Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Napisy na SAPI


Recommended Posts

Witam

Ma ktoś może zrobiony na kompie projekt napisów jakie znajdują sie na sapi?

Bo chciałbym sobie namalować takowe na airsoftowych kopiach.

Ew. Czy ktoś miałby możliwość pomierzyć te napisy? Wielkość liter, dokładne umiejscowienie ich na płycie, odległość pomiędzy linijkami itp.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
http://www.google.pl/search?um=1&hl=pl&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&biw=1920&bih=822&tbm=isch&q=sapi+plate&revid=319290422&sa=X&ei=VVZ7TpruN4LA8QPC68AN&ved=0CDgQ1QIoAA tu masz dużo obrazków, na pewno pomogą, tylko rozmiar musisz dobrać. Jedno pytanie po co chcesz robić napisy, skoro nie będzie ich i tak widać? Edited by Traker
Link to post
Share on other sites

Mam płyty właśnie od tego gościa :) Ale patrząc po zdjęciach wymiary nie są chyba poprawne.

Zdjęcia to ja też znalazłem ale chodzi mi o dokładne wymiary (i tu prośba do osób które mają oryginale płyty)

A po co napisy? Żeby ludziom mówić ze to oryginały :D

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz zdjęcia i wiesz, że zdjęcie przedstawia płytę o danym rozmiarze, którego wymiary są znane to już tylko wystarczy Ci word, kalkulator i kilka chwil roboty.

 

Możesz zrobić to na dwa sposoby.

1.

a) wrzucasz zdjęcie do worda

b) mierzysz wymiar płyty na zdjęciu przy pomocy linii/kreski

c) rzeczywisty wymiar płyty dzielisz przez wymiar otrzymany w punkcie b) i w ten oto sposób otrzymujesz "współczynnik skali"

d) następnie mierzysz każdy interesujący Cię wymiary np. wielkość literki i mnożysz go przez otrzymany "współczynnik skali" z punktu c) Otrzymany wynik jest wymiarem rzeczywistym danego wymiaru

Aby prościej Ci się mierzyło zdjęcie możesz wydrukować.

 

2.

a) otwierasz nowy dokument worda i ustawiasz wymiar strony większy niż oryginalnie płyta

b) wrzucasz zdjęcie płyty

c) przycinasz krawędzie dokładnie do obszaru płyty na zdjęciu

d) powiększasz zdjęcie płyty do wymiarów oryginału

e) przy pomocy linii/kreski mierzysz wymiary jakie Cię interesują

Można wydrukować zdjęcie dla uproszczenia.

 

Pewnie można użyć jakiś innych programów niż tych, które podałem, ale te są na tyle proste i popularne, że łatwo je obsługiwać.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...