Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szybkostrzelność replik gazowych


Recommended Posts

Witam!

Tak jak w temacie mam pytanie odnoście sprawy "ROF"u czyli szybkostrzelności w gazówkach. Od czego ona zależy? Co na nią wpływa? Pytanie narodziło się po porównaniu mojej repliki WE HK416 z repliką brata WE SCAR (po tuningu Ra-Tech'a). 416'ka bowiem posiada o wiele szybszą szybkostrzelność niż SCAR, a nie wiem do końca czy tak po prostu jest i basta czy coś może mieć na to wpływ? Dodam że obie repliki pracują w systemie closed bolt. Proszę o porady i możliwe przyczyny różnic w tej kwestii. Ewentualnie sposoby na podniesienie szybkostrzelności.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie wasze porady i tak już dużo mi pomogły, dały mi obraz gdzie zacząć "gryźć" aby coś z tego było. Poszukam i przestudiuję te tematy i być może spróbujemy podnieść szybkostrzelność w SCAR'ze brata, choć nie wiem dokładnie z jakimi kosztami może się to wiązać. Domyślam się że w związku z większym ROF'em dla repliki są to także nieco większe obciążenia.

Link to post
Share on other sites

Czyli jeśli dobrze rozumiem w przypadku SCAR'a brata wystarczyłaby wymiana sprężyny na mocniejszą aby pojawił się jakikolwiek efekt (nawet mały) lub dołożenie tulejki zwiększającej napięcie obecnej sprężyny? Końcówka blowbacku (przepraszam ze nie wiem jak to nazwać) opiera tam się o kolbę, czy założenie jakiejś małej blaszki aby odsunąć ją od kolby też jest pewnym wyjściem? I serdecznie dziękuję za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi! :-)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...