Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

G36K z RISem - stabilizacja lufy chwiejącej się na bloku gazowym


Recommended Posts

Krótko nakreślę problem. Posiadam:

G36K JG, front RIS, 420fps, aluminiowa głowica tłoka, prec lufa guardera.

 

Problem:

Przy strzelaniu wstrząsy od gb powodują, że lufa nie trzyma się zbyt stabilnie, przez co kulki mają spory rozrzut - wynika to z tego, że lufa jest stosunkowo długa, ma niezbyt sztywne zamocowanie do body (plastik) przez co zaburza powtarzalność strzałów. Lufa jest podparta z jednej strony przez atrapę bloku gazowego, drugi koniec jest swobodny. Ani plastikowy blok gazowy, ani połączenie gwintowe nie zapewniają zbyt dobrego podparcia. Jeżeli ustabilizuje się lufę trzymając ją przy strzelaniu, to zamiast średnio przyjemnego rozrzutu mamy kulki lecące jak po sznurku.

 

Pytanie na temat rozwiązania:

Czy są dostępne jakieś bardziej sztywne bloki gazowe, ew. monolityczne zestawy lufa-blok gazowy? Czy muszę się ratować odpowiednimi wkładkami dającymi lufie punkt podparcia na froncie RIS?

Link to post
Share on other sites

chodzi o lufe zewnętrzną? ja mam gietę CA również z front gripem RAS o takim. http://www.army-blood.com/shop/images/201010/goods_img/398_P_1288355268168.jpg. miałem podobny problem . Tyle że u mnie są dużo większe wibracje ponieważ posiada ona ebb. Rozwiązanie problemu okazało się bardzo proste. Lipol upchnięty pod lufę w front gripie stabilizuje ją od spodu natomiast od góry dokleiłem poxipolem kawałek blachy 5mm dobrze dociętej . Lufa nawet nie drgnie ;)

Link to post
Share on other sites

Mam tego typu, ale problem taki sam:

g36Kris.jpg

 

Podejrzewam, że będę musiał się kierować w stronę wkładek/podkładek/blaszek bo innego rozwiązania nie widzę. Niestety w sklepach gotowej wkładki jak na tym zdjęciu nie widziałem.

Edited by Kantek
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...