Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dostosowanie repliki do bateri LiPo


Recommended Posts

Z tego co wiem - wymienić kable na jakieś porządne do tego warto zainwestować w mosfet (najlepiej z AB).

Co do przejściówki - nie wiem o co Ci dokładnie chodzi. Jeśli przejściówka między różnymi wtyczkami to odpuść sobie.

Do nowych kabli przylutuj wtyczkę T Deans.

 

To tyle według mnie - ewentualnie poprawią mnie bardziej doświadczeni koledzy

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Co prawda nie jestem chyba bardziej doświadczony ale z tego co wiem to wystarczy wymienić okablowanie na modelarskie oraz wstawić mosfet ( niekoniecznie z AB,bo tak naprawdę co to ma do baterii LiPo ??)To tyle.Ew. możesz dokładnie wypodkładkować zębatki aby nie stawiały tak dużego oporu,ale to bardziej juz podchodzi pod kulturę pracy GB.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ew. jeśli nie zależy Ci na wykorzystaniu 120% wydajności baterii (tuningi ekstremalne), to bezpiecznik. LiPo nie lubią przepięć, zwarć i innych takich (aczkolwiek wielu lata bez bezpiecznika i też działają).

 

EDIT: zainwestuj w miernik baterii LiPo (cyferkowy, czy brzęczyk), gdyż są baaardzo czułe na nadmierne rozładowanie.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Ew. jeśli nie zależy Ci na wykorzystaniu 120% wydajności baterii (tuningi ekstremalne), to bezpiecznik. LiPo nie lubią przepięć, zwarć i innych takich (aczkolwiek wielu lata bez bezpiecznika i też działają).

 

EDIT: zainwestuj w miernik baterii LiPo (cyferkowy, czy brzęczyk), gdyż są baaardzo czułe na nadmierne rozładowanie.

 

 

Mam stockowy bezpiecznik w replice. Mam alarm, ale go w ogóle nie używam. Ktoś kiedyś na forum wrzucał filmik, co ludzie robią z Li-Po i po jakich zabiegach coś się z nimi dzieje. Jeżeli wiesz ile możesz na danej batce wystrzelić- tyle strzelasz. Alarmy, brzęczyki i inne pierdoły są jak dla mnie zbędne, no ale jak ktoś tak bardzo się boi to może sobie wsadzić.

Link to post
Share on other sites

To jest dobre jak masz baterię o małej pojemności. Do tego czasami zdarza się, że replika nagle zaczyna jakimś cudem bardzo szybko rozładowywać baterię (a znam taki przypadek i brzęczyk się akurat przydał) albo zapomnisz podładować. Ja też mam i nie używam, ale to wynika z fakty, że zainwestowałem w dobrą ładowarkę z miernikiem, a i baterię mam o dużej pojemności.

 

Jest to tani drobiazg (w porównaniu do dobrego LiPo), a lepiej mieć niż później kupować nową baterię. ;)

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...