Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPo ładowanie


Recommended Posts

Jak długo ładowac baterię GE Power 7,4V 1300mAh.

 

 

Aż ładowarka do pakietów Lipo powie że już koniec. I nie ładować jej ani załączoną do repliki wolnoładowarką, ani nieprzystosowaną mikroprocesorówką tylko dedykowaną ładowarką.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli posiadam baterie Firefoxa 2300mAh 7,4V 20C i ładowarkę dedykowaną do pakietów Li-Po to poza tym że ładowarka powie że koniec, ile w przybliżeniu trwa ładowanie? Bliżej 30-40 minut, jak wielu podaje, czy bliżej 12 godzin?

Edited by Grazzi
Link to post
Share on other sites

Grazzi nawet ta ładowarka sama da znać jak naładuje pakiet.

 

Zresztą w linku o ładowarce jest tabelka z której wynika że czas ładowania 2500 mAh wynosi 17 godzin więc 2300 będzie ładowało około 15-16h. Czasy ładowania liczone w minutach mają ładowarki troszkę lepsze , takie z regulowanym prądem łądowania (natenprzykład Turingy)

Link to post
Share on other sites

Grazzi to nie jest zwykła wolnoładowarka. To juz jest mikroprocesorowe. Po naładowaniu pakietu ładowarka sama się przełączy w tryb podtrzymywania i nie przeładuje pakietu. Możesz spokojnie spac bez nastawiania budzika na czas.

Crusader:

A niby czemu ma się nie sprawdzic. Między lipo do modeli a lipo do asg niema żadnej różnicy. Zasady traktowania są te same.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Witam posiadam ładowarkę imax b6 i akumulator LiPo 11.1 2650mAh 20/30 C Turnigy i pytanie zapewne mam go naładować prądem 1C czyli 2.2 A a ile h mam go ładować ? ( nie posiadam niestety instrukcji obsługi ładowarki ).

 

Mam problem jeszcze z tą ładowarką ja ją uruchomię mam do wyboru rodzaj akumulatora oczywiście wybieram LiPo , następnie mam kolejne okno i wyświetlają się u góry nazwy takie jak LiPo discharge, LiPo charge, LiPo Balance , LiPo Fast Chg ,LiPo Storage, i nie wiem co wybrać , bo jak np wybiorę LiPo balance to następnie mogę ustawić wartoś A czyli wybieram 2,2 i wartoś volt czyli 11.1 V

Link to post
Share on other sites

ładowarka ma blokadę na 2h ładowania.

Jeśli chcesz załadować to rób tak:

 

-podłączasz ładowarkę do prądu,

-podłączasz baterię do ładowarki (+ balanser ewentualnie)

-klikasz lewą strzałkę aż wyświetli się LiPo BATT (jeśli jesteś w PROGRAM SELECT)

-klikasz start/enter, wybierasz jaki program chcesz i jakim prądem, jaką baterię chcesz ładować (ja używam 0,1A, 11.1V (3S) - czyli najniższym prądem baterię z 3 ogniwami)

- długo trzymasz start/enter, później potwierdź i czekaj aż się naładuje.

 

Im większe natężenie wybierzesz, tym szybciej się naładuje - ale też może się mocno nagrzać. Ponadto szybkie ładowanie prowadzi do szybszego zużycia baterii (choć czy to prawda - nie mam pojęcia - tak słyszałem).

 

I nie ładuj przy użyciu 2,2A :icon_smile: Przy 0,1A będzie Ci ładowało niecałe 3h jeśli zdejmiesz blokadę 2h na ładowanie - innaczej wybierz 0,2A. Jeśli nie masz czasu - wybierz fast charge.

 

//EDIT//

 

Tak na marginesie:

-discharge - rozładowuje baterię - LiPo nie mają pamięci, więc nie trzeba ich ani formatować, ani rozładowywać przed kolejnymi ładowaniami

-charge - zwykłe ładowanie - miej na względzie, że z góry nałożony jest limit 2h na ładowanie więc przy napięciu 0,1A naładujesz 2mAh, przy 0,2A -4mAh, itd. chyba, że zmienisz ten limit np. na 3h - wtedy spokojnie naładujesz swoją batkę do pełna na 0,1A

-fast charge - świetna opcja, jeśli zapomniałeś załadować i masz do walki niewiele czasu.

-balance - zrównuje napięcia na poszczególnych ogniwach - co jakiś czas dobrze jest użyć tej opcji, choć nie jest powiedziane, że nie wolno robić tego za każdym razem. Wydaje mi się, że wolniej się z tym ładuje.

Edited by lordmatiz
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...