Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sab93

Użytkownik
 • Content Count

  342
 • Joined

 • Last visited

About Sab93

 • Birthday 06/09/1993

Recent Profile Visitors

5061 profile views
 1. Sab93

  Beryl

  Mini Beryl na bazie ARESa gotowy! :) Ogólnie w większości jest to typowy mod.96, różniący się tylko (albo i aż) całym frontem. Części od ostrego: - Urządzenie wylotowe - Okładziny RIS - Podstawa muszki - Obsada łoża i nakładki Części customowe: - Podstawa szczerbinki (przerobiona z AKSU) - Rura gazowa (dorobiona od podstaw) - Lufa zewnętrzna od AKSU (dopasowana do obsady ARESa i oryginalnych części)
 2. Sab93

  Beryl

  Wyżej wstawiałem zdjęcie AK74 do przeróbki. Kolejny projekt już gotowy ;) Miało być tanio, więc dużo rzeczy zostało poprzerabianych na podstawie części z repliki. Części od Beryla: - Kolba - Szyna górna Z repliki zostało: - Korpus - Chwyt pistoletowy - Selektor - Zwalniacz magazynka - Atrapa suwadła - Pokrywa zamka - przerobiona (spiłowane przetłoczenia aby umożliwić montaż szyny górnej) - Komora gazowa - przerobiona na Berylową - Podstawa szczerbinki - przerobiona (usuniętą dźwigienka, zaślepiony zbędne otwory, zrobione wcięcia na montaż szyny) - Obsada łoża - przerobiona (skrócona dźwigienka i wklejona na stałe) - Okładziny przednie do AK firmy Vector Optics po przeróbce (Obrócona o 180 stopni nakładka na rurę gazową i skrócona szyna RIS) - Rura gazowa - przerobiona (przedłużenie rury o około 1,5 cm + lekkie zwężenie jej średnicy) - Lufa - przedłużka lufy, wraz z tłumikiem dotoczona Zleceniodawca zadowolony ;) Wpadł tez kolejny projekt - tym razem przerabiam ARESa na MINI Beryla. Chyba to będzie pierwsza tego typu przeróbka na świecie, bo osobiście nie kojarzę aby ktoś zrobił taki projekt :P
 3. Sab93

  Beryl

  Odświeżam temat ;) Pod koniec sierpnia udało mi się zbudować takiego MINI Beryla. Kilka rzeczy jest jeszcze do poprawy, bo robiłem go na szybko. Jak ogarnę wreszcie w całości to wstawię więcej fotek i opis co i jak ;) Na górze natomiast mój pierwszy Beryl, który jest wciąż moją główną repliką. Chyba już 9 lat mi służy. :D Dostałem też części i replikę na kolejną przeróbkę. Tym razem ma to być budżetowy wz.2004, wiec od ostrego jest jedynie kolba i szyna nad deklem. Reszta rzeczy customowa. Pochwalę się jak poskładam ;) Dodam też że dłubie również pomału nad czymś ciekawym i bardziej realistycznym niż AEG w temacie Beryla.
 4. To idąc tym samym tropem, jak chcemy Beryla to kupujemy byle jakiego AK ze składaną kolbą, malujemy drewna na czarno i... już! Serio... Jak nie widzisz różnić konstrukcyjnych i detali widocznych na pierwszy rzut oka, to lepiej się nie wypowiadaj na takie tematy :P GROT jak wszystko jest do zrobienia, ale na pewno będzie to wymagało trochę czasu. Zwłaszcza że części od ostrego nie są dostępne i wszystko trzeba dorabiać we własnym zakresie.
 5. Sab93

  Beryl

  Tak, rączka, podobnie jak i RISy są demontowalne. Inna sprawa, że może to być ze sobą mocno skręcone, więc trochę siły trzeba użyć żeby je poluzować.
 6. Sab93

  Beryl

  Najpewniej przełożyli z AKMSa. Zresztą widać też na nim standardowe przednie łoże RIS, tylko z odkręconą rączką. W sumie częściej przekładali chwyty pistoletowe na te "taktyczne" - lepiej profilowane. Podejrzewam że z oryginalnym czarnym coś się stało i ratowali się takim ;-)
 7. Ooo wrzucili go w gablotkę. :-P Do tej pory stał na manekinie przy wejściu.
 8. Sab93

  Beryl

  Części do długiego Beryla już praktycznie skompletowane. Kolba też niedługo będzie. ;-) Jak widać najważniejsze części do Mini też już mam i będzie on kolejnym projektem do zbudowania :-D Przy okazji jak ktoś potrzebuje jakichś części to kilka wystawiłem w komisie ;-) http://wmasg.pl/pl/consignment?member=38965&old=True
 9. Tak wygląda ta szyna Dawsona? https://cdn3.volusion.com/yzqpn.kmlcf/v/vspfiles/photos/DAWSON-COLT-310-142-6.jpg?1494830343 Widzę że jesteś z Trójmiasta więc może bym Ci to ogarnął. Albo chociaż projekt Ci przygotował ;-) Znajomy ma drukarkę, ale póki co tworzy z czerwonego PLA. Możliwe że zakupił już inne filamenty, ale się jeszcze nie dopytywałem.
 10. Sab93

  Beryl

  Bardzo ładny Mini! ;-) Jak byś jeszcze zmodził podstawę szczerbinki, ogon kolby lekko poprawił i dodał brakujące nity na korpusie to by był nie do odróżnienia od ostrego :-P Ale i tak wyszedł fajnie i nie ma się do czego za bardzo przyczepić. Dobra robota ;-) Zazdroszczę Ci tej podstawy szczerbinki z szyną, bo póki co nie jest w moich źródłach dostępna. Zwłaszcza że tez mam chrapkę na Mini i oprócz kolby tylko tej części mi brakuje.
 11. Sab93

  Beryl

  Viader - Do budowy każdego Beryla najlepiej sprawdza się AK74 ze stalą kolbą (polecam RK-06, bo body jest całkiem spoko, a większości innych elementów i tak się pozbywamy). Oczywiście na replikach AKSU74, AKS74 i pokrewnych też da radę Beryla zbudować, jednak końcowy efekt będzie gorszy i okupiony większą ilością pracy. (Patrz na Beryla z postu #2409) Biorąc jednak pod uwagę obecną (nie)dostępnosć części do MINI, dobrze by było mieć front od AKSU74. Przeróbki wymaga podstawa szczerbinki, podstawa muszki, pokrywa zamkowa (lub kupno wersji od zwykłego AK), oraz wykonanie od podstaw obsady łoża i nakładki (ewentualnie w oparciu o obsadę łoża z AK74). Więc idealnego, "koszer" MINI Beryla raczej obecnie nie zbudujemy, ale przy włożeniu odpowiedniego czasu pracy uzyskamy całkiem fajną replikę ;-) Dzięki! :-D
 12. Sab93

  Beryl

  Dzięki, dzięki Panowie! ;-) Kilka rzeczy można by jeszcze poprawić, ale każdy Beryl to nowe wyzwanie. I z racji kończenia / poprawiania po kimś nie wszystko jest zrobione po mojemu :-P Najważniejsze jednak. że całkiem nieźle się to prezentuje, jest spasowane bez najmniejszych luzów i cieszy swoich użytkowników. :-D Najwyższa pora zabrać się za złożenie Beryla od podstaw. Bazę i większość części już mam. Niebawem dokupię brakującą resztę i będzie można zaczynać. (Choć pewnie dopiero gdy zrobi się cieplej ruszę z robotą. - Nieogrzewany "warsztat" ma swoje ograniczenia. :-P A raczej to ja je mam, gdy odmrażam sobie 4 litery ;-) ) Zrobię chyba w czasie tej przeróbki poradnik, bo obecnie znów oprócz tego wątku nie ma w necie przystępnych informacji o budowie customowego Beryla ;-) Ps. Możliwe że będę miał też trochę części do Beryla. Więc jak ktoś coś potrzebuje zapraszam na priv. Zobaczę co da się załatwić ;-)
 13. Po pierwsze to naucz się pisać po polsku. Wielkie litery na początku zdania, przecinki w odpowiednich miejscach i kropki na końcu zdania. Bo w obecnej chwili to przypomina jakiś bełkot... Jeżeli sprzedajesz dany towar to musi być zgodny z opisem. W przeciwnym razie może to być potraktowane jako oszustwo - czyli zatajenie, lub podanie nieprawdziwych informacji w celu uzyskania zysku. Poprzedni sprzedający nie ma tu nic do rzeczy. To na Tobie jako osobie SPRZEDAJĄCEJ ciąży pełna odpowiedzialność dostarczenia towaru zgodnego z zawartą umową (czyli w tym przypadku zgodnego z opisem w ogłoszeniu). Nawet jeśli zrobiłeś to nieświadomie to wina leży tylko i wyłącznie po Twojej stronie. Najsensowniejszym rozwiązaniem było by chyba polubowne rozwiązanie sytuacji i zobowiązanie się do przyjęcia zwrotu repliki, wraz ze zwróceniem wszelkich kosztów na które padł kupujący (koszty wysyłki w obie strony oraz koszty ekspertyzy serwisu.) Jeśli przeprosisz za zaistniałą sytuację argumentując jednocześnie, że sam również zostałeś wprowadzony w błąd przez poprzedniego sprzedającego jest szansa, że oszukany spojrzy na Ciebie łaskawszym okiem i ułatwi zakończenie sprawy. Możesz go od razu poprosić o skan pisemnej ekspertyzy z serwisu. Ty będziesz miał wtedy pewność, że roszczenia kupującego są zasadne i faktycznie jest to Twoja wina, a jednocześnie zyskasz dokument pozwalający wytoczyć Ci sprawę przeciwko tej osobie od której sam kupiłeś replikę.
 14. Sab93

  Beryl

  No i MYK! Kolejny Beryl przeszedł przez moje ręce ;-) Znów głównym zadaniem było jego dokończenie i sprawienie aby naprawdę zaczął wyglądać jak Beryl :-P Zakres prac: - Wymiana okładzin kolby - Przeróbka ogona kolby - Montaż szyny górnej - Wymiana podstawy szczerbinki (Tantal + nacięcie bruzd pod szynę) - Wymiana rury gazowej (Customowa rura będąca połączeniem rury ostrego AKM z rurą ASG) - Montaż i przerobienie komory gazowej od AK74 - Montaż customowej obsady łoża i nakładki (Połączenie obsady łoża od repliki, ze stalową obsadą rury gazowej od ostrego AKM) - Przerobienie podstawy muszki - Zmiana wtyku na T-Connect (Deans) PRZED: PO:
 15. Kilka slow o historii powstania projektu. Jak kogoś interesują tylko efekty to niżej znajdziecie konkrety ;-) Mniej więcej po roku mojej przygody z bardziej poważną rekonstrukcją WP, zamarzyłem o montażu do gogli noktowizyjnych. Owy montaż dość często pojawiał się na zdjęciach zarówno z Afganistanu, jak i z manewrów w kraju. Niestety jak to z polskim sprzętem bywa, jakichkolwiek replik brak, a i o materiały promocyjne od producenta lub nawet dokładne zdjęcia było ciężko. Co gorsze, w rejonie w którym mieszkam, nie ma niestety jednostek które chętnie by pokazywały swój sprzęt, lub też profil wyposażenia jest zupełnie inny niż ten który mnie interesował. Trzeba więc było wykonać absolutnie wszystko od podstaw :icon_razz: Na szczęście udało mi się wykorzystać w końcu okazję i w 2012 r. pierwszy (i jak dotąd jedyny raz) obejrzałem dokładnie ten montaż. Oczywiście wykonałem też fotki, które niezwykle mocno przyczyniły się do realizacji tego projektu. Następnie żmudnie zdejmowałem trochę na oko, a potem już z proporcji wszystkie niezbędne wymiary. Powstało kilka prototypowych wersji blach montażowych z papieru, aby znaleźć właściwe proporcje, oceniając jednocześnie czy przyjęta skala jest na pewno poprawna. Kopii 1:1 się nie spodziewam, ale wydaje się że wymiary końcowego produktu są dość zbliżone :icon_smile: Gdy przednia blacha była już gotowa, przyszła pora na puszkę na baterię wraz z tylną blachą. Gdy udało mi się już zrobić projekt posłużyłem się drukiem 3D. Efekt więcej niż zadowalający :icon_wink: Drukowałem u MBC, nawet gdzieś w newsie na portalu dotyczącym jego oferty przewinął się obrazek z moim projektem. Całość - od projektu do wykonania - zajęła mi jakieś 4 lata. Pewnie dało by się szybciej, ale wyszło jak wyszło. KONKRETY: - Blacha przód i tył - stalowa blacha, w całości cięta i gięta ręcznie z większego arkusza. - Szyna montażowa przód - 2 częściowy wydruk 3D (ABS) - Puszka - 6 częściowy wydruk 3D (ABS) - Przełącznik wahliwy trzeba było trochę zmodyfikować aby się zmieścił - Gumka na łączeniu kabla z puszką zrobiona z dławicy kablowej - Gniazdo RCA ma nałożony O-ring - Przewód spiralny ma identyczną ilość zwojów i ich umiejscowienie również zgadza się z oryginałem - Śruby do skręcenia puszki są identycznych rozmiarów i normy jak w oryginale ;-) - Wtyczka z przodu montażu jest jedynie zbliżona wyglądem do oryginału. - Paski polipropylenowe zostały zaszyte z tymi plastikowymi przekładkami. Mają również rzepy do regulacji. W dalszym czasie planuję zrobić jeszcze "tunel" dla kabla - kawałek materiału w wz.93, oraz zmodyfikować wtyczkę aby wyglądała bardziej jak w oryginale. Pojawią się również tabliczki z nr znamionowym, nazwą gogli, oraz emblematy ON/OFF na puszce. Na dobrą sprawę to tylko przetłoczeń blachy na pazurach będzie brakowało ;-) Informacyjnie dodam, że na zdjęciach jest hełm wz.2005, więc macie bezpośrednie porównania jeśli chodzi o skalę. Inna ogniskowa aparatu, trochę przekłamuje fotki ale nie na tyle aby nie można było porównać. Zestaw zrób to sam :-P Przód Bok Tył Dół
×
×
 • Create New...