Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Z doświadczenia, która z tych replik dłużej wytrzyma?


Recommended Posts

Witam ponownie,

drugie podejście do wyboru pierwszej w życiu repliki. Mam już lepiej sprecyzowane oczekiwania. Zwiększony budżet wobec czego inne modele analizuje. Dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat (mam nadzieje, że zostanie mi to wybaczone)

 

Budżet - max 460zł.

Oczekiwania: wytrzymała replika, która nie rozleci się po 3 miesiącach co skutecznie zniechęciło by mnie do zakupu następnej.

 

Niby nie zależy mi na wyglądzie a jednak wolałbym coś bardziej nowoczesnego od Kałacha dlatego pojawia się tutaj G36K. Chociaż w sumie Kałach to broń z tradycją :-) więc jeśli te repliki są solidne za te pieniądze to wolę solidność wykonania od fajnego wyglądu.

Proszę o waszą pomoc który z tych modeli będzie lepszą inwestycją biorąc pod uwagę oczekiwania względem wytrzymałości i ewentualnej inwestycji w rozbudowę w przyszłości.

 

AKS74U Full Metal & Wood od Dboys/Boyi [RK-01W]

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=2879

AKS74U Full Metal od CYMA [CM-035]

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4955

 

G36K od JG

http://redberet.istore.pl/pl/jg-hk-g36-k-g608-2.html

 

Czytałem opisy tych broni, ale chodzi mi o Wasze opinie odnośnie trwałości tych replik. Która z nich będzie najbardziej trwała, niezawodna z Waszego doświadczenia.

Będę również wdzięczny za uwagi odnośnie funkcjonalności tych replik. Która z nich będzie najbardziej uniwersalna (zarówno do działań w zabudowaniach jak i w lesie)?

 

Z góry Dziękuję za Waszą pomoc.

Primitive

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

Oba AK, do których linki podałeś są niedostępne.

 

Najlepszym wyjściem było to:

http://gunfire.pl/product-pol-1152192184-CM045A.html

lub to:

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe-aeg/cm0003-black-cm.html

 

Ale niestety wykracza poza Twój budżet.

 

Nie wiem czy w dalszym ciągu aktualna jest promocja Fejsbukowa z Gunfire. Jeśli tak - można dostać jednorazową zniżkę o wartości 50 złotych, a to by w miarę przybliżyło CM.045 do Twojego limitu. Jeśli jest to nadal aktualne - to wg mnie zdecydowanie warto.

 

Jeśli nie jest aktualne, a nie możesz znowu zwiększyć budżetu, najlepszym wyjściem będzie seria G36 od JG (zerknij za nimi również na Gunfire) lub RK-01 od Boyi'a:

http://gunfire.pl/product-pol-1152189883-RK-01.html

Ale zaznaczam, że jest to replika stosunkowo starej serii (o ile mi dobrze wiadomo) i jest wykonana lepiej od CM.028/031 (metal zamiast tworzywa, choć z czasem wszystko może zacząć łapać luzy), ale wnętrze tych replik jest na podobnym poziomie, a osobiście nawet skłaniałbym się bardziej w kierunku gearboxa Cymy.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie te modele

[RK-01W] - od Boyi

[CM-035]

i G36K od JG

mam możliwość zakupić nowe za cenę nieprzekraczającą 460zł.

 

Wówczas która z tych 3 replik byłaby najlepsza?

Z Twojej odpowiedzi LogaN wnioskuje ze [RK-01W] - od Boyi

 

Wobec tego pytanie...czy ta replika nie jest "za krótka" na otwartą przestrzeń (las, itp). Jak z jej celnością?

Bo rozumiem, że pod względem wykonania jest najsolidniejsza z tych wszystkich trzech?

 

 

 

p.s.Najbardziej chciałbym G36K od CYMY ale to już na prawdę przekracza mój budżet.

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites
Wszystkie te modele

[RK-01W] - od Boyi

[CM-035]

i G36K od JG

mam możliwość zakupić nowe za cenę nieprzekraczającą 460zł.

W takim wypadku osobiście wybrałbym CM.035. Obie repliki wykonane są z podobnych materiałów, natomiast Cyma zawsze zbierała lepsze opinie za swoje gearboxy niż Boyi (pokrywa się to z moimi obserwacjami).

 

Krótką lufą się nie przejmuj, w naszym hobby to nie długość, a jakość lufy wpływa na celność repliki.

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku osobiście wybrałbym CM.035. Obie repliki wykonane są z podobnych materiałów, natomiast Cyma zawsze zbierała lepsze opinie za swoje gearboxy niż Boyi (pokrywa się to z moimi obserwacjami).

 

Dziękuję za odp.

Prosiłbym jeszcze tylko o opinie czy G36K od JG jest dużo słabsza (ma więcej plastiku) jeśli chodzi o wykonanie. Jeśli różnice w gearbox'ach nie są tak duże to pod względem wyglądu wolałbym wybrać G36K...CM.035 ma bardzo dziwny wygląd :-). Jednak jeśli wytrzymałość i jakoś wykonania zdecydowania przemawia za kałachem to jest to dla mnie silniejszy argument niż jego wygląd.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się, wykonanie w G36 od JG nie jest złe, pomimo że to tworzywo (wersja ostra również jest robiona z tworzywa, ale rzecz jasna lepszej jakości).

 

Co się tyczy wnętrza - gearbox CM.035 powinien być mniej problematyczny niż ten z G od JG. Wszakże CM.035 jest sporo młodszą konstrukcją od serii G608. I mówię to jako posiadacz m.in. dwóch G36 od JG.

 

Wygląd CM.035 nie jest dziwny. Tzw. "suka" jest bardzo charakterystyczną repliką i choć jestem zwolennikiem zachodniej myśli technicznej - z chęcią stałbym się posiadaczem AKS-74U :).

Link to post
Share on other sites

Wygląd CM.035 nie jest dziwny. Tzw. "suka" jest bardzo charakterystyczną repliką i choć jestem zwolennikiem zachodniej myśli technicznej - z chęcią stałbym się posiadaczem AKS-74U :).

Niestety okazało się że CM.035 już się sprzedała.

 

Więć zostaje mi wybór pomiędzy

G36K od jG

albo RK-01 od Boyi.

 

W tej sytuacji skłaniać się chyba będę w kierunku G36K.

 

Mam pytania czy ktoś z Was wie czym różnią się te dwa modele (dlaczego maja tak różną cenę w tym samym sklepie?)

http://jarmix-militaria.pl/p/18/1936/replika-karabinu-szturmowego-jg608-karabiny-szturmowe-repliki-elektryczne-air-soft-gun.html

http://jarmix-militaria.pl/p/17/153/karabin-asg-g36c-jg608-air-soft-gun.html

 

z opisu wynika ze obie są od JG...

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj dokładnie "dane techniczne", będziesz wiedział co poeta (czytaj Sklep) miał na myśli.

Z mojego punktu widzenia różnią się kierunkiem ułożenia repliki na zdjęciu... :hahaha:

 

Jeśli już G36C, to dołóż 100.- PLN i kup CM0003, tylko nie wchodź z tym do budynków, bo choć lufa krótka, to analny kontakt z nią może być bolesny... :icon_cry:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jeśli już G36C, to dołóż 100.- PLN i kup CM0003, tylko nie wchodź z tym do budynków, bo choć lufa krótka, to analny kontakt z nią może być bolesny... :icon_cry:

 

Napisał, że ma 450zł...

 

 

 

Bierz G36 JG. Na początek w zupełności wystarczy.

Dodatkowo ta replika ma spory potencjał jeśli chodzi o późniejsze modyfikacje, jest to doskonały materiał do nauki grzebania w replice i tuningu.

I co najważniejsze, masz full dostępnych niedrogich części.

Link to post
Share on other sites

Napisał, że ma 450zł...

 

 

 

Bierz G36 JG. Na początek w zupełności wystarczy.

Dodatkowo ta replika ma spory potencjał jeśli chodzi o późniejsze modyfikacje, jest to doskonały materiał do nauki grzebania w replice i tuningu.

I co najważniejsze, masz full dostępnych niedrogich części.

 

Mylisz się. Co do możliwości tuningowych, to Rk jest dużo lepszą bazą. Wykonanie też jest o niebo lepsze. Dlatego ja Ci polecę Rk. Tylko w zasadzie to wszystko na forum już było...

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że każdy chwali co sam używa. To w sumie zrozumiałe.

 

Zastanawiam się czy nie będzie najrozsądniejszym krokiem z mojej strony żeby zakupić po prostu CM.028 z rok na tym postrzelać i jak rzeczywiście złapie miłość do ASG (o czym mogę się przekonać tylko z praktyki) to po roku będę już pewnie wiedział co sobie kupić i ile kasy na to przeznaczyć.

 

CM.028 z tego co czytam jest tak kultowa ze wręcz wypada mieć ją w swoim arsenale replik. To chyba jest najlepsza z budżetowych replik od której można zacząć przygodę z asg i nie zrazić się. Najlepszy stosunek ceny do jakości.

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

Mylisz się. Co do możliwości tuningowych, to Rk jest dużo lepszą bazą. Wykonanie też jest o niebo lepsze. Dlatego ja Ci polecę Rk. Tylko w zasadzie to wszystko na forum już było...

O czym Ty piszesz człowieku? :zastanawia:

Co ma piernik do wiatraka?

W czym się mylę? Że napisałem, że to dobra baza do modyfikacji? A Ty, że jednak RK? Masz tylko tą jedną replikę i odkrywasz z nią hamerykę?

Litości...

 

@primitive

Optymalny sposób wyboru repliki to w 90% własny gust. Wstrzymaj się z decyzją o zakupie własnej repliki, wybierz się na kilka strzelanek/imprez. Poproś ludzi którzy się na nich pojawią o to by pozwolili wziąć Ci w ręce swoje repliki. Pomacaj, potrzymaj w łapach, pogadaj bezpośrednio z właścicielem i wybierz to, co będzie najlepiej Ci pasować.

 

Tak po prawdzie modele które wymieniłeś są na podobnym poziomie, jeśli chodzi o współczynnik ceny do jakości. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Nie ma złotego środka. Jeśli się na coś zdecydujesz, to pamiętaj, przez następne kilka miesięcy będziesz musiał z tym biegać. Niech więc przynajmniej cieszy to Twoje oko :-)

 

Weź też poprawkę na to, że modele które wymieniłeś, to chińskie repliki, a ich zakup to zawsze loteria. Jak Ci się poszczęści, to kupisz egzemplarz który będzie Ci się rewelacyjnie sprawował przez parę lat. Jak będzie skucha, to trafisz na szrota który "padnie" po na pierwszej strzelance. Ot taki ich urok...

Link to post
Share on other sites

@Powała

Oj tam, oj tam. Nie będę się czepiał słówek, napisałeś troszkę inaczej ale dajmy temu pokój.

 

 

@ primitive

Przy okazji, przeglądając oferty sklepów znalazłem takie oto cudo:

http://www.airsoft-militaria.pl/product-pol-904-Karabin-G36C-Promocja.html

 

Z tego co pamiętam ACM oznacza dokładnie "All China Made", i w tym przypadku jest to dokładnie to samo co JG.

Jeśli się mylę, to proszę o sprostowanie.

 

Generalnie za +/- 350zł z wysyłką masz G36 + 100zł na ekstra dodatki (np wymianę gumki HU i lufy na "coś" bardziej precyzyjnego).

 

Sprawa warta do sprawdzenia za taką kasę, warto by poszukać też opinii o tym sklepie.

Edited by K272
Link to post
Share on other sites

Nie mogę edytować poprzedniego postu.

 

Poszukałem informacji o tym wynalazku, do którego podałem link powyżej. Okazuje się, że jednak nie jest to to samo co JG.

Więcej znajdziesz tutaj:

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/84889-g36-acm/

 

Wychodzi na to, że lepiej tego nie kupować.

 

W dodatku sklep w którym te replikę od ACM sprzedają też nie wzbudza zaufania.

Więcej na jego temat tutaj:

 

http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/56468-airsoft-militariapl/

 

 

K272 dziękuje za odp.

Edited by primitive
Link to post
Share on other sites

Spoko wodza :)

 

Przy okazji sklepu.

Przy zakupie givery weź pod uwagę możliwość jej serwisowania.

Z Twojego profilu wynika że mieszkasz/przebywasz w okolicy Poznania.

W tym mieście jest kilka sensownych sklepów.

Czasem na początku przygody z ASG lepiej dać te 20-30zł więcej, i mieć solidny serwis gwarancyjny pod przysłowiowym "nosem", niż kupić coś okazyjnie na drugim końcu polski, i obgryzać paznokcie, czekając na przesyłkę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...