Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.028-A dziwne charczenie


Recommended Posts

Otóż 3 dni temu dotarła do mnie nowa replika, cieszyłem się jak dziecko i wgl. Po meczyku asg z kumplami chciałem rozładować batke (bo to nowa replika) no i sobie strzelałem, strzelałem a tu nagle dziwne charczenie a kulki nie wylatują. Dostałem prawie zawału serca. A więc pytam się teraz czym to moze być spowodowane, co z tym zrobić, jak to naprawić. Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołączę moje pytanie do tego tematu.

Również chodzi o cm.028.

 

Dziś ją testowałem na powietrzu.

Akumulator naładowany z początku replika strzelała dobrze zarówno seriami jak i pojedynczo.

Jednak po jakimś czasie (może 100-150 kulek wystrzelanych) przy ustawieniu na pojedyncze strzały gearbox jakby zaczął "przeskakiwać".

 

Wykonywał strzał i zamiast kolejnego przy ponownym naciśnięciu spustu słychać chrobotanie bez wyrzutu kulki, przy ponownym strzale znów wszystko wracało do normy. Domniemam, że takie "przeskakiwanie" nie jest czymś normalnym, czy to się zdarza?

Nie mam doświadczenia więc pytam.

 

Druga sprawa, że nie zawsze wystrzeliwał kulki ale te awarie kojarzę z niepełnym magazynkiem i faktem, że po podkręceniu magazynka replika wystrzeliwała kulki normalnie. Wiec to pewnie nie tyle awaria co moja niewiedza.

p.s. Czy magazynek można wystrzelać do końca...czy zawsze zostaną w nim kulki które już nie mogą być podebrane przez mechanizm przesuwający je do komory?

 

Dziękuje za odpowiedzi na te z pozoru głupie pytania.

P.

Link to post
Share on other sites

Czasami podczas zacinki kulki na kołnierzu gumki gb wydaje taki nie przyjemny dźwięk.

Gdy replika zacznie dziwnie działać wyciąg magazynek, włóż wycior do lufy jeśli wypadnie kulka to spróbuj wtedy strzelić, jeśli będzie normalnie strzelała to prawdopodobnie wina złego założenia gumki.

Edited by kamir0014
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...