Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zestaw dla początkującego


Recommended Posts

Witam wszystkich maniaków ASG.

 

Za namową znajomego, postanowiłem, że zacznę rozglądać się za ASG i sprawić sobie taki zestaw dla totalnego laika, aby pograć ze znajomymi. Czy ktoś może doradzić jaki karabinek elektryczny powinienem sobie zakupić? Zauważyłem, że w wielu sklepach jest opcja ratalna, więc tutaj w jakiś sposób jest spokojnie z kosztami (oczywiście nie mówię tutaj o cenach typu 1000zł za karabin :P). Czy ktoś może doradzić gdzie i co najlepiej kupić?

 

Pozdrawiam

Edited by Dolotek17
Link to post
Share on other sites

W jakich sklepach to poczytasz, a z replik polece repliki cymy 04x są naprawdę wytrzymałe a i osiągi na pewno Ci się spodobają. Nie możesz zapominać o ochronie oczu. Wypadałoby kupić jeszcze jakiś kawałek munduru- tutaj flec albo DPM (są najtańsze).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Replika zacna. Wnętrze ma bardzo wytrzymałe.

Polecam do niej używać dobrych kulek - G&G, Madbull o wadze co najmniej 0.25.

Powinno się w niej wymienić na start gumkę Hop Up (koszt niewielki).

 

Jako ochronę oczu mogę z czystym sumieniem polecić okulary SPECS:

http://allegro.pl/okulary-spectacles-ballistic-protective-specs-i1789802834.html

Są tanie, bo to masówka dla armii, ale przede wszystkim bardzo wytrzymałe. Do tego są wygodne i mało parują (sam ich używam z kominiarką + preparatem izofog). Jedyny minus to mało lansiarski wygląd :P

 

Mundur to tak jak wcześniej wspomniano - DPM lub flecktarn.

Edited by Haptacz
Link to post
Share on other sites

Nie ma oficjalnych zawodów airsoftowych, czegoś takiego jak w paintballu. A cymy 048 nie polecam, bo to się w rękach rozpada, i nie, nie mówię o gearboxie oratorzy cymowych kałachów. Gibie się kolba, gibie się lufa... replika-król parkietu. Za cenę cymy wolałbym AKMSa od BOYI (RK-10S), bebechy są naprawdę spoko a wykonanie zewnętrzne 100x lepsze niż w cymach.

Link to post
Share on other sites

A ja podzielam zdanie Denveya, we wszystkich 0.48 (M i S też), jakie miałem (już jakieś 5, z czego najdłużej jedną pół roku), już po kilku tygodniach wszystko wymagało poprawek, bo się gibało. A co do RK-10s - z zewnątrz ideał (nie licząc AK od VFC), gb bardzo dobry, choć od cymy 0.48 gorszy. Ale jak się ma wolne dwie stowy, to można kupić do tego rk gb od Cymy. ;p

Link to post
Share on other sites

Ja powiem tak : CYMA na pewno (040-0.48 ofc) ma lepsze osiągi i wytrzymałość od boyi (nie jest to katastrofalna różnica ale jest), ale zgodzę się co do owego wykonania zewnętrznego (przynajmniej względem cym 028-045 bo tych najwięcej widziałem, 048 oglądałem bliżej jak na razie tylko dwie, więc na temat konkretnie tej repliki się wolę nie wypowiadać) - jest okropne :)

Link to post
Share on other sites

Cyma ma rewelcyjny mechanizm, który działa długo. Moja wystrzeliła 50 tys. kul i nadal śmiga. Boyi świetnie wygląda, ma również bezproblemowy mechanizm, choć nie tak wytrzymały jak Cyma.

 

Reasumując, jeśli dużo strzelasz - bierzesz Cymę, coś się może rusza na zewnatrz, ale w środu wszystko pracuje miło i przyjemnie, a to jest najważniejsze. Jeśli strzelasz mniej - Boyi jest dobrym wyborem, będzie niezawodne i realistycznie wykonane. Jeśli lubisz nowocześniejszy klimat, to zastanów się nad G36C Cymy.

 

Za ok. 1000 zł masz też Siga 551 lub 552 ICS - bardzo dobra replika, tylko z magazynkami jest kłopot (pasują tylko ICS, a są dość drogie). Replika bardzo fajna i porządnie zmontowana.

 

http://www.military.pl/sig-sauer-551-ics-karabin-aeg-ics-51_10990t.html

 

http://www.military.pl/ics-sig-sauer-552-commando_10071t.html

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...