Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup profesjonalnej repliki


Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I tu byś się zdziwił można zasilać z instalacji samochodowej 12V lub z samego akumulatora, myślisz że modelarze podczas swojej zabawy mają wszędzie dostęp do gniazda 230V. :bialaflaga:

 

Fakt, zapomniałem, że ta ładowarka ma taką możliwość :wink:

Link to post
Share on other sites

To teraz mam burdel w głowie :)

Jeśli kupisz ładowarkę która nie ma wbudowanego zasilacza musisz dokupić zasilacz, chyba że chcesz z niej korzystać tylko korzystając np. z gniazda zapalniczki w samochodzie(12v), bo bez zasilacza nie użyjesz jej korzystając z gniazdka sieciowego (230v).

Link to post
Share on other sites

Pawłoosw twoje żale są zupełnie niesłuszne. Przez tydzień mieliśmy piętnaście próśb o pomoc w wyborze repliki. Twój temat utrzymał się najdłużej bo zadajesz najsensowniejsze pytania. I masz mniej więcej pojęcie czego chcesz. Ale wierz mi że jakbyś troszkę zagłębił się w czytanie działów technicznych sam byś doszedł do podobnych wniosków.

Wększość zielonych na forum zupełnie niewie co chce, ale chce coś super i za maksimum trzy stówki. Natomiast zdecydowana większość "pomagających" w wyborze ma tak samo nikłe pojęcie o sprzęcie jak i Ty, i polega praktycznie na tym co napisali inni równie zieloni w ich tematach.

Najwarzniejsze na początek to wiedzieć czy się chce kałasza, emkę czy coś innego, potem wyszukać i poczytać informacje o konkretnych replikach.

Logan namęczył się pisząc poradnik zielonego, chłopaki w dziale zasilania i amunicji skoncentrowali dane na temat kulek, batek i ładowarek, a tego nikt zupełnie nie czyta. A potem są pretensje jak tematy z durnymi i powtarzanymi tysiące razy pytaniami lądują w koszu.

A teraz skoro wybrałeś już sprzęt pozostaje mi życzyć Ci emocjonującej zabawy.

Arend

Link to post
Share on other sites

Nie mam do nikogo żalu, w końcu gdyby nie pomoc z Waszej strony miałbym znikome pojęcie o tym co i gdzie kupić. Poczułem się tylko trochę urażony po tym jak nazwano mnie dzieckiem w zamian za to, że chciałem komuś w czymś pomóc.

 

Dobrej nocy życzę

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji, że temat nie jest jeszcze zamknięty, mam pytanie co do wtyczek zakupionej ładowarki i akumulatora.

ta mała wtyczka widoczna na zdjęciu jest wpinana bezpośrednio w ładowarkę? Pytanie zapewne błahe, ale wolę się upewnić, bo załączona instrukcja do akumulatora zawiera wszystkie informacje z wyjątkiem najistotniejszych...

 

b3a0ab08586b6ce4m.jpg

 

Co do samej repliki - powala wykonaniem i wagą. Jedyne zastrzeżenie mam do latającej kolby (straszna tandeta) no i grzechotka w magazynku po załadowaniu kulek (co wydaje mi się niestety - ale normalne ze względu na konstrukcję tego magazynka).

Jutro ją przetestuje, bo z tego co widzę bateria jest naładowana fabrycznie.

 

Idzie kupić jakąś porządniejszą kolbę do tej repliki ?

 

Kulki zakupiłem biodegradalne ASG BIO-EXCEL.

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Aku ładujemy podłączając +/- z ładowarki do gniazda aku (pod które podpinamy zasilanie repliki) natomiast małą wtyczkę wpinamy w gniazdo balancera (w moim wypadku 3 pinowe - bo posiadam 2 ogniwa baterii) ?

 

memonic1 fajny skrót, nie znałem go wcześniej :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz w akumulatorze wtyczkę tamyia to ją obetnij i załóż żeński T-deans bo do takich złącz masz fabryczny kabel w ładowarce. Natomiast w replice męski T-deans, te złącza są znacznie lepsze niż tamiye.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę, ale dopóki replika jest na gwarancji nie chcę w niej nic kombinować, skończy się okres gwarancyjny - będziemy się bawić w modyfikacje ;) Poszukam w elektrycznym, może takie wtyczki uda mi się skołować i sam zrobię przejściówkę. Bieguny są tam jakoś oznaczone?

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył czerwony kabel+ , czarny "masa" - , wtyczek szukaj w sklepach modelarskich lub na aledrogo jeśli natomiast masz smykałkę do lutownicy to sam zrób przejściówkę do ładowania potrzebne Ci są T-deans żeński, 2 odcinki przewodu, wtyczka tamiya (sorry nie pamiętam rodzaju musisz sprawdzić powinna być taka jak w replice), koszulki termokurczliwe, troszkę cyny i lutownica. O rękach i głowie nie wspomnę by wszystko połączyć :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył czerwony kabel+ , czarny "masa" - , wtyczek szukaj w sklepach modelarskich lub na aledrogo jeśli natomiast masz smykałkę do lutownicy to sam zrób przejściówkę do ładowania potrzebne Ci są T-deans żeński, 2 odcinki przewodu, wtyczka tamiya (sorry nie pamiętam rodzaju musisz sprawdzić powinna być taka jak w replice), koszulki termokurczliwe, troszkę cyny i lutownica. O rękach i głowie nie wspomnę by wszystko połączyć :icon_biggrin:

 

Dokładnie tak miałem zamiar zrobić, tylko muszę do elektrycznego u nas wyskoczyć (wybór mają całkiem niezły może tę wtyczkę dostanę) i skompletować potrzebne pierdoły. Co do lutowania, to doświadczenia nabrałem przy robieniu pedalboard'a czy też wymieniając przetworniki w gitarze - więc nie powinno z tym być problemu :wink:

 

Gregoriian21 - stockowej ładowarki ? W komplecie z repliką nie miałem ani ładowarki, ani baterii.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...