Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakup profesjonalnej repliki


Recommended Posts

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Powie mi ktoś co to za różnica czy ładowarka ma zasilacz czy nie? Tej bez zasilacza sie nie da eksploatować bez dokupywania jakiegoś zasilacza z zewnątrz? Jestem KOMPLETNYM laikiem jeśli chodzi o elektronike.

Różnica polega na tym, że bez zasilacza nie uruchomisz ładowarki :blush:

Ta którą ja zakupiłem, ma zasilacz wbudowany (wpinasz tylko kabel zasilający), są też odpowiedniki tej samej ładowarki bez wbudowanego zasilacza, wtedy musisz dokupić zasilacz zewnętrzny i dopiero możesz używać wspomnianej ładowarki.

Link to post
Share on other sites

I tu byś się zdziwił można zasilać z instalacji samochodowej 12V lub z samego akumulatora, myślisz że modelarze podczas swojej zabawy mają wszędzie dostęp do gniazda 230V. :bialaflaga:

 

Fakt, zapomniałem, że ta ładowarka ma taką możliwość :wink:

Link to post
Share on other sites

To teraz mam burdel w głowie :)

Jeśli kupisz ładowarkę która nie ma wbudowanego zasilacza musisz dokupić zasilacz, chyba że chcesz z niej korzystać tylko korzystając np. z gniazda zapalniczki w samochodzie(12v), bo bez zasilacza nie użyjesz jej korzystając z gniazdka sieciowego (230v).

Link to post
Share on other sites

Pawłoosw twoje żale są zupełnie niesłuszne. Przez tydzień mieliśmy piętnaście próśb o pomoc w wyborze repliki. Twój temat utrzymał się najdłużej bo zadajesz najsensowniejsze pytania. I masz mniej więcej pojęcie czego chcesz. Ale wierz mi że jakbyś troszkę zagłębił się w czytanie działów technicznych sam byś doszedł do podobnych wniosków.

Wększość zielonych na forum zupełnie niewie co chce, ale chce coś super i za maksimum trzy stówki. Natomiast zdecydowana większość "pomagających" w wyborze ma tak samo nikłe pojęcie o sprzęcie jak i Ty, i polega praktycznie na tym co napisali inni równie zieloni w ich tematach.

Najwarzniejsze na początek to wiedzieć czy się chce kałasza, emkę czy coś innego, potem wyszukać i poczytać informacje o konkretnych replikach.

Logan namęczył się pisząc poradnik zielonego, chłopaki w dziale zasilania i amunicji skoncentrowali dane na temat kulek, batek i ładowarek, a tego nikt zupełnie nie czyta. A potem są pretensje jak tematy z durnymi i powtarzanymi tysiące razy pytaniami lądują w koszu.

A teraz skoro wybrałeś już sprzęt pozostaje mi życzyć Ci emocjonującej zabawy.

Arend

Link to post
Share on other sites

Nie mam do nikogo żalu, w końcu gdyby nie pomoc z Waszej strony miałbym znikome pojęcie o tym co i gdzie kupić. Poczułem się tylko trochę urażony po tym jak nazwano mnie dzieckiem w zamian za to, że chciałem komuś w czymś pomóc.

 

Dobrej nocy życzę

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Korzystając z okazji, że temat nie jest jeszcze zamknięty, mam pytanie co do wtyczek zakupionej ładowarki i akumulatora.

ta mała wtyczka widoczna na zdjęciu jest wpinana bezpośrednio w ładowarkę? Pytanie zapewne błahe, ale wolę się upewnić, bo załączona instrukcja do akumulatora zawiera wszystkie informacje z wyjątkiem najistotniejszych...

 

b3a0ab08586b6ce4m.jpg

 

Co do samej repliki - powala wykonaniem i wagą. Jedyne zastrzeżenie mam do latającej kolby (straszna tandeta) no i grzechotka w magazynku po załadowaniu kulek (co wydaje mi się niestety - ale normalne ze względu na konstrukcję tego magazynka).

Jutro ją przetestuje, bo z tego co widzę bateria jest naładowana fabrycznie.

 

Idzie kupić jakąś porządniejszą kolbę do tej repliki ?

 

Kulki zakupiłem biodegradalne ASG BIO-EXCEL.

Edited by Pawloosw
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem instrukcję, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Aku ładujemy podłączając +/- z ładowarki do gniazda aku (pod które podpinamy zasilanie repliki) natomiast małą wtyczkę wpinamy w gniazdo balancera (w moim wypadku 3 pinowe - bo posiadam 2 ogniwa baterii) ?

 

memonic1 fajny skrót, nie znałem go wcześniej :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz w akumulatorze wtyczkę tamyia to ją obetnij i załóż żeński T-deans bo do takich złącz masz fabryczny kabel w ładowarce. Natomiast w replice męski T-deans, te złącza są znacznie lepsze niż tamiye.

Edited by memonic1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za poradę, ale dopóki replika jest na gwarancji nie chcę w niej nic kombinować, skończy się okres gwarancyjny - będziemy się bawić w modyfikacje ;) Poszukam w elektrycznym, może takie wtyczki uda mi się skołować i sam zrobię przejściówkę. Bieguny są tam jakoś oznaczone?

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył czerwony kabel+ , czarny "masa" - , wtyczek szukaj w sklepach modelarskich lub na aledrogo jeśli natomiast masz smykałkę do lutownicy to sam zrób przejściówkę do ładowania potrzebne Ci są T-deans żeński, 2 odcinki przewodu, wtyczka tamiya (sorry nie pamiętam rodzaju musisz sprawdzić powinna być taka jak w replice), koszulki termokurczliwe, troszkę cyny i lutownica. O rękach i głowie nie wspomnę by wszystko połączyć :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Jak byś nie zauważył czerwony kabel+ , czarny "masa" - , wtyczek szukaj w sklepach modelarskich lub na aledrogo jeśli natomiast masz smykałkę do lutownicy to sam zrób przejściówkę do ładowania potrzebne Ci są T-deans żeński, 2 odcinki przewodu, wtyczka tamiya (sorry nie pamiętam rodzaju musisz sprawdzić powinna być taka jak w replice), koszulki termokurczliwe, troszkę cyny i lutownica. O rękach i głowie nie wspomnę by wszystko połączyć :icon_biggrin:

 

Dokładnie tak miałem zamiar zrobić, tylko muszę do elektrycznego u nas wyskoczyć (wybór mają całkiem niezły może tę wtyczkę dostanę) i skompletować potrzebne pierdoły. Co do lutowania, to doświadczenia nabrałem przy robieniu pedalboard'a czy też wymieniając przetworniki w gitarze - więc nie powinno z tym być problemu :wink:

 

Gregoriian21 - stockowej ładowarki ? W komplecie z repliką nie miałem ani ładowarki, ani baterii.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...