Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

XM177E1 GP/ AKS-74


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Mam pytane odnośnie replik wymienionych w temacie. Pewnie wydadzą się śmieszne dla starych wyjadaczy, no ale cóż...

 

Jeśli chodzi o XM G&P, czy w tym karabinku da się odkręcić charakterystyczny tłumik płomienia i zostaje nam klasyczna 10,5 calowa lufa (chodzi mi o realizację pewnego projektu, a nie odwzorowanie car-15, jednak zakup tej repliki będzie najlepszym wyjściem).

 

Drugie pytanie tyczy się AKS-74, jakiej firmy warto kupić, VFC troszkę drogie, KWA ponoć coś kombinuje, ale jak na razie replik nie ma, może CA/G&G? Chciałbym dokonać zakupu w wgcshop.com, redwolfie albo uncompany. W ostateczności rozważam zakup chińczyka w Polsce i wpakowanie tam prec lufy i nowej komor HU (tylko wtedy co wybrać?).

 

Proszę o podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, pozostaje jeszcze pytanie z XM.

A jeszcze odnośnie AKS, jak z ICS, chodzi o kompatybilność części (systema, tłoczki i takie sprawy...).

 

EDIT:

 

Kurczę nie mogę już edytować :/.

 

Odnośnie tego Boyi AKS-74 (choć raczej wolę unikać chińczyka), co w nim wymienić za 400 zł (komorę hop up itd._ żeby dało się trafić w cokolwiek ;)?

Edited by LogaN
Link to post
Share on other sites

Boyi po wymianie gumki i lufy strzela bardzo fajnie, zdziwisz się. Ja bym jednak brał Cymę, bo... strzela jeszcze lepiej (choć nie wygląda tak koszernie, ale nad tym można popracować).

 

AK ICS nie polecam, nie strzela i nie wygląda lepiej niż dobre chińczyki.

 

BTW. Chińczycy wiedzą, jak zrobić AK, bo przecież sami ich od dawna używają. :cool:

Link to post
Share on other sites

Na wyglądzie aż tak przynajmniej na razie mi nie zależy, byle można konkurować celnością z replikami GP czy VFC, bo chciałbym jeszcze to ak, ale kasy nie starczy i w 1000-1100 zł z nową baterią i ładowarką chciałbym się zmieścić, czyli jakieś 600 zł na replikę i 400 zł na części tunningowe.

 

Najlepiej żeby jakby co te dokupione części dało się później wyjąć i włożyć do VFC lub GG (bo TM to chyba inna bajka).

Edited by Butthole
Link to post
Share on other sites

Ok. Co do wariantu ak wymysśliłem (teraz już sam nie wiem czy coś w stylu aims, czy ak74, ale w sumie bebechy te same). Że Boyi + komora HU KingArms + PrecLufa jakaś + gumka HopUp silikonowa (element czy jakoś tak) i sprężyna M110 G&G. Do tego wszystko bym wyjął umył i przesmarował. Oczywiście nowa bateria i ładowarka.

Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Do tego teflon fix oraz podkładkowanie i będzie git. Precka to najlepiej Prometheus/KM Head, albo z niższej półki Systema/Guarder 6.02. Gumka zielona G&G lub Systema Energy. Sprężyne wybrałbym Guardera.

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Jeszcze takie pytanie, warto dopłacać 80 zł do drewna z chińczyka, czy lepiej kupić plasticzjana i gdzieś dorwać charakterystyczny dla AK element z ostrej?

 

Znalezienie ostrych drewien do AK-74 jest trudne, najwięcej drewien jest od AK-47 lub AKM. Drewno lub plastik - jest to dokładnie obojętne i zależy od tego, co wolisz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...