Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wymiana kolby w boyi rk


Recommended Posts

Witam! Mam pytanko do bardziej doświadczonych kolegów- chciałem wymienić kolbe ale nie wiem jak wyjąć starą, tzn mam problem z tymi pinami czy kołkami czy jak je tam zwał, nie wiem jak je usunąć i czy jest to część, która mogę dokupić jeśli mi się uszkodzi podczas próby demontażu. Proszę o odpowiedź.

 

Dodam jeszcze, że chodzi o kolbe składaną.

Link to post
Share on other sites

Może powiem trochę jaśniej. Złamał mi się zawias skladanej kolby ramowej.Mam druga, ale żeby ją założyć muszę usunąć z body resztę tej starej, która jest przymocowana do body na jakieś piny czy nity czy jak tam się to nazywa? I teraz jak usunąć te nity(piny, kołki), żeby ich nie uszkodzić, a jeśli się uszkodza to czy da się kupić nowe? Od wewnątrz body to wyglądają te nity jak by były w środku nawiercone, a ścianki lekko rozbite na boki.

Link to post
Share on other sites

Tak, bo są zanitowane. Przed Tobą trudne zadanie. Musisz rozwiercić nity, by je usunąć - najpierw małe wiertło, potem większe, aż na wylot, potem kombinerkami wyciągasz resztki. Uważaj, żeby nie zrobić większej dziury, niż jest w blasze.

 

Po usunięciu czas na zamontowanie - musisz pilnować pozycji nowego zawiasu, żeby gejbox pasował, jak przesuniesz choćby o milimetr, to nie wejdzie na nowo. Zawias możesz złapać albo na śrubki (kup półokrągłe, najlepiej na imbus, to będą wyglądać na nity), albo na nity zrywalne (bo nitownicy zaciskowej pewnie nie masz). Przy śrubkach trzeba będzie dziury nagwintować, a potem pilnować, by nie były za długie (nie mogą wystawać w środku). Podobnie z nitami zrywalnymi - najpierw w zawiasie od środka trzeba poszerzyć dziury po nitach, by przypominały lejek, a potem zanitować i spiłować resztkę nitu, która wystaje w środku.

 

A jak myślisz, że nie podołasz, to wal na PW, mogę to Tobie zamocować.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za pomoc. Muszę popytać o narzędzia i zobaczę, ogólnie to nie powinno być problemu, może jedynie z gear boxem, bo go nie mam, ale sobie zaznacze pozycję tego zawiasu co jest to powinno być dobrze, najwyżej sprzedam to w diabły. A tak wogóle ile byś sobie policzył za usługę.:)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...