Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP5 przerobienie


Recommended Posts

Ja byłbym za NIE!!

 

Gniazdo magazynka w Mp5 jest za małe ,by pomieściło magi od M4. Raczej ciężko by było przerobić ;)

Pewnie też by to żle wygłądało - Mp5 takie malutkie a tu mag od m4, trochę śmieszna sprawa :biggrin: :biggrin:

 

A dlaczego to ci przyszło do głowy??

Link to post
Share on other sites

Pomysł wpadł mi do głowy ze względu na to że MP5 na otwartym terenie będzie źle się prezentowało. Wiadomo pistolet maszynowy. Dlatego chciałem go lekko przerobić tak aby wyglądał na karabin maszynowy. A magi z emek straszliwie mi się podobają :)

Link to post
Share on other sites

A ja powiem inaczej. Takie coś przyszło do głowy ludziom w Heckler & Koch i nawet coś takiego zrobili - HK 53. Wygląda to tak:

hk53a3.jpg

 

Classic Army robi replikę, dostępna np. tutaj. http://www.airsplat.com/Items/ERA-CA-CA53.htm

To nie jest to co autor wymyślił, tylko jakiś starodawny dziwotwór H&K...

 

Pomysł wpadł mi do głowy ze względu na to że MP5 na otwartym terenie będzie źle się prezentowało. Wiadomo pistolet maszynowy. Dlatego chciałem go lekko przerobić tak aby wyglądał na karabin maszynowy. A magi z emek straszliwie mi się podobają :)

Ani M4, ani M16 to nie są karabiny maszynowe, mp5 ma takie magazy jak mp5, a m4 takie jak m4, to tak jakby żyrafa miała nogi słonia, bo by się jej bardziej podobały. Jest tak jak jest i jest dobrze, nie podoba Ci się to trudno...

Edited by Traker
Link to post
Share on other sites

Pomysł wpadł mi do głowy ze względu na to że MP5 na otwartym terenie będzie źle się prezentowało. Wiadomo pistolet maszynowy. Dlatego chciałem go lekko przerobić tak aby wyglądał na karabin maszynowy. A magi z emek straszliwie mi się podobają :)

 

Jeśli uważasz, że jest za małe:

 

- długi tłumik, ważne, by był gruby

- kolba UMP

- montaż pod optykę i na to jakiś pękaty kolimator

- mag bębnowy

 

Widziałem gdzieś taką fotkę, kosmicznie brzydkie, ale i duże. A tak poza tym - wszystko prezentuje się lepiej niż replika czegoś, co nie istnieje. ;)

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - da się. "Niedasię" to taki forumowy potworek, który się ujawnia za każdym razem, gdy ktoś ma pomysł, który jest inny niż utarte ścieżki. Zwykle "nie da się" jest synonimem "ja nie umiem".

 

Po drugie - po to jest airsoft, żeby właśnie uskuteczniać takie chore pomysły, które w normalnym świecie nie mają racji bytu.

 

Po trzecie - w święte oburzenie zwykle wpadają ludzie, którzy mają na co dzień Emkę SIR z ceramicznym chwytem taktycznym i kolbą 380°. Nie ważne, że w rzeczywistości taka konfiguracja nie ma sensu, ani racji bytu.

 

Po czwarte - konstruktorzy broni palnej też mają chore pomysły, gdzie MP5 z magazynkiem Emki byłby ideą zupełnie normalną. Żeby daleko nie szukać, choćby KAC SAW.

 

Po piąte - należy odciąć gniazdo magazynka w mp5 oraz całe gniazdo wraz z komorą hiphop z m4. Dopasowanie gniazda m4 do mp5 będzie wiązać się z wykonaniem nowej długiej dyszy gejboxa. Przy tego typu projektach warto najpierw poćwiczyć na zabawkowych airsoftach z bazaru, bo jak się zepsuje, to nie szkoda.

Link to post
Share on other sites

Dread, umiałbym takie coś zrobić, mam dostęp do narzędzi, nie sądzę tylko żeby autor chciał się babrać. Zresztą takie coś nie ma racji bytu, po pierwsze nie wygląda, po drugie roboty w cholerę itd.

Koszty też nie byłyby niskie, trzeba by było kupić receiver od m4, lower powinien wystarczyć w sumie. Wyciąć gniazdo magaza z receivera i z mp5, wkleić gniazdo od m4 jeszcze przedłużyć upper od mp5, to jest kombinowania co nie miara, oczywiście da się to zrobić(wiem, że wcześniej pisałem, że się nie da, żeby "zgasić pożar zanim się rozejdzie"), ale znając życie, wszystkie te dziwne pomysły pozostaną w fazie idei...

Do autora: Jak chcesz mieć mp5 i podobają ci się magazy od m4, to kup sobie m4 a mp5 weź na boczniaka, a i jeszcze to: http://pimpmygun.doctornoob.com/app.php

Link to post
Share on other sites
nie sądzę tylko żeby autor chciał się babrać

 

Skoro pyta, to pewnie chce :)

 

Zachodnie i dalekowschodnie fora aż roją się od różnorakich przeróbek, nawet mają całe podkategorie "D.I.Y.", albo "custom". U nas zrobienie customa ogranicza się do zmiany kolby w emce ze zwykłej na magpula, a ktoś, kto zaadaptował drewna od ostrej urasta do miana bohatera. A ponoć z Polski wywodzą się najlepsi modelarze, osoby, które kleiły kartonowe i plastikowe samoloty w momencie, gdy ich amerykańscy koledzy ledwie ogarniali złożenie samochodu z LEGO według instrukcji. A teraz koledzy z innych krajów robią prawdziwe airsoftowe perełki, podczas gdy nasi dzielni chłopcy są "gaszeni zanim się rozejdzie".

 

Niech spróbuje, niech złoży, jak nie wyjdzie, to schowa do szafy, albo wyrzuci.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Teraz już wiem że ta przeróbka nie ma sensu. Dzięki Dread że mi to wytłumaczyłeś. Maza94 nie rozumiem twojego oburzenia. Jeżeli denerwujesz się widząc takie tematy to po prostu omijaj je a nie piszesz bezsensownie i wprowadzasz ludzi w błąd. A co do przeróbek to chyba zrobię tak jak pisał Lesio. Temat do zamknięcia

 

 

Pozdrawiam Kceur

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...