Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pytanie do wszystkich :)


Recommended Posts

Witam

 

Zaczynam zabawę z ASG .

Kupiłem replikę ASR102 Full Metal EBB[APS] https://www.taiwangun.com/karabiny_szturmowe_aeg/asr102_full_metal_ebb_aps-2180.html

 

Oraz akumultaor Akumulator Ni-MH 9,6V 1500mAh typ mini do kolby SF [FIREFOX]

 

Chcę wiedzieć co dokładnie będę musiał dokupić aby była to naprawdę profesjonalna replika ?

Czytałem na forum już o lufach i gumkach hop up .

 

Chciałbym wiedzieć co dokładnie robi np. ta gumka hop up i dlaczego trzeba ją wymienić ?

Link to post
Share on other sites

Chcesz wiedzieć, to sobie poczytaj, wszystko napisano.

 

Wymień gumkę hop up na lepszą (zielona G&G lub Systema) i lufę na precyzyjną (Systema, Gunner, MadBull, Ultimate z opcji budżetowych, nic droższego nie polecam, bo się nie opłaca). A najlepiej to wymień tę replikę na coś lepszego, bo APS cieszy się słabą opinią, zwłaszcza jego seria M4. Moje zdanie - nie warto w tę replikę pakować dużo kasy, bo i tak się pewnie zepsuje. Warto czytać forum, by uniknąć takich błędów.

Link to post
Share on other sites

Jasna pasuje do replik poniżej 450 fps. Czarna jest do replik powyżej. Reasumując, możesz wziąć jasną, Guarder nie jest zły.

 

Ta gumka będzie o wiele lepiej podkręcać kulki od standardowej, dzięki czemu zauważalnie wzrośnie dystans strzału (to własnie gumka hop up w dużej mierze odpowiada za zasięg, a nie tylko moc). Taka gumka lepiej zachowuje się też w trudniejszych warunkach, zwłaszcza gdy temperatura robi się niższa. Wtedy zwykłe chińskie gumki tracą wiele ze swej skuteczności.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

G36 nie ma metalowego korpusu, ponieważ ostra wersja też takiego nie posiada :blush:. Co do gearbox-a, nie jest zły ale w tuning mocy to ja bym się nie bawił. Jeżeli możesz wydać ok. 550 złotych, to możesz sobie kupić G36c od Cymy. Cymka jest lepiej wykonana oraz jej GB lepiej się nadaje do tuningu.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ma 550 zł to może sobie kupić kałacha boya full metal.. Np rk 02 albo rk 01 S&W

Po pierwsze: nie wszyscy lubią kałachy, a czym zresztą wspomniał sam autor tematu.

Po drugie: z tego co mi wiadomo najnowszy gearbox V3 Cymy jest lepszy od tego montowanego w Boyi.

 

Co do kolimatorów to sobie daruj "na dzień dobry", dozbieraj kasę i kup coś sensowniejszego. Te, które podałeś nie warte są nawet 10 zł.

 

PS. Stalker mnie prześcignął^^

Edited by Zyzyks
Link to post
Share on other sites

Najtańsze co znalazłem to to: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_175_176&products_id=4888&name=MeTac_-__kolimator_ACOG_Type_-_Red_Point

Ewentualnie na taiwanie masz za 200 zł ACOG'a.

 

Ale na początek na prawdę nie warto inwestować w koli. Masz więcej kasy to lepiej kup lepszą replikę, lub zainwestuj w bardziej potrzebne rzeczy. Skoro zaczynasz zabawę w ASG, zacznij od zakupu dobrej ochrony oczu. Na tym nie powinno się oszczędzać.

 

Dobrej emki za takie pieniądze nie kupisz, bo trzeba przygotować co najmniej 700 zł. Natomiast G36 od JG sprawdzi się dobrze. Jak masz więcej pieniędzy to G36 od Cymy i też będziesz bardzo zadowolony. Nie obawiaj się że są zrobione w większości z "plastiku", bo materiał jest twardy i wytrzymały. Nic lepszego spełniającego Twoje wymagania się nie znajdzie. :icon_razz2: A obie repliki są dobre, wieć możesz śmiało kupować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...