Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Li-Po do MP5


Recommended Posts

Witam !

Od padnięcia mojej batki w cm.049 poszedłem do sklepu szukać zastępczej. W modelarskim polecono mi baterie Li-Po. I tu moje pytanie. Czy opłaca się wymieniać baterię na tego typu rodzaju. Napięcia jakie mi polecano to 7,2 i 11,1 . Które będzie najlepszym rozwiązaniem ? Czy w replice (cm.049) wystarczy kupić przejściówkę podłączyć i można już strzelać , czy trzeba coś jeszcze. Jaką ładowarkę polecacie do tego typu baterii ? Czy ta 7,2 zapewni wystarczający rof w mojej replice ?

 

Jestem zielony w tych sprawach tak więc chciałbym się dowiedzieć nieco na ten temat.

 

 

Pozdrawiam Kceur

Link to post
Share on other sites

7.4 idealnie do twojej repliki się nada.Nawet bym nie radził ładować do niej 11.1.Co do ładowarki najlepszą będzie jakiś imax/turnigy acucell.Możesz też się rozejrzeć za jaką ładowarką ala powerbean,jednak ich nie polecam,bo za niewiele więcej możesz mieć imaxa :)

 

O zaletach i wadach lipo jest duuuży temat w dziale o zasilaniu.

 

Ja tam żadnych wad nie widzę.Mi jeszcze nigdy nie wybucha/zapaliła/spuchła bateria.

A w zimę nie musisz się martwić,że ci mróz zabije baterię.

Do lipo polecam wtyczki Deans.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

7,4 (nie 7,2 bo nie ma takich LiPo o ile mi wiadomo) wystarczy w zupełności i zapewni zadowalający ROF.

Można połączyć przejściówką ale lepiej zastąpić starą wtyczkę (zapewne tamiyę) wtykiem typu T.

Co do ładowarki - ile możesz na nią przeznaczyć?

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites

Ja używałem tej ładowarki: http://www.bocianmix.pl/2239,produkt,modele.html

 

Szału nie ma, ładowanie przez złącze balansera. O dziwo bateria od 1,5 roku ma się dobrze, nigdy się nie rozładowała, nawet na sporym mrozie, ROF zadowalający. Nie wiem czy za tą cenę dostaniesz coś wiele lepszego :zastanawia: Może ktoś coś poleci?

 

Co do bezpiecznika - nie mam w żadnej z replik i wszystkie mają się dobrze :smile:

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci proponował dozbierać te 30 zł i kupić: Baterię 7,4 za ok. 50 zł w modelarskim kupisz dobrą do asg, a te dozbierane pieniądze dołożyć i kupić dobrą ładowarkę np. imaxa b6 z zasilaczem to koszt ok 150 zł. lub bez ok 100-120, i samemu pokombinować z zasilaczem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Witam

W swojej MP5 Cymie (0.27) mam wrzuconego Lipola 11.1 3S (mieści się w chwycie) i z tego co czytam wyżej to "dużo za dużo". Ogólnie czuć moc ale czasami występują tzw "dwustrzały" czyli wylatują 2-3 kulki na raz i dodatkowo czasami dźwięk jak przy zarzynanej świni :). Tak jakby "mogła ale bebechy nie nadążały". Rozumiem, że akumulator za mocny i lepiej przejść na 7,4V. Pytanie tylko o dodatkowe parametry (pojemność, współczynnik "C" itp). Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...