Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAMIZELKA ZINTEGROWANA Miwo P.


Recommended Posts

Witam ;D

Planuje zakupić "KAMIZELKĘ ZINTEGROWANĄ"

http://www.miwo-military.com/-produkty/pid,563/KAMIZELKA-ZINTEGROWANA

Czy ktoś takową kamizelkę posiadał? Jak ona sie sprawuje i na jakie wkłady sie ona nadaje ?? miękkie czy twarde??

 

Mój budżet na kamizelkę to max. 500zł + ok 200 na ładownice,kieszenie .itp (może być za ok. 700zł ale żeby była już z ładownicami ;D ;D)

Może macie jakieś inne propozycje kamizelki modułowej??

 

Dziękuje i pozdrawiam ;))

Link to post
Share on other sites

Weź tą:

http://miwo-military.pl/?p=8.5.'KSP-12'.A-02.MIWO-MILITARY

Nie pchaj sie w balistykę jeżeli nie jest ci ona potrzebna.

 

Ewentualnie odezwij sie na forum kamizelki.prv.pl a któryś z krawców uszyje ci dokładnie to czego będziesz potrzebował (prawdopodobnie za mniejszą cenę).

 

Powiedz jeszcze do czego ma być to oporządzenie, bo może kamizelka Ci nie potrzebna a jakieś inny rodzaj oporządzenia np. Chest rig lub pasoszelki.

Edited by Piotro
Link to post
Share on other sites

Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie, a mianowicie do czego będzie ci ta kamizelka potrzebna. Ja polecam paso-szelki z ML. mam pas PT-3 i szelki "Jacko plus". Naprawdę polecam. Zmieścisz na tym ładownice i kieszenie które będziesz potrzebował i nie będzie nic krępować twoich ruchów. Jeśli chcesz kamizelkę to weź którąś z "KP" a jeśli chcesz coś pod balistykę to polecam P.S.P.B. Używam jej w połączeniu z paso-szelkami i daje to naprawdę dobre rezultaty. Najpierw się zastanów do czego Ci będzie ona potrzebna i co chcesz w niej przenosić, ponieważ na P.S.P.B. raczej nie zmieścisz paru ładownic i kieszeni bo jest za mało miejsca.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej to połączyć komfort z pratycznoscia a mianowicie to polecam ta ponieważ jest wygodna i przewiewna i na dodatek pozwalna na duże pole do manewrów z kieszeniami i cargami i moim zdaniem to jest to samo co ksp 12 tylko ze za mniejsza cene i zrobione z wytrzymalej przewiewnej siatki ;p

http://www.miwo-military.pl/?p=8.398.%27ATEK-2%27.A-08.MIWO-MILITARY

Link to post
Share on other sites

Po prostu potrzebuję kamizelki modułowej, która ma byc wygodna , ma nie krępować ruchów, powinna zmieścic troche ładownic typu M4 oraz kilka kieszeń cargo np. apteczka i oczywiście ma zmiesci się w granicy 500zł ;)

 

Wspomnieliscie coś o paso/szelkach które są bardzo wygodne, mają lepszą przepuszczalność powietrza ale jakoś jestem za kamizelką

 

chodzi mi o coś podobnego jak podałem w 1 linku;D nie koniecznie muszą być w niej miejsca na płyty czy wkłady choć sam przyznam że jeszcze nie miałem takiej kamizelki z płytami;D

 

Może i nawet zrobie jak mi polecił "Piotro" ,że napisze na forum kamizelki.prv.pl to pewnie mi coś uszyją na mój guscik ;)

Link to post
Share on other sites

Może i nawet zrobie jak mi polecił "Piotro" ,że napisze na forum kamizelki.prv.pl to pewnie mi coś uszyją na mój guscik ;)

Sęk w tym, że nie masz za bardzo określonych żadnych preferencji. Zintegrowana bez balistyki nie ma sensu. A kamizelka z balistyką waży dwa lub nawet kilkukrotnie więcej, aniżeli kamizelka modułowa bez balistyki. W dodatku jest dość sztywna, troszkę zawsze będzie krępować ruchy. No i o przewiewności nie ma mowy - nikt nie lubi chodzić w kurtce, gdy jest dość ciepło aby nosić samą bluzę/koszulkę. Wybierając zintegrowaną skazujesz się niejako na dużo mniejszy komfort termiczny.

Link to post
Share on other sites

Jest jednak inna sprawa, bo jeśli cinkowi zachce się kupić balistykę po jakimś czasie (zdecyduje wybrać się na mislim czy po prostu będzie miał takie widzimisie) kamizelka oporządzeniowa mu to utrudni. Kupno drugiej kamielki pod modułową na płyty to nie jest super sprawa, warstw będzie jeszcze więcej a sprzęt może latać itp.

Z pasoszelkami będzie wtedy klapa.

Natomiast kupno markowej kamizelki integrowanej to wydatek na lata. Ja swoją kupiłem prawie dwa lata temu i dopiero teraz mam zamiar kupić atrapy płyt.

Radzę zastanowić się nad scarabem z miwo, jest to świetna kamizelka, znajomi mają 2 egzemplarze i sobie chwalą. Jedyny minus to cena ale SCARAB jest wart każdej wydanej złotówki.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście wezmę pod uwagę kamizelke "SCARAB" tylko ta cena ;D

W kamuflazu wz. 93 Pantera to koszt ok. 680zł ;) ;) To cos jak z repliką, kupisz droższą ale pożyje ci te kilka lat xD

 

Ma takie pytanko: jakie taśmy są lepsze w tym SCARAB ??

polipropylenowye--szorstkie czy poliamidowe--śliskie??

I które przeszycie mam wybrać 25mm czy 20mm ;) chyba mi się zdaje ze lepsze 25mm(ale tak sie pytam)

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Taśmy według uznania- są zwolennicy takich i takich. Jeśli chodzi o system montażowy, to weź MOLLE (25mm). Polskie taśmy to wynalazek bez przyszłości (o czym już dawno przekonali się pomysłodawcy), bo skoro panuje jakiś standard ogólnoświatowy to po co pchać coś innego o tym samym zastosowaniu?

Link to post
Share on other sites

Jak już napisał Mati13k, lepszy będzie system Molle 25mm, po prostu wszędzie kupisz "dodatki" na ten system, a na 20mm tylko w kilku sklepach i to przeważnie jako customy. Owszem można łączyć oba systemy, ale nie jest to zbyt wygodne, wygląda to bardziej jak prowizorka. Do airsoftu taśmy polipropylenowe powinny wystarczyć (pamiętaj, że poliamidy są wytrzymalsze). Podróbek nie proponuje, za to proponuje polskich producentów (Miwo L i Miwo P, MTG, PSTG, Currahee i kilku innych w tym prywatni krawcy , ceny w miarę przystępne a wybór w tej chwili całkiem bogaty). Jeżeli interesują Cie kamizelki zintegrowane to zastanów się nad plate carrierami, w skrócie jest to mniejsza i lżejsza wersja zintegrowanych. A to co wymieniłeś wcześniej napewno na nich zmieścisz. Np. termit z Miwo L, Orlik z Miwo P, Loki II lub Loki SF z PSTG. Podałem tylko te z najniższymi cenami.

 

Jeśli chodzi o tą kamizelke zintegrowaną z Miwo P o którą sie pytałeś, to raczej jej nie polecam. Brak siatki dystansowej latem da się mocno we znaki, tym bardziej, że dosyć szczelnie opina ona ciało. Sposób zapinania powoduje, że nie da się zamontować zbyt wielu kieszeni na jej bokach. Nie pisze, że jest ona złą kamizelką, dosyć dobrze sprawdzała się w szybkich działaniach CQB, ale do zielonej nie polecam, a już szczególnie na akcje dłuższe niż kilka godzin.

 

Pozdrawiam

Edited by Mike Pawel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...