Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z zasięgiem m4 KWA


Recommended Posts

Witam serdecznie jako nowy użytkownik forum. Mam problem z zakupionym jakiś czas temu M4 z KWA (http://www.asg.com.pl/LMT_Defender_Patrol_Carbine_M4_Commando_ASGKWA,p,5236.php). Mianowicie nie zadowala mnie zasięg repliki. Jak to możliwe że broń którą każdy zachwala pod niebiosa strzela mniej celnie i nie tak daleko jak poczciwe cm.028? Porównywałem repliki z kolegą i jego kulki nosi jakieś 20 metrów dalej od mojego kwaka. Żeby było śmieszniej, strzela tak mizernie nawet po wymianie lufy na preckę guardera o 100mm dłuższej od stockowej (poprawiłą zasięg o jakieś 5m, wcześniej kuli opadały na ziemię po 25 metrach). Wygląda to tak, że przy strzale kulka leci normalnie jakies 20m. normalnie po czym zaczyna spadać szybko na ziemię, no ludzie! Kolegi CM003 z taką samą precką strzela tak, że kulkę lecącą po linii prostej ciężko nawet zobaczyć, a ja muszę strzelać celując w niebo nad celem żeby łaskawie trafić go w korpus. Poza wymianą precki nie grzebałem się więcej przy replice, używam lipola 7,4. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Powiedziałbym że zmieniając lufę włożyłeś ją zbyt płytko do komory HU - przez co dysza i kołnierz gumki się nie uszczelniają, i masz ogromną nieszczelność - dlatego kulki gwałtownie lecą do dołu - zrób test papierka - połóż replikę na kolanach, odwróć ją, połóż mały papierek na otworze pobierającym kulki w gnieździe magazynka i strzel - jeśli papierek pofrunie, to znaczy że ucieka ci powietrze. Albo to może być wina gumiaka, tak jak piszą poprzednicy.

Edited by screw
Link to post
Share on other sites

Ja tak miałem na stockowej gumce, zasięg nie większy jak 35 - 40 metrów. Po wymianie na zieloną G&G zasięg skoczył o dobre 20 metrów, a gumka Galaxy jeszcze bardziej podniosła zasięg (chińska ale dobra), przez co moja M16 sieje na ok. 63 metry na 0.28 G&G.

W mojej M16 jest cylinder typu 1, przy długości lufy 509 mm chyba powinien być typ 0. Czy po wymianie na tenże cylinder, replika będzie strzelać trochę lepiej?

Jednak między tymi 63 metrami a 70, jak niektórzy pisali, jest spora różnica. Czy plastikowy dystanser typu H P&J by podniósł zasięg? Bo na gumowym H od MB osiągi są trochę lepsze, ale bez szału.

Moja M16 strzela jak CM 0.48, full stock. Nie mówię że ten kałach źle strzela, przeciwnie. Bez żadnych zabaw z HU ma on zasięg taki jak eMka KWA.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za tyle odpowiedzi :) Niestety replikę mam pod ręką tylko w weekend, więc wszystkie zmiany i testy przeprowadzę dopiero w piątek. Miałem gumkę przezroczystą guardera ale jak to bywa u nupków- zniszczyłem ja :p Teraz mam poleconą przez kolesia w serwisie Ultimate 50, i jak ją wsadzę to dam znać. I dla ścisłości kulka nie zbacza nagle z prostego toru lotu i ląduje na ziemi, tylko jakby traci prędkość z każdym przebytym metrem, coś jak przy rzucie kamieniem. I może faktycznie coś jest z tym złożeniem, bo po wsadzeniu lufy klapka od ustawiania hopki się nie zamyka :)

Link to post
Share on other sites

Miałem gumkę przezroczystą guardera ale jak to bywa u nupków- zniszczyłem ja :p

 

I dobrze, bo to szajs.

Teraz mam poleconą przez kolesia w serwisie Ultimate 50,

Pozdrawiam tego serwistana.

tylko jakby traci prędkość z każdym przebytym metrem, coś jak przy rzucie kamieniem.

 

A czego ty się spodziewałeś ?

Prawa fizyki kolego.

 

Najpierw sprawdzaj czy dobrze wszystko poskładałeś a później pisz, że replika jest do kitu, bo odziwo ja mam 2 emki kwa i na żadną nie narzekam.

Link to post
Share on other sites

I dobrze, bo to szajs.

 

Pozdrawiam tego serwistana.

 

 

A czego ty się spodziewałeś ?

Prawa fizyki kolego.

 

Najpierw sprawdzaj czy dobrze wszystko poskładałeś a później pisz, że replika jest do kitu, bo odziwo ja mam 2 emki kwa i na żadną nie narzekam.

Gdybyś przeczytał dokładnie co wcześniej napisałem, to byś wiedział że strzelała słabo nawet przed moimi zabawami z nią i jakimkolwiek otwieraniem. Poza tym nie wydaje mi się żeby zasięg 30 metrów nie był powodem do narzekań

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Bardzo przepraszam ale byłem zmuszony do założenia nowego konta :/ No więc, do repliki wrzuciłem wszystko stockowe (krótka lufa, gumka), zrobiłem teflon fix, test papierka nieudany (czytaj. nie dmuchało z dziurki na kulki) mimo to giwerka ma stałe 35 metrów zasięgu z czego ostatnie 3-4 metry kulka opada. Tak właściwie ten KWAk nie jest do CQB? Czy zmiana sprężyny nie pomoże? I najważniejsze, dobrze działający jaki powinien mieć zasięg? :p

Link to post
Share on other sites

Mój KWAk ma około 65 metrów zasięgu. Guma zielona G&G i dystanser typu H MadBulla. Nie wiem czy gumy Ultimate są dobre czy nie. Jaki masz dystanser? Czy na maksymalnym docisku hopa kulka jest blokowana, wylatuje wyraźnie wolniej? No i czy jest podkręcana choć trochę, czy totalnie nic?

Link to post
Share on other sites

Mój KWAk ma około 65 metrów zasięgu. Guma zielona G&G i dystanser typu H MadBulla. Nie wiem czy gumy Ultimate są dobre czy nie. Jaki masz dystanser? Czy na maksymalnym docisku hopa kulka jest blokowana, wylatuje wyraźnie wolniej? No i czy jest podkręcana choć trochę, czy totalnie nic?

Tak jak mówiłem, wszystko wymieniłem z powrotem na stocka, dystanser (wkład z długopisu ;p) i gumka zatem też są stockowe. Na max. docisku kulke wysyła w kosmos, leci z taką samą prędkością. Gumka podkręcona na jakieś 50%, na takim ustawieniu daje najlepszy efekt (na minimum kulka leci może z 20m) Testowałem właśnie na kulkach 0,20 i 0,25 (madbull/guarder ofc) no i jakiś super różnicy nie ma poza tym że 0,20 zwiewa na boki a 0,25 leci całkiem ładnie, tylko za blisko spada :/ Ah, jeszcze jedno, jaką wersje m4 posiadasz? Długa lufa? Krótka?

Edited by Kryhan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...