Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ge power li-ion 11,1 1500mah


Recommended Posts

Witam wszystkich, zakładam ten temacik, bo nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, a mianowicie:

 

Jakim prądem ładować taki akumulatorek(ilość A), aby nic mu się nie stało. Wiem że max przyjęcia V na ogniwo, to; 4,1V, a min 3V.(Ge power li-ion 11,1 1500mah) Zamówiłem go specjalnie, bo mieście się w kolbie typu; Crane, posiadam ładowarkę Imax B6, z zasilaczem. Czekam na wasze opinie, pozdrawiam serdecznie. :D (jestem laikiem w tych sprawach, więc proszę bez uszczypliwości)

Link to post
Share on other sites

Osobiście ja również jestem daleki od używania takich ogniw w replikach , może akurat Tobie spasują.

 

Wiec proponuje abyś:

-w auto strzelał krótkim seriami-pakiet mimo 20C i tak ma słaba wydajność .

 

-w ładowarce ustaw program Li-ion dla ogniw (3,6V) pojemność 1500 mAh (nie pamiętam czy w tej ładowarce li-ion tez maja opcje balansowania jeżeli tak to ta opcja i podpinasz balancer) mimo ze twoje maja 3,7V i zacznij je ładować 0,1A .Ponieważ w twojej ładowarce nie ma opcji regulacji "A" podczas ładowania po około 2h przerwij ładowanie i ustaw na 0,2A i kontroluj ładowanie, jeżeli napięcie ogniw będzie rosło zbyt szybko do ilości wbitych mAh to aby dobrze naładować pakiet musisz zejść znów do 0,1A.

 

Najlepiej abyś dał 0,1A i zostawił ładowanie do samego końca na 0,1A ,będzie trwało wieki ale naładujesz pakiet na maxa. . Możesz tez sprawdzić sam na większym "A" bo osobiście nie miałem kontaktu z takim pakietem do replik.

 

Opis podany wyżej praktykuje przy ładowaniu ogniw li-ion 3,6V - 3,7V o pojemnością od 900 do 3500mAh których używam do latarek a ładuje je taką ładowarką już ponad 8-mcy i nic się nie dzieje z ogniwami.

 

Reasumując czym mniejszy prąd ładowania tym więcej mAh wejdzie Ci w pakiet.

 

A czy Ty już próbowałeś go ładować ? jeżeli tak to jak to się przedstawiało przy tym pakiecie ?

A może ktoś jeszcze podzieli się również swoimi spostrzeżeniami ?

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie ładowałem, czekam aż nadejdzie Kurier z przesyłką, wtedy będę mógł ją przetestować, choć z waszych spostrzeżeń/doświadczeń, słabo to widzę, chyba wyrzuciłem pieniążki w błoto, a tego raczej bym nie chciał. W opisie na stronie sklepu, jest napisane że wydajność jest bardzo duża, więc sugerowałem się owym opisem, mam zacząć pluć sobie w brodę??..

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...