Ale wiem że sprzedał to koleś co sprzedaje na www.airsoftguns.pl. Wiem że to syf i hoć oni mówią że ma HOP UP to pewnie niema. Moje pytanie, Jak dorobić do niego HOP UP i co zrobić żeby miał jakieś normalne osiągi. Dziękuje[/b]

Link to post
Share on other sites

Ja ci jeszcze doradze... jeżeli ten syf niema aluminiowej lufy tylko coś plastikowego przejdz sie do obi/castoramy albo innego sklepu budowlanego i zaopatrz się w rurkę o średnicy wewnętrznej 6mm (bardzo dobrze nadaje sie do asg) Hop-up radze kupić na np machingunie

http://www.machinegun.pl/sklep/index.php?cPath=39_71

Wmontowywujesz odpowiedni kawałek nowej lufy (rurki) do tego hop-up i może nawet z 20-25 metrów wyciągniesz. Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Ok, niema sprawy, rozkręciłem drania i bez problemu zamienie na rórkę 6mm z castoramy :D ale jest jeden problem. Niemam zielonego pojęcia jak tą gumową nasadkę(HOP UP) co dałeś linka do niej zamontować u mnie??. Bo widzisz jak rozkręciłem gnata to zobaczyłem że coś co popycha kulke to taki plastik i niewiem czy ten HO UP trzeba zamontować na to coś czy do tego czegos??? Sorki, ale niznam sie :(.

Link to post
Share on other sites

ciekawe jak sie dorabia hop up do oryginału ;)

 

a hop up montuje się na rurce nie ta tym czymś co (nie) popycha kulke (tylko wkłada ją do komory a kulka wypychana jest przez powietrze) a nawet się nie trudz bo szybko i tak połamie ci się tłok w tego typu zabawce

Link to post
Share on other sites

Witam... będziesz musiał wywiercić w rurce otwór i zastosować jakąś obejmę, na niej śrubkę żeby regulować hop-up... a co do tych gumek to zapomnij one są do aegów... chyba że znajdziesz wystarczająco szeroką obejmę żeby na tę gumkę nasunąć... w lufie dziurka a w tą dziurkę musi być wciskana gumka przez śrubkę...nie ma sensu robić dużej dziurki bo kulka będzie zachaczać o dziurkę... (dziurka z góry) pozdro

Link to post
Share on other sites

tylko do aegów? to czemu wmątowałem to do g36c allegro i działało? :twisted: hehe

 

Dobra krok po kroq... w lufie musisz zrobić otwór w kształcie "jajka" najlepiej jest to zrobić pilniczkiem... tylko trzeba też uważać alby jajko nie było "za głeboko" trzeba wypiłować małą dziurkę a poźniej dopiłowywać po kawałeczku... jajko powinno być około 5-8 mm od początku lufy... (apropos tej uszczelki co była standardowo przy gnacie nie wyrzucaj ponieważ gumka hop-up jest zamało szczelnia i bedzie kupa a nie polepszenie osiągów. Trzeba nałożyć na lufe gumke hop-up i tą uszczelke która byłą standardowo przy gnacie na początku lufy)

Gumka hop-up: Bierzemy gumke hop up zaglądamy do środka... powinien w środku (gumki od wewnętrznej strony) wystawać taki "pipek", "cycek"... trzeba ten cycek umieścić w wcześniej wypiłowanej dziurce.

Regulacja hop-up. Niestety bardzo trudno jest sie "wstrzelić" w odpowienie wyregulowanie hop upu... dlatego wielu ludzi robi regulacje... na gumkę hop-up trzeba założyć jakąś obejmę... (drewniana metalową niewiem co wykombinujesz) w obejmę wkręcały śrubke tak aby byłą ona na wysokości pipka hop-upu który jest już umieszczony w lufie... teraz dokręcając i odkręcajac śrubke możesz regulować stopień dociśnięcia hop-upu... niemożna przesadzić ani też zamało trzeba metoda prób i błędów (wystrzelisz nato troche kulek) znaleść odpowiednie wyregulowanie hop-upu.

 

Teraz tak... jak będziesz już regulował hop-up to... używaj tylko dobrych kulek a nie tych co dostałęś z allegro albo co... Najlepiej kup kulki firmy "tokyo marui" albo "excel" są to chyba najdokładniejsze kulki na rynku. Co do wagi kulek... lżejsze kulki polecą dalej ale mniej celnie (do tych kulek hop-up musi być słabo dociśnięty) kulki 0,2 grama... chyba najczęsciej używane i najabardziej uniwersalne kulki... zasięg dobry celnośc też. Kulki 0,25 grama polecą bliżej ale zato celniej (hop up musi być mocno dociśnięty aby dobrze leciały...)

 

Jeżeli kulki... nie wylatują z lufy tylko się tam blokują znaczy że hop-up jest zabardzo dociśnięty. Jeżeli kulka na ostatnich kilku metrach nagle wzbija się do góry to znaczy że hop-up nadal jest zamocno dociśniety.

Jeżeli kulki (tak na czuja musisz to brać) według ciebie słabo lecą poprubuj z dociskaniem i odciskaniem hop-upa.

 

No to tyle... pozdro miłej zabawy z gnacioszem :)

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie, dzięki wielkie za te wszystkie rady. Narazie udało mi się podłożyć maxymalną podkładkę chyba z 1 cm. Więcej się nieda bo się zacina, kilka kulek wchodzi i takie tam jajca. Ale teraz jest ok. Zauważyłem że zwiększył się zasięg skuteczny do 20 metrów. Teraz jeszcze wymienie lufe na aluminiową z Castoramy. Jak myślicie da to cos? Aha, mam do was pytanie.

 

Otórz zamierzam kupić sobie jakiegoś porządnego gnata ale niestać mnie na jakąś berrette za 900 zł. Chce żebyście mi poradzili co powinienem kupić mając MAX 350 zł. Wiem, wiem, że jest stronka www.machinegun.pl i inne i tam sobie moge popatrzeć i wybrać coś co jest w cenie, ale zależy mi na waszej opini. Czasami jest tak że jest jakaś broń o 10 zł tańsza a ma leprze osiągi więcej FPS-ów i takie tam. Dlatego prosze o pomoc. Dzięki wielkie.

Link to post
Share on other sites

Moze beretta m92f TM 0.2g 235fps, 0.6J - 200zł tylko ,że spręzyna

Albo CG hardballer 2 nie wiem ile fps'ów ale na kulkach 0.12g 0.3J a na 0.2 0,57-0.6J - 155zł

 

Albo nie wiem co...jest seria marui HIGH GRADE tam są fajnie klamki, wejdź na military.pl, poszukaj sobie co Cię interesuje.

Link to post
Share on other sites

Co do lufy aluminiowej: Da ci dużo lepsze skupienie a zasięg zwiększy sie minimalnie.

 

Co do gnata za 350 zł można mieć kawał dobre sprężyny

Wszyscy chwalą mp5a3 tokyo marui niestety niemiałem przyjemnośći jej macać ale to już niedługo (qmpel se zamówił)

Osobiście mam mp5sd3 UHC i moge ci ją z czystym sumieniem polecić osiągi dobre troche słabsza od mp5a3 tokyo marui...

 

Kieruj sie najważniejszą (jak dla mnie dla niektórych innych też) zasadą... wpierw patrz na to co ci się najbardziej podoba a osiągi to drugo rzędna sprawa (oczywiście dobry gnat powinien mieć te 25 m zasięgu conajmniej i wogule :>)

Link to post
Share on other sites

Stary... hop-up to 3 dyszki góra... więc nie ględz... a czekać to długo nie bedziesz... jakoś tak 2 dni? domowym sposobem... gumka recepturka (puści po 100 strzałach) izolacja od kableka - niewiem nie próbowałem.

 

Mówie ci warto zainwestować 3 dyszki na hop-up i miec święty spokój.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...