Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM048 problemy ze skupieniem


Recommended Posts

Witam!

Może Wam przyjdzie jakiś pomysł,co może być nie tak z moją cymką..

Problem ze skupieniem-celność jest makabryczna,wina lufy (stockowa)..?

Kulki w mojej replilce lecą jak chcą,HU słabo podkręca,czasem nawet na maksymalnym HU kulki lecą w dół,gumka wymieniona na systemę energy i nadal to samo,lecą tak jak gdyby coś "zachaczało" o nie,niektóre lecą okej,myślałem że może hopek po prostu się "rozstraja" to podłożyłem coś tak,że teraz suwadło regulacji HU wręcz ciężko,czy to może wina stockowej cymowskiej lufy,czy dystansera,a może komora..

Link to post
Share on other sites

Witam!

Może Wam przyjdzie jakiś pomysł,co może być nie tak z moją cymką..

Problem ze skupieniem-celność jest makabryczna,wina lufy (stockowa)..?

Kulki w mojej replilce lecą jak chcą,HU słabo podkręca,czasem nawet na maksymalnym HU kulki lecą w dół,gumka wymieniona na systemę energy i nadal to samo,lecą tak jak gdyby coś "zachaczało" o nie,niektóre lecą okej,myślałem że może hopek po prostu się "rozstraja" to podłożyłem coś tak,że teraz suwadło regulacji HU wręcz ciężko,czy to może wina stockowej cymowskiej lufy,czy dystansera,a może komora..

 

Jakie kulki?

Link to post
Share on other sites

Lufa czyściutka,może problem tkwi w dystanserze,kulki dziwnie podkręca,niekiedy lecą ładnie,niekiedy lecą całkowicie do góry a jeszcze czasem nie podkręca ich w ogóle.

 

Rozbierz i złóż na nowo zespól komara lufa. Możliwe że masz za miękki dystanser jak pisze szymix lub masz nieszczelności. Wymieniałeś jakieś części w GB?

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Uczyniłem to i było jeszcze gorzej...

 

Sprawdź czy lufa nie była cięta brzeszczotem od frontu. Najprawdopodobniej masz problem ze szczelnością ale jest tyle opcji że sam musisz po kolei sprawdzać lub dać komuś kto się zna. Szczelność głowica tłoka (uszczelka), cylinder, głowica cylindra, dysza później dysza, gumka hopup, lufa.

Link to post
Share on other sites

Czyli nie jest to wina HU?

Jeśli chodzi o powtarzalność strzałów (mocowo) to myślę,że jest okej.

Chociaż zasięgiem też replika nie powala,moje stare CM040 na stocku miało o niebo lepszy zasięg,a to niby też replika krakmanów na tej niby m125.

Link to post
Share on other sites

Rozebrałem komorę po czym złożyłem od nowa,wszystko wydaje się być ok,lecz problem nie ustępuje..

Sugerujecie coś może?

 

Oddaj do serwisu lub sam posprawdzaj szczelność mi między poszczególnymi częściami. Opis jak to robić już był na forum i nie tylko tym jako szczelność strzykawki.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Okazało się,że komora nie styka się z gearboxem jak powinna..

Między komorą a geaboxem jest luz jakieś 3mm co przedstawia ta fotka:

http://imageshack.us/photo/my-images/268/31082011111.jpg/

Czy to,mogło być przyczyną wyżej opisanych problemów?

 

Choćby tu http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/48696-efekt-strzykawki-a-optymalna-szczelnosc/

 

Uszczelka na głowicy powinna być idealnie wpasowana. Jeżeli jest za wąska to stracisz na szczelności. Jeżeli wsadzisz tam za szeroką na dycht to będzie problem z pobieraniem powietrza. Luz na uszczelce powinien być na grubość kartki papieru zeszytowego.

 

gowicatokauszczelka.jpg

 

Co do odsuniętej komory to spróbuj założyć jakąś gumkę na lufę przed komorą HopUp. Po złożeniu repliki powinna ona zaprzeć się o body lufy zewnętrznej i docisnąć ją do GB.

Edited by chris15939
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...