Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Biuro Ochrony Rządu


Recommended Posts

Panowie, wiele tematów na tym forum jest poruszanych, jednak nie ma nic o BOR. Sądzę, że jest to jednostka, o której mało się mówi, jednak jest na tyle ciekawa, że w naszym środowisku zainteresuje nie jednego amatora ;). Zwłaszcza z ostaniach zagranicznych wojaży ministra SZ do Libii, gdzie borowiki nie kryli się ze swoimi SCARami ;). Na początek zdjęcia z oficjalnej strony BOR: http://www.bor.gov.pl/index2.php?fk=11&id=56 .

Ładnie prezentuje się SCAR H i L oraz MP5k, ale co to za "maszynówka" i mundurki.

 

Biuro Ochrony Rządu (BOR) - jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, której głównymi zadaniami są ochrona obiektów i osób, które są ważne ze względu na dobro i interes państwa. Obecnym szefem Biura Ochrony Rządu jest gen. dyw. Marian Jerzy Janicki.

 

Pozdro !

Edited by matheews
Link to post
Share on other sites

Teraz każda organizacja w Polsce lubi mieć swoją jednostkę elitarną.

 

Mamy Straż Graniczną, ABW, CBŚ, CBA, SPAP, SPAT, Żandarmeria Wojskowa, no i BOR. O pierwszych czterech jednostkach wymienionych przez mnie też jest mało na forum. Ludziska (rekonstruktorzy AT) wolę SPAT i SPAP :icon_biggrin:

 

Jeśli coś, źle napisałem lub pominałem to proszę poprawić :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam Tomasz :happy:

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Panowie, wiele tematów na tym forum jest poruszanych, jednak nie ma nic o BOR. Sądzę, że jest to jednostka, o której mało się mówi, jednak jest na tyle ciekawa, że w naszym środowisku zainteresuje nie jednego amatora ;). Zwłaszcza z ostaniach zagranicznych wojaży ministra SZ do Libii, gdzie borowiki nie kryli się ze swoimi SCARami ;). Na początek zdjęcia z oficjalnej strony BOR: http://www.bor.gov.pl/index2.php?fk=11&id=56 .

Ładnie prezentuje się SCAR H i L oraz MP5k, ale co to za "maszynówka" i mundurki.

 

Biuro Ochrony Rządu (BOR) - jednolita, umundurowana i uzbrojona formacja podległa Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji, której głównymi zadaniami są ochrona obiektów i osób, które są ważne ze względu na dobro i interes państwa. Obecnym szefem Biura Ochrony Rządu jest gen. dyw. Marian Jerzy Janicki.

 

Pozdro !

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/60159-wydzial-zadan-specjalnych/ - jest o BOR, a raczej o WZS BOR, tylko kolega nie szukał dokładnie. W sumie wystarczyło zjechać kilka tematów niżej w tym dziale lub zapoznać się z nazwą elity BORu.

 

Teraz każda organizacja w Polsce lubi mieć swoją jednostkę elitarną.

 

Mamy Straż Graniczną, ABW, CBŚ, CBA, SPAP, SPAT, Żandarmeria Wojskowa, no i BOR. O pierwszych czterech jednostkach wymienionych przez mnie też jest mało na forum. Ludziska (rekonstruktorzy AT) wolę SPAT i SPAP :icon_biggrin:

 

Jeśli coś, źle napisałem lub pominałem to proszę poprawić :icon_biggrin:

 

Pozdrawiam Tomasz :happy:

 

Mamy, bo widocznie jest taka potrzeba. Gdyby Polska nie miała granic i nie byłoby przemytu, nie byłoby jednostek specjalnych SG. Gdyby w Polsce nie było zorganizowanej przestępczości, nie byłoby CBŚ. I tak dalej, i tak dalej.

 

Czym się różni SPAT od SPAPu? Z chęcią się dowiem.

Link to post
Share on other sites

SPAT to był oddział ze słynnym Dziewulem stacjonujący na Okęciu. Po likwidacji tego przybytku nazwa SPAT przestała funkcjonować. Wg. ustawy i podziału w policji mamy obecnie Samodzielne Pododdziały Antyterrorystyczne Policji. Wrocławski SPAP kupę czasu używał napisu SPAT (legendy twierdzą, że zamówili sobie po prostu naszywki przed zmianą ustawy i tak już zostało - obecnie mają napisy SPAP), w tym w serialu "Fala Zbrodni" i przez to się tak to w społeczeństwie "zaszyło", że AT = SPAT.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...