Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

[...]Do kabli 1,5mm kupować rurkę termokurczliwą 2mm rozumiem?[...]

Nie. Jeżeli zamawiasz na modelemax.pl, do przewodów 1,5mm weź te http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=23_660&products_id=10636. Ciaśniejszej (np. 3,5mm) nie możesz użyć, bo nie nałożysz jej już na fragment złącza t-deans, do którego przylutowujesz przewód, a on również również powinien być izolowany.

Edited by Aimar12
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odświeżam ponownie. Powoli się przymierzam w końcu do zmiany okablowania, na razie tylko wyrzuciłem bezpiecznik i przelutowałem wtyczki na T-Connect'y, ale kable czekają. Poczekam na MOSFET i wsuwki do silnika, ale tutaj rodzi się pytanie.. Czy robić przejście z wsuwkami z GB do kolby na grubsze kable? W KWA jest to tak zrobione, że z takich 1,5mm2 przechodzą w spiralne 2-3mm2. Poczułbym różnicę między całością na 1,5mm, a czymś takim? Jednak dodatkowe styki, a i sam odcinek 10cm raczej nic nie zmienia. Jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Po co Ci przejściówki? Każde dodatkowe łącze to późniejszy powód do zastanawiania się dlaczego nie strzela. Dodatkowo co Ci dadzą grube kable w kolbie jak potem i tak będziesz miał cienkie? Z jednego kabla rób. Wywal wsio co zbędne, dremelkiem sobie podjedź miejsce w body i kolebie tudzież wtyczkę, żeby przełaziła bez problemu w trakcie rozkładania i tyle. 1m kabla na stronę, to aż za dużo, a przy mosfecie to już w ogóle masakra. Do FALa z KA potrzeba po całe 85 cm, a to jest długi kij od szczoty nie replika.

Kurde jak Wy ludzie lubicie sobie bez sensu życie utrudniać...

Link to post
Share on other sites

Tuksiak, spokojnie po prostu się nad tym zastanawiałem. Też wydało mi się raczej bez sensu chociaż grubsze kable w kolbie kusiły, ale tak jak sądziłem to żadnej różnicy nie zrobi skoro dalej będą wszędzie cienkie. Bezpiecznik wywalony, zostaną tylko wsuwki od silnika w takim razie, reszta "na krótko" bez zbędnych kombinacji. Długość kabla dorobię idealnie tak żeby wszędzie było na styk, może z minimalnym zapasem. Mam po 3m każdego na zapas:D

 

To pytanie jeszcze co do mosfetu. Zwykły AB chociażby od Gate ma właśnie wsuwki, Gate 3.1 czy już nawet od 2 ma Deansy - dopłacać i brać z deansami, czy może samemu przerobić na Deansy, czy może w ogóle przelutować kable tak by były właśnie "na krótko"? Jeżeli musiałyby zostać wsuwki to potraktowałbym wszystko smarem miedzianym, mocno ścisnął itd, ale tak czy inaczej jakaś strata na pewno jest.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...