Jump to content
REKLAMA
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

janik44

Użytkownik
 • Content Count

  68
 • Joined

 • Last visited

 1. Ja niestety odpadam :( Na nocną bym dał radę, ale niestety do 18 pracuję tego dnia
 2. Poszło zgłoszenie. Może kogoś zainteresuje - mam 3 pary spodni (chyba jakieś czeskie), które idealnie imitują sowieckie portki do tiełogrejki. Oddam za darmo - może ktoś zainteresowany do stylizacji???
 3. Najszczersze gratulacje dla Roberta i Dominika za organizacje świetnej gry i za razem wyrazy współczucia dla Roberta za tą niefortunną sytuację :( Grupa brytyjsko-amerykańska zgodnie z rozkazami w pierwszej kolejności zrobiła rozeznanie terenu zbombardowanego przez RAF. Tam znaleźliśmy niemiecką skrzynię z częściami do jakiejś tajemniczej maszyny. Następnie zgodnie z rozkazami szukaliśmy "tajemniczego obiektu" w pobliżu terenu bombardowania, ale niestety po 20 minutach poszukiwań znaleźliśmy jedynie zasrane gacie i francuzów, którzy później okazali się nie być francuzami. W kolejnym etapie przeprawiliśmy się przez rzekę i pod osłoną mgły i nocy przecięliśmy pola w poszukiwaniu wież u wybrzeży Kanału La manche, których kontrolowanie było naszym głównym zadaniem. Przy pierwszej z nich rozbiliśmy obóz i czekaliśmy na Niemców, którzy nie przyszli. Ok 3 w nocy odezwała się z informacją, że Niemcy kręcą się w pobliżu terenów zbombardowanych. Niechętnie zwinęliśmy graty i wyruszyliśmy w mokrą mglistą noc z perspektywą ponownego przeprawiania się przez rzekę. Jednak gdy doszliśmy do rzeki, zauważyliśmy zbliżające się światła z oddali i głosy. Zakładając, że Niemcy będą musieli przeprawić się przez rzekę żeby przedostać się do kanału zorganizowaliśmy zasadzkę przy brodzie. Zajęliśmy pozycję i czekaliśmy. Po godzinie czekania nad świtem dostrzegliśmy, że po drugiej stronie rzeki stoi ponton pilnowany przez Niemców. Z zasadzki niestety nic nie wyszło, bo wróg nas w końcu dostrzegł z drugiej strony rzeki. W pewnym momencie Niemcy zaczęli do nas pruć i pruli przez jakieś 30 minut podczas gdy my się wycofaliśmy 30 metrów do tyłu i zajęliśmy się przygotowywaniem śniadania :). Zastanawiałem się tylko czy Niemcy na pewno wiedzą, że jest limit 600 kulek na osobę... Gdy zauważliśmy, że Niemcy zabrali ponton i przenieśli go w miejsce skarpy, rozdzieliliśmy się żeby kontrolować cały prawy brzeg. W międzyczasie poinformowaliśmy 101st o obecnej sytuacji i poprosiliśmy o wsparcie. Po 10 minutach wjechali Amerykanie i zrobili porządek ;) Finalnie Niemcom udało się przeprawić jednego szkopa na drugą stronę Plusy: Formuła non-stop. Bardzo fajne urozmaicenie rozgrywki. Stymuluje graczy do lepszego przygotowania - zorganizowanie obozu, spania (polecam hamak z allegro za 30zl, mozna go zmiescic w kieszeni, a nie trzeba spać na glebie :P) jedzenia (racje żywnościowe). Teren. Pierwszy raz grałem na tak urozmaiconym terenie. Było tam wszystko. Lasy z rzadkim i gęstym podszyciem, zamglone hektary pola, rzeka, wzgórza. Szkoda jedynie, że nie było mostów i jakiejkolwiek zabudowy. Limit amunicji - zniechęca do prucia na pałę Minusy: Frekwencja :( Niestety środowisko trochę się wykrusza (sam nie jestem święty, bo z uwagi na pracę rzadziej się pojawiam na grach, ale staram się ze 3 razy w roku być)
 4. Dziękuję i gratuluję Dominikowi i Robertowi za świetną imprezę :) Muszę powiedzieć, że ze względu na dynamikę rozgrywki była to jedna z najlepszych gier na jakich byłem. Wish dowodził Amerykańcami celująco, zwłaszcza obroną Bastogne. Jednak dobrze jest mieć kogoś nad głową, kto wydaje rozkazy i w miarę sprawnie moderuje to co się dzieje dookoła. Rola Budweisera jako medyka nieoceniona - szacun za stopień zaangażowania w najbardziej chyba nielubioną postać na strzelankach. Nie raz w bardzo sprawny sposób ratował nam tyłki :) Przez ostatni rok rzadziej bywałem na imprezach, ale widzę, że kultura rozgrywki na imprezach ASH się nie zmienia (nadal wysoka), a poziom zgrania między uczestnikami rośnie. Myślę, że kierunek (cykl "Wielkie bitwy frontu zachodniego"), który Dominik z Robertem narzucili czyli "powrót" do rozgrywek popularnych i znanych z popularnych filmów (z delikatnym przymrużeniem oka na stylizację) to dobry pomysł, który pozwoli przyciągnąć nowych zajawkowiczów :)
 5. Jeżeli miałby z tego wyjść milslim mógłbym robić za chirurga i ogarniać szpital polowy - potrzebowałbym tylko czegoś na kształt szpitala (namiot/ziemianka/budynek) oświetlenia, stołu i ew. jakiegoś 1 lub 2 asystentów. Narzędzia, nici fartuchy prosektoryjne mam, zorganizowałoby się jakieś epokowe rekwizyty i możnaby robić "prawdziwe" operacje ;)
 6. Organizatorom chciałem pogratulować i podziękować za kolejną rozgrywkę pełną różnych pogmatwanych wątków, które znacząco wzbogaciły rozrywkę :) Z doświadczeniami z zeszłorocznej imprezy na tym terenie jechałem na "Orzeł wylądował" ze świadomością, że przede mną pierwszorzędna strzelanka i nie myliłem się :) Jeżeli chodzi o część nocną trochę się wynudziłem, bo nie spotkałem ani jednego Niemca, ale "szperanie" z wieży w Porton Down i nocne patrole pojazdem miały swój urok :) Szacun za "artefakt", który przyprawił mnie o dreszcze jak go ujrzałem :o W części dziennej miałem przyjemność napsuć wrogowi krwi jako Kapitan Ameryka. Doszły mnie słuchy, że moje "moce" (czy też "kontrolowana terminatorka" ustalona z orgami ;) ) wzbudziły wśród Niemców frustracje, bo tarcza mnie chroniła przed kulami - z tego co wiem, Dominik rozwiał te wątpliwości, więc mam nadzieje, że finalnie nikt nie ma do mnie pretensji ;) Tak czy inaczej warto było zarwać 2 noce na zbudowanie tarczy i szycie stroju , chociaż ten na pewno lepiej by się sprawdził zimą, bo pod maską prawie zemdlałem w tym 35 stopniowym upale :) PS będę wdzięczny za wszelkie foty superbohatera ;)
 7. + 1 dla Rosjan, w końcu zabieram ze sobą Towarzyszkę Rosjanie: 1. Cortes [W] 2. Bullet [W] 3. Foorman [W] 4. Janik (do 16-17) 5. Ola (do 16-17) 6. Pit (niestety będę musiał zawijać się z powrotem ok. 17) 7. Budweiser (tylko gra dzienna) 8. Daffi (raczej tylko dzienna) 9. Kolba (tylko gra dzienna) 10. Renifer (tylko gra dzienna) 11. Wish ( tylko gra dzienna ) 12. Matt Baker ( ubolewam ale tylko gra dzienna ) 13. Mattson ( tylko gra dzienna ) 14. Bartek ( tylko gra dzienna ) 15. Michael [W] 16. Krzysiek P. [W] Odpowiedz Cytuj PS Czy byłby ktoś tak uprzejmy i pożyczyłby szybkoładowarkę na czas gry?
 8. Wstydzę, tym bardziej że widzę na forum powstają plany przyznawania baretek za całe kampanię, a wyjdzie na to, że nie byłem na żadnej Twojej pustynnej imprezie :(
 9. Właśnie kumpel mnie zaprosił na wesele w terminie imprezy, więc muszę odpuścić strzelankę :(( Alianci 1. Mareq (GB) 2. Budweiser [Królik] (USA) 3. Cortes (GB) 4. Wish (101 AB, USA) 5. Hunter (GB - Szkocja)a 6. Camper 7. Mati 8. Ozi (GB) 9. Pit (GB) 10. Vlad GB 11.Bullet (GB) 12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował) 13, Foorman (GB) 14. BOMBEL (GB) 15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie 16. Daffi (GB) 17. Rasty (GB) 18. Kolba (jeszcze nie zdecydowałe: US czy GB) 19. Renifer (US) 20. Kuken (US) Axis: 1. Marek (WH) 2. Ashigara (FJ) 3. Dziećka (FJ) 4.Ahmed 5. Michael 6. Dr Klauss (WH) 7. Gregorius (Afr.Corp.) 8. Bladek 9. Christian Hartmann 10. Erokesha 11. Schwarzman 12. Gunter 13. Wochu 14. Hajdi 15. Lee 15. Michaił
 10. Alianci 1. Mareq (GB) 2. Budweiser [Królik] (USA) 3. Cortes (GB) 4. Wish (101 AB, USA) 5. Hunter (GB - Szkocja)a 6. Camper 7. Mati 8. Ozi (GB) 9. Pit (GB) 10. Vlad GB 11.Bullet (GB) 12. Kuba (US Infantry) (posiadam dodatkowy szpej do US gdyby ktoś potrzebował) 13, Foorman (GB) 14. BOMBEL (GB) 15. Opal (US, 1st InfDiv.) - wyczuwam poważne braki w siłach niemieckich Milordzie 16. Daffi (GB) 17. Rasty (GB) 18. Janik (jeszcze nie zdecydowałem czy US czy GB) Axis: 1. Marek (WH) 2. Ashigara (FJ) 3. Dziećka (FJ) 4.Ahmed 5. Michael 6. Dr Klauss (WH) 7. Gregorius (Afr.Corp.) 8. Bladek 9. Christian Hartmann 10. Erokesha 11. Schwarzman 12. Gunter
 11. Tak jak zaznaczyłem będę "z dużym prawdopodobieństwem" (mam nadzieję, że się nic się już nie zmieni), jak dobrze pójdzie to może wyciągnę też narzeczoną (na 50%, więc na razie Jej nie dopisuję osobno) Niemcy: 1. Michael [W] ( możliwa zmiana na barwę czerwoną) 2. Gregorius [W] 3. Ostry [W] (możliwa zmiana na ruska) 4. Wojteg [W] 5. Ashigara [W] Rosjanie: 1. Cortes [W] 2. Dziećka (w zależności od potrzeb mogę być też Niemcem) 3. Bullet [W] 4. Foorman [W] 5. Janik (+ Ola na 50%)
 12. Termin trudny, bo 1.09 to urodziny mamy, a 3.09 urodziny brata… Ale może się wstrzelę w 2.09 jeżeli nie będzie żadnego eventu rodzinnego… Oczywiście wtedy jako 82nd Airborne ;)
 13. Kiedy już odzyskałem siły mogę napisać kilka słów. Gratuluję organizatorom - stworzyliście NOWĄ JAKOŚĆ ASH. Niesamowitym doświadczeniem dla mnie było uczestniczyć w grze, w której fabuła była tak rozbudowana. Cieszę się, że byłem postacią fabularną, bo czułem że mam wpływ na przebieg wydarzeń. Nic nie znaczący lokalny wieśniak Rene, właściciel kawiarni nagle staje się ważną personą, którą oddział brytyjski eskortuje na drugi koniec mapy, a Amerykanie pomagają mu w oczyszczeniu miasteczka z oddziałów SS (przez które Rene jest poszukiwany) po to żeby Rene mógł odzyskać swoje łupy - a wszystko w zamian za jedną informację o tym, że Hitler będzie o 14 na wizytacji w obozie (tą samą informacją zresztą próbował handlować porucznik Gruber :P) Teraz wiem, że po obrabowaniu banku rozegrałbym wszystko zupełnie inaczej, ale w trakcie gry różne opcje współpracy robiły mi takie pranie mózgu, że odzywały się we mnie nigdy nie znane wcześniej instynkty :P Żałuję też, że nie widziałem finału gry z Hitlerem (wtedy próbowałem przedostać się do Anglii ze zrabowanym złotem, ale niestety komunistyczny kolaborant - Grisza pokrzyżował moje plany) Mimo, że przez całą grę oddałem jeden przypadkowy strzał (zapomniałem, że przeładowałem mausera) była to najlepsza impreza airsoftowa na jakiej byłem. Organizatorzy postawili poprzeczkę baaaardzo wysoko :) WINCYJ LARPÓW!
 14. Rzadko ostatnio wchodzę na forum, ale jeżeli nic mi nie wypadnie to będę, oczywiście jako Polak :) Alianci: 1. Wish 101AB 2. Cortes 2 Korpus Polski 3. Domino - brytyjska 78 Dywizja Piechoty. 4. Kuba - 2nd US ID 5. Matt Baker - 101AB 6. Penelopa - 101AB 7. Monika - 101AB 8. Michał - 82 ze "zdobycznym" Mg-34 - chyba nikt nie będzie miał nic przeciwko ;D 9. Kolba 101 AB 10. Renifer 101 AB 11. Harry - 82 AB raczej 12. Pit - 2KP 13. Mareq​ 14. Opal - Piechota US - termin super mega odległy dlatego bliżej terminu potwierdzę. 15. Janik - 2 Korpus Polski Oś: 1. Bladek Wehrmacht 2. Christian Hartmann Wehrmacht (+moze i ze dwie osoby jeszcze z Koszalina) 3.Ahmed 1st Parachute Division 4. Sepp. Jak mawiał Witold Śruta "Tu raczej niespodzianki nie będzie" - przybędę jak Spadak z 1. FJD 5. Teo 6. 14100715 WH 7. Ashigara
×
×
 • Create New...