Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z ładowarka batimex.


Recommended Posts

Witam.

 

Panowie mam problem z ładowarką batimexa (NiCd/NiMH BCH001)

Problem polega na tym, że gdy podpinam swoja batkię (również batimex 9,6V) nie ma funkcji rozładowywania.

I teraz problem polega na tym, że nie wiem czy to wina ładowarki, czy wina baterii, bo ta do świetnych nie należy i zauważyłem, że gdy np na strzelancę przesadzam ze strzelaniem to bateria pada.

Był bym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem od czego to zależy, ale czasami ładowarka tego typu "zawiesza się" i przez pewien czas od podpięcia akumulatora do ładowarki nie da się włączyć trybu rozładowywania. Jeśli to o to chodzi, to w moim wypadku wystarczy posiedzieć nad ładowarką jakieś 30 sekund wciskając przycisk rozładowywania na trzy sekundy i puszczając go na moment (i tak co chwilę).

Link to post
Share on other sites

Też tak myślałem na początku, ale nic z tego. Dioda na ładowarce po podpięciu batki przez jakąś sek świeci na kolorek pomarańczowy po czym zmienia kolor na czerwony i normalnie ładuje baterie, co jest najdziwniejsze bateria jest w pełni naładowana bo sprawdzałem na żarówce.

Link to post
Share on other sites

nie sądzę żeby podpięcie uszkodziło jego baterię, tym bardziej że bardziej chodzi o sprawdzenie czy jego batkę będzie rozładowywał normalnie. jeśli tak jak w przypadku tamtej mrygnie na żółto a potem znowu na czerwono to znaczy że z ładowarką jest coś nie tak.

 

poza tym co się dzieje gdy zostawisz tą swoją baterię na pełne naładowanie (zielona lampka) i potem dasz znowu rozładowanie?

Link to post
Share on other sites

Ja w moim batimexie ZAWSZE musiałem podładować baterię ze 3 minuty, aby można było przełączyć na rozładowanie. Po prostu podłączałem baterię, zostawiałem w spokoju na 3 minutki i wciskałem przycisk. Ładowała i rozładowywała normalnie, bateria była w przyzwoitej kondycji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...