Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Po naprawdę długim użytkowaniu w moim P.08 "nareszcie" pojawił się problem - magazynek cieknie ze wszystkich możliwych stron. Uszczelki po wizycie w motoryzacyjnym udało się wymienić, na nieszczęście magazynek cieknie dalej, teraz jednak tylko i wyłącznie z dolnego zaworu. Z racji tego, że uszczelki zostały wmienione na nowe, jedynym (chyba) racjonalnym wyjaśnieniem nieszczelności jest uszkodzenie samego zaworu. Tutaj rodzi się pytanie - jaki zawór dolny będzie pasował do tego magazynka?

 

Na Zbrojowni są dostępne takie oto zawory:

http://zbrojownia.linuxpl.com/product_info.php?products_id=931

 

Niestety nie napisali do jakiego konkretnie modelu. Czy ktoś z Szanownego Grona wie może, czy rzeczony zawór pasuje do magazynków do P.08 Parabellum, a jeśli nie, to czy istnieje jakiś pasujący?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Na zdrowy rozsądek - tak, ale na Specshopie są (a raczej były) identyczne (lub bardzo podobne) zawory i tam opis głosi: "Pasuje do: M92, Hi-Capa 4.3, 5.1, 1911, MEU " - Lugera brak. Sprawdziłem za granicą - na WGC też są podobne zaworki, tam z kolei piszą, że są one (zawory) do GBBR (gas blowback rifles), a takie G36 czy M14 może faktycznie mieć inną średnicą zaworu od P.08.

 

Najlepiej byłoby, gdyby wypowiedział się ktoś, kto już może wymiany zaworów w tej replice próbował i wie co pasuje, a co nie.

Link to post
Share on other sites

Dolne zawory w 99% popularnych gaziaków (pomijam jakieś zabawki winguna czy coś) są dwóch typów. Duży łeb i mały łeb. Wydaje mi się, że spokojnie możesz zaryzykować kupno zaworu "mały łeb". Jest to taki zawór jak np w glockach KJW czy w większości klamek TM (poza berettami). Klamki WE też zdaje się mają zawory z małym łbem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Temat już trochę podupadł, ale sprawa rzeczonych zaworów wreszcie się wyjaśniła i myślę, że warto by zapisać wnioski - a nóż-widelec ktoś będzie miał podobny problem.

 

Zawory ze Zbrojowni zakupiłem, zamontowałem i pasują jak należy. Jedyna różnica od standartowych (wyjętych z magazynków) to długość gwintu (w standartowych jest on 1,5 - 2 mm dłuższy), jednak nie wpływa to na ich pracę: magazynki gaz trzymają jak należy, nic nie cieknie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...