Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z GB v.2 CA


Recommended Posts

Witam,

 

Postanowiłem wymienić sprężynę ze stock'owej CA w GBv2. na M120.

Po nasmarowaniu wszystkiego sprawdziłem czy wszystko się lekko kręci i tak było.

Złożenie GB przysporzyło mi trochę problemów (wciśnięcie sprężyny) nie obyło się bez pomocy drugiej osoby, ale udało się.

Niestety po podłączeniu baterii 1100mAh silnik nie daje rady naciągnąć sprężyny. Wcześniej nie było z tym problemów.

 

Czy jest to problem z za słabą baterią? Jeśli tak to jaka byłaby odpowiednia?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz to sprawdzić,to musisz podłączyć jakąś mocniejszą batkę.Bateria o napięciu 8.4V nie da sobie rady z taką sprężyną.Najlepiej rozłóż gb i złóż z jakimś tutorialem na youtubie.Możesz również sprawdzić czy silnik dobrze wsadziłeś,a nie odwrotnie i nie kręci w drugą stronę.

Pozdrawiam

 

W moim g3 CA silnik na batce 1100Mah 8.4 Firefoxa ma problem naciągnąć m100/m110.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Dziękuje wszystkim za pomoc. Mimo ambitnych planów zostałem zmuszony do zrobienia kroku wstecz. Zamontowałem sprężynę M100 i wszystko ładnie działa.

Obstawiam więc, że był to problem z słabym silnikiem gdyż nawet po podłączeniu LiPo 25C było nie fajnie.

Szkoda,ze mi się nie udało lecz nic to, jestem bogatszy o nowe doświadczenia a replika i tak służy jako zapasowa.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam

Nie chciał bym zakładać nowego tematu wieć napisze tutaj może ktoś da odpowiedz..

Mianowicie , posiadam również CA dokładnie m15a4 Carabine (nowa wzomocniona wersja )

Jako że stokowa sprężyna sie złamała a tłok troche zużył postanowiłem wymienić parę części w GB :

-Tłok Dep Fire ,Zielony z tytanowymi zębami

-zestaw BU o powiekszonej średnicy Guarder

-Sprężyna m130 SHS

 

I po złożeniu wszystkiego w całość , okazało sie iż silnik nie potrafi naciągnąć tej sprężyny ...

Silnik to CA High Torque ,a batka Firefox 9,6 2300mAh

 

I tutaj moje pytanie ,czy to wina batki czy wina silnika ,w co jeszcze zainwestować ?

Link to post
Share on other sites

Generalnie springi SHS są syfiaste, ale wątpię że to jest przyczyną problemu. Jesteś pewny, że dobrze spodkładkowałeś i nasmarowałeś gb? Sprawdź jeszcze docisk silnika.

 

Ew. jeszcze jedna możliwość - tłok. Zobacz, czy porusza się on swobodnie w prowadnicach i czy nie wyleciał z nich przypadkiem.

 

Najpewniejszą jednak opcją jest silnik, prawdopodobnie jest za słaby na takiego springa, a batki firefoxa też jakością nie grzeszą.

Link to post
Share on other sites

Ludzie, nie wiem co macie do tych silników.? U mnie taki ciągnie m135 z podwójnym łożyskowaniem na 11.1, 12, oraz 9.6 i nie miałem problemu z grzaniem się kabli lub nie domaganiem silnika. Podkładkowanie macie na pewno dobre.?, silnik dobrze podłączony?

Link to post
Share on other sites

Kolega podsunął mi jeszcze jeden pomysł.

Być może, że w sklepie sprężyny pomylili i zamiast M120 dostałem M XXX, bo każdy z kim rozmawiam mówi, że silnik CA High Torque spokojnie M120 powinien pociągnąć. Wspominałem wcześniej, że miałem ogromne problemy z wciśnięciem springa do GB.

 

Pozdrawiam.

Edited by skooczek
Link to post
Share on other sites

Aż się wybulwersuję na ten temat :-P .

 

Raz i na zawsze zapamietajcie: silnik CA doskonale sobie radzi z m120. Tylko po pierwsze gb musi być dobrze złożony i posmarowany a po drugie żaden silnik nie pokręci jak nie dostanie dość prądu.

 

Z M120 Owszem radzą sobie bo taką miałem zamontowaną od nowości i na 9,6 v firefoxa chodziła bezproblemowo,a nawet stokówka z CM 8,4V potrafiła to uciągnąć ;D

Ale że sie złamała jak wcześniej wspominałem , pomyślałem żeby wstawić m130 i Bajka sie skończyła :P

Edited by Nieewidzialny
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...