Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SOG vs Cold Steel ....



Recommended Posts

Ontario - daj spokój.

Ka-Bar - jeśli orginał kupuj jeśli ci podpasowuje. Zapomniałem dodać. W miarę możliwość sprawdź nóż. Czy ci leży odpowiednio w ręku, czy to właśnie ta waga itp itd Nie zdarza mi się kupić noża, którego nie "obmacam" wcześniej. Zasada polecana szczególnie jeśli nie chcesz się wykosztować później.

Link to post
Share on other sites
ok. co o tym co napisałem powyżej możesz mi podpowiedzieć. bardzo mnie interesuje ta firma SOG

Jeśli to ma być nóż do wszystkiego i w teren to odpuść sobie "serrated" czyli ząbkowane ostrze, nawet "half serrated".

Potrzebny ci nóż z "plain edge" czyli czystym ostrzem.

Link to post
Share on other sites

CS SRK mam, uzywam i jestem zadowolony. Za taka kase to bardzo dobry i wytrzymaly noz. Czytalem o przypadkach, ze wiekszy brat PUP'a ;) czyli SEAL 2000 potrafil sie zlamac, podobnych informacji o SRK nie spotkalem. CS dobrze trzyma ostrosc (napewno lepiej niz AUS6 czy AUS8 w SOGu (pozatym w tym roku zmienili stal, niewiadomo na co w POlsce trafisz)), wysoki prawie pelny plaski szlif dobrze tnie, pochwa taka sobie ale daje rade. Carbon V to niestety mocno rdzewna stal ale jest to latwe do kontrolowania i opanowania.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
dzikki a co masz do ontario? RATy to nie ontario? Ludzie to kochaja ;)

Hmm. Ale nie każdy Ontario to RAT. Ja za RAT'ami nie przepadam bo i nie widzę w nich nic nowego. Co do Ontario to przykładowo ciekawego są te ich wyniki pracy z Bagwellem tzn Bowie (ale mówie tak tylko dla tego, że lubie bowie).

 

A tak wogóle to jakiś czas za mną chodzi Fulcrum S-Miles albo Col Moschin ale obiecałem sobie, że nic już nie kupie.

Link to post
Share on other sites
Cold Steel SRK który jest z dobrej stali jednak coś mi nie odpowiada jego rękojeść

SRK ma bardzo wygodna rekojesc, ktora "przylepia" sie do reki (przynajmniej mnie)...

Swego czasu tez rozwazalem zakup tego SOGa, ale w koncu zwyciezyl SRK i z perspektywy czasu stwierdzam, ze dobrze zrobilem...

Link to post
Share on other sites

Jak juz wczesniej pisalem - za te kase to SRK jest swietny. O Cold Steelach ogolnie duzo dobrego zostalo powiedziane, sam mam dvd jak zarzynaja przez 2 godziny te noze, momentami troche naciagane ale i tak robi wrazenie. Ja bym glosowal na CS ale to z tego tytulu, ze o SOGach nie wiem prawie nic bo raczej malutko si eo nich slyszy a jak cos czytam to przewaznie bez zbyt duzych zachwytow, ot takie nozyki.

Link to post
Share on other sites

Długo szukałem dobrego noża na prawdziwy Hardore. Po Ka-barze i po Ontario SP2 zdecydowałem się właśnie na SRK. Do dziś nie żałuje tego wyboru. Teraz chodzi za mną co prawda jakieś fajny nozyk z "lepszej stali" ale to już inna historia (może GB 8) )

Genaralnie mogę z czystym sumieniem polecić CS SRK zamiast SOG PUP pracowałem tym drugim także i to malutkie narzędzie -jako Back up to jescze może ale jako podstawowy nóz :roll: to nie bardzo.

 

Fakt że pochwa nie dokońca spełniła moje oczekiwania (juz na dniach zamiana na BHI) i o stal trzeba się martwić ale ogólne wrażenia zadowalające.

Link to post
Share on other sites

Zrob sobie kydex u Pitera, ludzie chwala bardzo, ja na moj do Busse czekam wlasnie.

 

Jak chcesz drozszy nozyk w tym klimacie to GB bedzie rewelacyjnym wyborem - jak to powiedzial mi wysz po testowaniu go w biesach przez 2 tygodnie "serce mi sie kraje, ale ten noz przewyzsza pod kazdym wzgledem wszystkie RATY i SRK razem wziete" ;)

Ja ten noz uwielbiam, tka mi pieknie lezy w lapie, ze co kumpel z nim wpadnie do sie od niego odkleic nie moge. No ale nie robmy PT bo autor watku ma kupic SRK a nie GB 8)

Link to post
Share on other sites

jak w airsofcie - albo tani ealbo dobre. Kydex u Pitera to cos pancernego, polowego, pewnego i taktycznego 8)

 

Wiadomo,z e moze jakis szwec za pol ceny Ci skleci jakas pochwe ale watpie w jej sens.

 

ODA lepiej odpuscic, cos tam ostatnio czytalem, ze nie taki fajny. Bierz pan SRK, zrob se kydex do niego, raz przelkniesz taki wydatek to potem nie bedziesz zalowal.

Link to post
Share on other sites

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze :D

Polecam SRK. zakup bez pochwy nie wchodzi raczej w rachubę-zreszta na początku ta orginalna może być jej wady zauważysz troche pózniej.

Wybór pochwy innego typu :

 

-Piter dopasuje Ci kydex do tego modelu taki jak zapragniesz , czyli albo zgrzewany jednostronnie 9taki troszke do noszenia na mieście albo obustronnie zgrzewany z otworami do montażu tec-loka lub paracordu)

 

-albo Pochwa Blackhawka

Link to post
Share on other sites

ODA lepiej odpuscic, cos tam ostatnio czytalem, ze nie taki fajny. Bierz pan SRK, zrob se kydex do niego, raz przelkniesz taki wydatek to potem nie bedziesz zalowal.

Prawda. Ja niestety (żal, żal) musiałem się pozbyć swojego R1 Military ale jak go porównałem do ODA to aż wstyd. Niestety tak to jest z tańszymi wersjami. CS tak ma - liczą na zysk a robiąc to chcą obskoczyć większą ilość kupujących.

 

Nie łam się Wilk i bierz SRK. Nie będziesz żałował.

Dobre opinie słuszałem o Beckerze (sam miałem go brać od Pitera ale ostatecznie przeniosłem walutę w coś innego). Jeśli na PiterM będzie miał go na stanie to możesz też go brać.

Link to post
Share on other sites

różnice są istotne prtzedewszystkim e rękojeściach

SRK-ma rękojeść z Kratonu, przyjemną w dotyku, ergonomiczne ukształtowaną i pochłaniającą część drgani przy rąbaniu.

 

Crewman- rękojesc jest twarda ale zakończona wystającym elementam metalowym którym można udeżać czy wbijać

 

 

Wybór??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...