Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 4 months later...

Witam. Posiadam tego Sig-a P226 TM BB.

Szukam informacji o gazach ale nie mogę nic sensownego znaleźć, więc spytam tutaj.

Do sig-a powinno używać sie "słabszych" gazów jak HFC134a, ale szukam też tańszych odpowiedników.

Wiem, że "green gaz" jest zbyt mocny do tego sig-a i np. Glocków KWA, za to do Glocka można używać bezpiecznie gazu Ultra ale nie mam pewności czy do Sig-a nie jest jednak nadal zbyt mocny.

W newsie na WMASG wyczytałem, że do rewolwerów Tanaki zalecany jest HFC134a i Top Gas. Czy dobrze rozumię, że Top Gas (sporo tańszy) jest porównywalny do HFC134a i można go bezpiecznie używać w Sigu?

 

Czy znalazł ktoś kiedyś jakieś porównania gazów, artykuły, dokładniejsze dane? W szczególności chodzi mi o Ultrair (Specshop) i Top Gas (Taiwangun).

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam

Przepraszam za odkopanie, ale wg mnie to co napiszę jest tego warte dla posiadaczy TMek ;).

 

W październiku 2010 Sig wypadł mi z kabury z zaledwie pół metra na utwardzoną ziemię uderzając tylną stroną zamka.

Pech chciał, że miałem odciągnięty kurek, który złamał się wewnątrz.

Niestety stokowego kurka nie ma w żadnym polskim sklepie. W zagranicznych podobnie.

Znalazłem jedynie stalowe customy na dwóch zagranicznych sklepach za "jedyne" 38 dolarów sięc sobie odpuściłem.

 

Na szczęście dzięki koledze Tuksiak Siga naprawiłem bo pasują części (w tym kurek) z Sig Sauer P226 chińskiej firmy SY.

Magi też pasują :) (trzeba mocniej docisnąć, ale działa, strzela itp).

 

W skrócie: uważajcie na kurek TM. Nie zostawiajcie odciągniętego bez potrzeby.

Jest ze znalu, łatwo go złamać wewnątrz, skleić się nie da, a kupno stokowego graniczy z cudem.

 

Z innymi częściami problemu nie mam żadnego a wielokrotnie o coś uderzyłem czy przypadkiem upadł na ziemię itp.

Do tego innych części jest masa zamienników, a kurek.. tylko stalowe customy i na szczęście ten chiński SY.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Ostatnio byłem poproszony o foty jak złożyć flaki SIGa więc, żeby się nie zgubiło i komuś też przydało to:

https://picasaweb.google.com/114241944049554023383/SigSauerP226RailTM

Ps. Sig ma już ok 4 lata :).

Poza złamanym kurkiem z mojej winy nadal bezawaryjne działanie.

Parę razy rozszczelniały się magazynki (od upadków): rozłożenie, zalanie sylikonem, złożenie, śmigają :).

Wymienione: lufa na kmhead i "enhanced valve blocker set" z własnego widzimisię :). Kurek na chiński SY.

Nadal ludzie myślą że jest metalowy.

Nadal strzela lepiej niż chińskie 300 fps aegi.

Pozdrawiam fanów Siga ;).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...