Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Projekt "Bar98K"


Recommended Posts

Projekt BAR98K...

...czyli jak z Mausera 98K firmy Boyi, zrobić snajperkę do walki, bez ryzyka pogubienia łusek.

 

Dawcą był wspomniany Mauser dBoys i Bar10 JG, kopia kopii, czyli karabinu VSR TM.

 

Wybebeszyłem całkowicie Mausera, posłużyłem się kolbą plastykową, gdyż drewnianej nie chciałem niszczyć. Karabinek stworzyłem czysto dla pola ASG z elementami rekonstrukcji.

Projekt uważam za zakończony, można było zrobić to lepiej, ale szczegóły i detale jeszcze są do dokończenia.

 

Oto fotki, na dniach zrobię lepsze:

 

img0408oq.th.jpg

img0400n.th.jpg

img0401vv.th.jpg

img0402xq.th.jpg

img0404yw.th.jpg

 

 

Lufa jest za długa w stosunku do pierwowzoru, ale tak jak mówiłem, karabin jest stworzony do walki (zmieszczę tam dłuższą lufę).

Części stockowe dają ok. 430FPS, pełna kompatybilność z VSR daje nieograniczone możliwości Tuningu.

 

Gratka dla miłośników niemieckiej myśli technicznej

Link to post
Share on other sites
Mam pytanko, czy ten MG34 ma rączkę od AK-47 ?

 

Tak, całe dolne body jest od AK, jest trochę podobne, wstawiłem je tam żeby nie mieć problemów z montażem GB

 

Penio, gratki! Ładnie wyszło choć faktycznie długawe :P

 

Lufę w każdej chwili mogę skrócić, jej mocowanie jest uniwersalne...tak mi się bardziej podoba ;)

 

Ten MG to z ostrego ma części?

 

Wszystkie części wykonałem sam w domu, ze złomu. Żadnych frezarek, żadnych obrabiarek. Ktoś kiedyś mi postawił wyzwanie czy zbuduje karabin ze złomu. Zakład wygrałem, a cena wykonania nie była większa niż 80zł nie licząc mojej pracy (łącznie z GB itp.)

Link to post
Share on other sites

Piękna robota gratuluje, sam jestem w trakcie takiego projektu w drewnie. Natchnieniem było zagraniczne forum? Mam problem z dopasowaniem blokady magazynka pomyliłem się w pasowaniu elementów (trochę spartoliłem bo za dużo zeszlifowałem sobie ten blok znalowy pod komorą hu i teraz kombinuje bo jest miedzy nimi luz i blok nie dociska blokady). Mam teraz taką wstawkę z drewna ale to też nie to. Widzę że cofałeś chyba cały mechanizm ciut do tyłu u mnie spust wypada bliżej osłony. Rączkę przeładowania mam jeszcze z bara ale wypada w tym miejscu co w boju. MG też sympatyczne :happy:

Link to post
Share on other sites

Ja z magazynkiem nie miałem problemu, moja kolba jest plastykowa i wręcz zaciska się na magazynku, stąd nie był potrzebny zwalniacz. Niedobrze, że piłowałeś tamten blok. Trzeba było wyciąć drewno i w to miejsce dać mechanizm blokady, nawet z wyciętym blokiem z kolby BARa. Mechanizm cofnąłem, bo chciałem zachować oryginalne pudełko magazynkowe z mausera, nie wyszło to źle. Z rączką są problemy, bo oryginalna rączka z Bara odblokowuje mechanizm spustowy, trzeba lekko przeprojektować trigger, i pamiętaj nie odcinaj rączki przy samym kolanku, potrzebny jest dystans i może powodować nieszczelności przy komorze. Powód - niedociśnięty cylinder. U mnie to wyszło na styk. Zagraniczne forum było TYLKO natchnieniem, projekty zawsze robię po swojemu i myślę, że wyszło lepiej, bo albo są problemy właśnie z tym przesunięciem, albo nieoryginalną osłoną spustu.

Link to post
Share on other sites

Myślałem żeby cały ten element przełożyć ale pomyślałem że może wydłubie i nawet zatrzask był ok ale za dużo blok trzasłem :bialaflaga: Myślałem też nad dociskiem od dołu ale spróbuje to naprawić bo gwint w tym bloku jest żebyś nie myślał że 1/2 uciąłem :wink: Najwyżej dokleję jakiś klocek.

Link to post
Share on other sites

Spasiba za opinie. Niestety rączki nie zmienię na razie. Wykonanie nowej jest trochę upierdliwe, a fabryczna Boyi za słaba. Montażu szczerbinki też zaniechałem, bo więcej roboty jak pożytku. Zależało mi głównie na podstawowych zarysach kształtu karabinu. To replika na soboty, a nie na reko. Trzeba być praktycznym. :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem długość lufy w obecnej chwili niema znaczenia bo można ją swobodnie regulować pod górną nakładką. Zawsze można jako tłumika użyć garłacza i wtedy mamy ful lans :maniak_OK: W poniedziałek postaram się zrobić zdjęcia swojego okazu, bo rozwiązałem swój błąd i wszystko już włożyłem do kolby i strzela (magazynek trzyma się bez zatrzasku bo go teraz ciasno spasowałem a drewno jest wysuszone, jak zawilgnie zobaczymy). Została tylko kosmetyka zamocowanie kostek pod optykę, blokady zamka, dopracować przyrządy celownicze, st rugnięcie kolby i malowanie.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Dobra roboty, myślałem już że nikt u nas tego nie zrobi, a na angielskim forum takie repliki to codzienność, jednak brakuje Ci paru kosmetycznych pierdółek, mógłbyś to jeszcze dopracować, ale i tak jest ok. Ja do mojej przeróbki zabieram się za niezbyt długo, problem dosyć delikatnej rączki od boyi planuję wyeliminować konwersją mancrafta, replikę robię bardziej pod stylizację i jako faktycznie karabin snajperski, więc rurka mi nie będzie przeszkadzać :P Potem pomyślę nad mosinem, bo mam już zamysł wstępny, jak rozwiązać kwestię zamka, aby wyglądał i działął jak oryginał...

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Na początku przepraszam za odświeżenie starego tematu. Przymierzam się do stworzenia customa Mausera wz.29 z BAR-a 10 J&G (Niestety na bazie hiszpańskiej kolby LaCoruna, z drobnymi przeróbkami kolby i górnej nakładki całość powinna nabrać zamierzonego zarysu - przynajmniej do stylizacji).

Inspiracją jest topic, który wyszperałem w internecie (http://ww2airsoft-asia.proboards.com/thread/27), następnie zacząłem szukać na WMASGu i znalazłem tylko ten temat.

 

PROBLEM:

Żeby umieścić Bara w kolbie będę musiał prawdopodobnie obciąć lufę zewnętrzną za komorą hop-up (tak jak w linku zamieszczonym powyżej) Niestety nie dysponuję repliką DBoys, więc nie mam skąd wziąć lufy zewnętrznej - Stąd pytanie do osób, które przerabiały Bar10 na Mausera - czy mieliście podobny problem? Jak to rozwiązaliście?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...