Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Chest Rigg + PLCE ?


Recommended Posts

 

Kabura w DPM , Sig 226 , Radio , Bowman , nóż , M16 + m203 .

 

 

W końcu w jaki "czasokres" chcesz celować?

Kabury musisz raczej poszukać innej inż standardowa "issue" w dpm, chyba nigdy nie widziałem na żadnym zdjęciu. Oczywiście nie wyklucza to że jest lub raczej pewnie była w użyciu, nie wyklucza to też faktu że po porostu nie trafiłem jeszcze na taką fotę. Jest natomiast foto z kaburą tupu Bianchi M12 na przedłużeniu udowym tylko czarną, sporo fotek z różnego okresu (głównie jednak Astan 2001) z Eagle SAS MKIII, MkV.

M16 nie musi być z M203 ale jeśli M16 to raczej w wersji A2.

Sprzęt radiowy to bardziej złożona sprawa. Bowmany raczej niekoniecznie - również nie widziałem na foto jednak tak jak wyżej. Kilka razy spotkałem się z informacją na zagranicznych forach że Bowmany nie są używane w SF...

Na starszych foto raczej nie widać w ogóle personalnego sprzętu łączności ale można po detalach na niektórych fotkach strzelać że RACAL COUGAR 4515 Handheld z mikrofonami/głośnikami i słuchawkami "d shape earpiece" (podobno takie same jak powszechnie dostępne w sprzedaży firmy Kenwood) były w użyciu.

Nowszy sprzęt jak np. AN/PRC - 148 z takimi samymi słuchawkami i TACMIC albo z aktywnymi słuchawkami widać dość wyraźnie na foto a teraz poszło info o tym że używane są zestawy QuietPro ale to chyba nie Twój okres.

Oczywiście o mało co zapominałbym o Tacbe...

Jak widzisz to jest dość złożona sprawa i taka stylizacja jak chcesz się wdawać w szczegóły jak kabury i radia nie jest prosta - Duncan polecił Ci kilka postów temu pewną drogę ja dodam że gdybym był na Twoim miejscu zakręcił bym się za assault vestem, standardowy mundur DPM plus parka Smock Artic, jak chcesz być bardziej "wyindywidualizowany z tłumu" to możesz poszukać jakiejś zielonej koszuli treekingowej/turystycznej na dokładkę, bush hat z zwężonym rondem, shemagh, butki jakieś cywilne, górsko - turystyczne którejkolwiek znanej firmy albo po prostu issue, a Siga do kabury wbudowanej w vesta.

 

Miejsce na pasie możesz zwiększyć dodając hip-pada.

 

Wyjaśnij proszę co masz na myśli pisząc o zwiększaniu miejsca za pomocą hip - pada? Do pada to się chyba nic nie mocuje, oprócz pasa oczywiście. Zwiększa on powierzchnię kontaktu, przez co wygodę, a nie mocowania ładunku... :zastanawia:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dziękuje za pomoc , dzisiaj pierwszy raz byłem w boju z konfiguracją Chest + Pas + Plecak Cholernie wygodne :) a biegałem w wielu wygodnych rzeczach - m56 , LBV , Plate Carrier- y i tego zestawu nie można porównać do niczego .

Chyba dojrzałem do momentu w którym muszę o to spytać , osobiście nie lubię czytać książek (fan komiksów ) aczkolwiek poszukuje literatury , w języku Polskim lub Rosyjskim o tematyce Sas-u ich wyposażenia , i sposobu działań .

Wiem że na rynku jest dość sporo literatury , natomiast tylko w języku angielskim który umiem na poziomie 67 % matury podstawowej z tego języka zdawanej 2 lata temu.

 

Pozdrawiam .

Link to post
Share on other sites

Dziś porobię za google a co mi tam

Zacznij tu:

http://www.eliteukforces.info/uksf/

Zarejestruj się też na:

http://www.ukairsoftzone.co.uk/community/

A dokładnie interesuje Cię:

http://www.ukairsoftzone.co.uk/community/index.php?/topic/10-modern-sassbs-impressions/

A wpisanie w google grafikę UKSF też daje fajne wyniki tylko dla nieobeznanego z tematem może być trudne odróżnienie wartościowego materiału od często mijających się z prawdą stylizacji.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam, no i ja też "chce być SAS", no i pytanie czy oliwkowy chest rigg, albo woodland się nada, Myślę o tym i o tym . Nim mi odradzicie przeczytajcie co mam zamiar z tym chinolem zrobić, najpierw wszystko powzmacniam( zacięcie krawieckie mam to dam radę), zakupiłem w komisie ładownice o takie i szelki takie . Myślę wywalić szelki z chesta wstawić te przyszyć do nich ładownice, odpowiednio rozetnę i wzdłuż szlówek jedną, a drugą gdzieś tam wkomponuję, no i z tyłu podepnę buttbacka w alice, wszystko to ładnie przybrudzę, co wy na taki myk ? I chodzi o to którego chesta wziąć.

 

PS: Oczywiście spodnie i bluza w DPM forest, plecak w planowaniu (możecie doradzić) no buty taktyczne policyjne wysokie, w łapie MP5 PDW (podobno używają takich)

Edited by Piotrekill
Link to post
Share on other sites

Rozumiem że chcesz kupić chińskiego chest riga i go przerabiać, tak? Osobiście nie widzę sensu, skoro za ok 80 zł (lub sporo taniej, ja swojego wyrwałem za 50 zł) można mieć kontraktowego. Śmiem twierdzić że będzie zdecydowanie trwalszy od chińskiej ceraty, nie mówiąc już o wyglądzie.

 

A najlepiej kup produkt Arctisa, wiszą chyba aktualnie 2 na allegro po znośnych cenach.

 

Co do "bycia jak SAS", tam jest osobny temat gdzie wiele już zostało napisane co pod SASowanie podpada, a co nie ;) http://forum.wmasg.pl/topic/43359-special-air-service-sas/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...