Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak kupować m4a1 to od ... ?


Jak kupować m4a1 to od ... ?  

186 members have voted

  1. 1. M4a1



Recommended Posts

Lepsze dostrzelnienie...

19ad3Q71 jak byś wsadzał BoreUp, to by trzeba było wymienić cylinder i głowicę cylindra, ale jak chcesz kupić zestaw cylindra o normalnym rozmiarze, to kup tylko głowicę tłoka, reszty nie trzeba... A tłok i w jednym i w drugim wypadku zmień, bo stockowy jest kijowy, szczególnie jak lubisz postrzelać serjami... Jak ktoś strzela tylko krótkimi serjami (max 5 kulek) i na słabej batce (max lipo 7,4) to stockowy tłok wytrzyma nawet SP150, ale jak już ktoś wie że będzie strzelał seryjkami, to tłok tego nie wytrzyma.

Puki będzie Ci replika strzelała, to cylindra, głowicy cylindra, dyszy, zębatek, prowadnicy nie masz po co wymieniać, tylko tłok i głowicę tłoka wymień.

Czyli co przemawia: tylko cena.

 

Dobrze w takim razie dziękuje ;)

 

Czyli zamiast tłoka SHS wybrać JBU - POM ?

 

Teraz gdy mam wszystko jasne przed oczami zostaje ostatnie rozważenie;

 

- http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4245 - LMT Defender R.I.S

czy

- http://www.asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=4029 - LMT Defender4 Carbine

 

Co byście wy wybrali - wiem, że są gusta i guściki ale prosił bym was o wasze sugestie ;)

- Czy w Defender R.I.S akumulator wchodzi do kolby ??

 

Pozdrawiam serdecznie ;))

Edited by 19ad3Q71
Link to post
Share on other sites
  • Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam tłok SHS ze wszystkimi zębami stalowymi i wytrzymuje długie serie(pełne nakręcenie orginalnego hicapa),więc szczerze mogę polecić SHS.

Co do defender RIS ,widzę ,że ma kolbę typu SF , więc prawdopodobnie tam wkłada się batkę - ale ręki nie dam sobie uciąć-osobiście mam Defender Carabine z założonymi chińskimi RISami i przełożonymi kablami na tył.

Co do wyboru to osobiste preferencje- co Ci się bardziej podoba i ile gadżetów zamierzasz podwiesić na broni-na wersji z RIS-em pełna dowolność, na wersji bez risa możesz do tego plastiku dokręcić dwie szyny RIS - na górze i na dole - więc za dużo gadżetów nie podczepisz:).

Edited by Rengi
Link to post
Share on other sites

A są jakieś rączki do podczepienia w LMT Defender4 Carbine bez dokupywania jakichkolwiek risów?

 

 

Nie widziałem nigdzie takich ;)

może w zagranicznych sklepach poszukaj ale wątpię ;)

 

Chyba zdecyduje się na LMT Defender R.I.S - ponieważ prawdopodobnie akumulator wchodzi do kolby dla mnie to +

- można zamontować na szynę RIS laser, rączkę taktyczną i inne cuda ;) a różnica ceny między Defender4 a Defender R.I.S to tylko 80 zł.

Link to post
Share on other sites
Guest konrad2271

A ja mam takie pytanko odnośnie KWA. Jak podatność na rozkręcanie? Tzn, są jakieś niemiłe piny, które się szybko wyrabiają? Miękkie śruby etc? Zastanawiam się nad jakąś podstawką do tuningu i zżycia na dłuższy czas. Chciałem zostać przy P&J ale już się sypie połowa pinów i połamany bolt catch.

Podsumowując, częste rozkręcanie nie 'rozklekocze' jej? Chodzi mi już o coś na kilka lat.

Link to post
Share on other sites

Może warto byłoby przykleić ten temat? Być może pozwoli to uniknąć części pytań, tym bardziej że jest tu ankieta... ;)

 

 

Jestem ZA ;)

 

Niedawno było wiele zamykanych tematów o emkach.. więc można podwiesić i następne nowe tematy zamknąć i podesłać link do tego tematu ;)

Link to post
Share on other sites

Ja tam bym sugerowal wywalić już te nieszczęsne tematy ,,Replika do xxx zł", bo

a) jest już temat bodajże LogaNa, gdzie podane są sensowne repliki w danych przedziałach cenowych,

b) owe tematy są już mocno przestarzałe,

c) pytań o to czy ,,AK47 firmy ARMY jest dobre? pls pomuszcie" i tak nie unikniemy,

natomiast podkleić tematy takie jak ten.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę potrzeby przyklejać tego tematu. Jest dokładnie taki sam jak dziesiątki innych i nie wnosi nic do całości wiedzy. Informacje w nim zawarte można w ciągu paru minut wyszukać w dziale technicznym.

A jak inne przyklejone tematy tez będzie dokładnie olewany.

Inną sprawą jest żeby coś obiektywnego napisać o jakiejś replice musi upłynąć czas. Naprawdę cięzko cokolwiek szczerego napisać o replice która na rynek weszła trzy-cztery miesiące temu. Dletego w tematach przyklejonych o replikach o xxxzłotych są repliki przede wszystkim sprawdzone , które wiadomo jak się będą zachowywały.

Link to post
Share on other sites

Kompendium podstawowej wiedzy o emkach możliwe, że powstanie i wówczas będziemy myśleć o jego przyklejeniu. Warunkiem do tego jest przynajmniej podstawowy opis emki każdego producenta, a nie losowo wybranych, tak jak widać to w tym temacie.

 

Powinien obejmować najprostsze informacje, czyli kiedy replika ukazała się na rynku, jak wypada na tle innych pod względem wykonania, jak pod względem osiągów, przybliżona ilość FPS, zasięg skuteczny, maksymalny, a także podstawowe informacje o tym co najczęściej się sypie, lub co warto zmienić. I mówię tutaj zarówno o replikach I jak i II klasy. Rzecz jasna takie kompendium będzie mogło powstać wyłącznie, jeśli znajdą się chętni do jego zrobienia (mający kontakt z przynajmniej kilkoma z wymienionych replik).

 

Widzicie sami, jak temu tematowi jest daleko do takich założeń (a to są bardzo ogólne założenia).

Link to post
Share on other sites

M4 KWA ma kilka wad :

- głowica tłoka nie jest wentylowana

- Lufa zewnętrzna jest 3 częściowa i jak się poluzują imbusy na strzelance to wszystko Ci się rozsypie (wysunie)

- Body jest 4 częściowe, to akurat najmniej ważne moim zdaniem :P

- Możesz mieć problem ze zmianą body przez to że szkielet gb ma wzmocnienia (podobno)

 

Więc jeśli w M4 KWA zmienimy lufę na jednoczęściową i body to jest to na prawde bardzo dobra replika :)

Edited by lon3star
Link to post
Share on other sites

M4 KWA ma kilka wad :

- głowica tłoka nie jest wentylowana

- Lufa zewnętrzna jest 3 częściowa i jak się poluzują imbusy na strzelance to wszystko Ci się rozsypie (wysunie)

- Body jest 4 częściowe, to akurat najmniej ważne moim zdaniem :P

- Możesz mieć problem ze zmianą body przez to że szkielet gb ma wzmocnienia (podobno)

 

Więc jeśli w M4 KWA zmienimy lufę na jednoczęściową i body to jest to na prawde bardzo dobra replika :)

 

Lon3star, zauważyłem jeszcze jedną przypadłość w KWA (u mnie i u znajomego, przy czym ja mam KWA USA, a on KWA/LMT/ASG) - gumka hop-up po krótkim okresie użytkowania przestaje kręcić. U mnie przestała po miesiącu, a u kolegi już po tygodniu. Dlatego, żeby do repliki się nie zrazić, polecam od razu wymienić gumkę - choćby Systema Energy.

Link to post
Share on other sites
Guest extremateria

Ja tam bym sugerowal wywalić już te nieszczęsne tematy ,,Replika do xxx zł", bo

a) jest już temat bodajże LogaNa, gdzie podane są sensowne repliki w danych przedziałach cenowych,

b) owe tematy są już mocno przestarzałe,

c) pytań o to czy ,,AK47 firmy ARMY jest dobre? pls pomuszcie" i tak nie unikniemy,

natomiast podkleić tematy takie jak ten.

 

A) Tak.

B) Tak.

C) Tak.

 

Wydaje mi sie, ze wlasciwie wiekszosc tutaj osob ma juz dosc "zielonych" i chce sie ich jak najszybciej pozbyc. Ciagle sie tylko pisze "poszukaj, to juz bylo", albo co gorzej modzi zamykaja cale tematy i stosuja te same metody jak np. "tutaj masz to opisane". Czesto opisy nie maja nic wspolnego z tym czego sie poszukuje. Nie wazne, cos tam pisze, wiec sprawa zalatwiona. Po co sie martwic. Kolejny "zielony" zalatwiony. Wydaje mi sie to byc chamskie, po czesci, gdyz faktycznie niektore odpowiedzi sa trafne. Sam kiedys zapytalem o gogle, temat zamkniety i odpowiedz "bylo, poszukaj". Znalazlem, temat byl daleko w tyle (jakis ogolny, a nie o tej konkretnej firmie). Co gorsze, odnosnie tych gogli byly ze 2 posty, zaden z nich ich nie opisywal konkretnie. Jak ja niby mam sie dowiedziec z paru zdan, czy warto owe gogle kupic, czy tez nie? Po to wlasnie ten temat zalozylem! Szczegolowy opis, konkrety!

 

Tematy sa juz stare, mozna by je odswiezyc. Wprowadzic jakis standard do opisu. Kazdy pisze tam jak chce. Tak to by sie ten glowny opis kopiowalo i wypelnialo wedlug swojego uznania.

 

Repliki tez nalezaloby by np. podzielic na jakies kategorie. Na pewno nie kazdy patrzy na nie w ten sam sposob. Dla mnie np. najwazniejsze ze wszystkiego sa oznaczenia oryginalne. Waga mozliwie najbardziej zblizona do oryginalu, ogolnie wyglad zewnetrzny. Dla innych takie rzeczy znaczenia nie maja. Liczy sie tylko wnetrze. Troche poczytalem komentarzy w tych tematach "replika do" i w jednym temacie nie ma nawet wzmianki o oznaczeniach, jest 1 info o wadze i pare o ogolnym wygladzie.

 

Tak dlugo jak w tematach nie bedzie tego co chca wiedziec "zieloni", tak dlugo beda one powstawac. Na forum co jakis czas powstaja nowe tematy, a jedyne co sie z tym robi to daje te same odpowiedzi i linki do starych tematow.

Edited by Materia
Link to post
Share on other sites

A wiesz dlaczego tak się dzieje?

 

Ponieważ zakładanie nowych tematów, w których pisze się o tych samych rzeczach - powoduje fragmentację wiadomości po całym forum. Wówczas inna osoba, która jest czymś zainteresowana musi przeczytać kilka/kilkanaście tematów, zamiast jednego/dwóch.

 

Nie zabraniamy pytać o rzeczy, które były już na forum opisywane, zwłaszcza, jeśli te opisy są już przestarzałe i nas nie satysfakcjonują. Prosimy tylko o jedno - nie zakładajcie nowych tematów, jeśli coś już było poruszane, tylko znajdźcie stare tematy i w nich zadajcie swoje pytania, jeśli to co było wcześniej napisane Wam nie wystarcza. Dzięki temu na forum jest porządek, i żeby dowiedzieć się o goglach X nie trzeba przetrząsnąć 10 tematów, a wystarczy jeden.

 

Odnośnie zamykania tematów poświęconych emkom - zamykając jakiś temat niemal zawsze podajemy autorowi link do tematu, który rozwiąże jego wątpliwości, albo przynajmniej słowa klucze, którymi powinien się kierować. Jeśli jakiś temat zamykamy bez podania wskazówki jak znaleźć odpowiedź - oznacza to tylko, że autor odznaczył się skrajną ignorancją i lenistwem.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...