Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zbytr wysokie napięcie. Czyli jak zmniejszyć rof.


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z moją repliką. Otóż, posiadam baterię li-po 11,1V, która niestety daje mi za dużego rof'a. Gearbox chodzi na tyle szybko że nie każda kulka jest podawana. Słyszałem, że istnieje takie urządzenie, które można podpiąć między baterią a karabinem, a które zwiększy mi opór, a tym samym zmniejszy podawane napięcie(a co za tym idzie rof zmaleje). Słyszałem także, że są osoby na WMASG które potrafią coś takiego stworzyć. Jeśli to prawda, proszę, skierujcie mnie do nich. Jeśli nie, proszę o radę jak inaczej można to rozwiązać. Sam nie zajmuję się zbytnio elektroniką. Jeśli istnieje już podobny temat proszę o linka(szukałem ale nie znalazłem).

 

Pozdrawiam

Edited by charli_
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

najprostszym sposobem jest wlutowanie najzwyklejszej diody prostowniczej np. 1N4007, dostępnej w każdym elektroniku za 20gr. w szeregu z baterią. Dioda ta zawsze będzie obniżała napięcie o jakieś 0,7V (każda z zastosowanych diod) i przy tym nie będzie się grzała jak zwykły rezystor.

 

Pozdro.

Edited by riddyk
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

najprostszym sposobem jest wlutowanie najzwyklejszej diody prostowniczej np. 1N4007, dostępnej w każdym elektroniku za 20gr. w szeregu z baterią. Dioda ta zawsze będzie obniżała napięcie o jakieś 0,7V (każda z zastosowanych diod) i przy tym nie będzie się grzała jak zwykły rezystor.

 

Pozdro.

 

Oklaski dla geniusza, 1A dioda w replice gdzie prądy szczytowo sięgają 25A normalnie brawo.

 

A co do tematu to najlepszy bedzie PWM, rezystor też będzie działać ale będzie powodował duże, niepotrzebne straty (no chyba że na zime sobie rączki ogrzać... :P)

 

Pozdrawiam

Edited by rogal138
Link to post
Share on other sites

Dawidzik testuje od jakiegoś czasu wersję mosfeta z PWM, więc można uzyskać od niego informację o urządzeniu z pierwszej ręki (właściwie zaprojektowałem ten układ pod jego indywidualne zamówienie).

 

Urządzenie to tradycyjny mosfet wyposażony dodatkowo w układ kluczowania (z niską częstotliwością), za pomocą potencjometru ustala się częstotliwość kluczowania.

Efekt spowolnienia uzyskuje się nie tyle co w klasycznym PWM step-down, tylko przez wykonywanie cykli, w którym silnik wpycha zębatkę na kolejny zatrzask, następnie następuje przerwa i w kolejnym cyklu kolejny zatrzask.

Efekt jest taki że replika strzela wolniej, wykorzystuje się pełną moc baterii, mosfet nie grzeje się bardziej niż jego klasyczny odpowiednik dzięki czemu nie marnujemy energii.

Ostatnim atutem jest cena, 60zł

 

(Dawidzik, wiem przepłaciłeś, postawię Ci flaszkę w ramach offsetu)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...