Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Motorola XTR446


Recommended Posts

Witam. Od niedawna mam dziwny problem z moimi radiami.

Mam dwie sztuki M XTR446.

 

W jednej swieci sie caly czas ikonka radia (bez kresek) i w glosniku slychac lekki szum. Sprawdzalem ich ustawienia i wydaje mi sie ze sa identyczne. Z jednej znich da sie wysylac do drugiej ale nie na odwrót.

Najprawdopodobniej ta szumiaca cos psuje.

Zna ktos jakies lekarstwo na to?

Moze jakies ustawienie o ktorym nie wiem?

Link to post
Share on other sites

Witam. Od niedawna mam dziwny problem z moimi radiami.

Mam dwie sztuki M XTR446.

 

W jednej swieci sie caly czas ikonka radia (bez kresek) i w glosniku slychac lekki szum. Sprawdzalem ich ustawienia i wydaje mi sie ze sa identyczne. Z jednej znich da sie wysylac do drugiej ale nie na odwrót.

Najprawdopodobniej ta szumiaca cos psuje.

Zna ktos jakies lekarstwo na to?

Moze jakies ustawienie o ktorym nie wiem?

 

Włączony VOX?

Link to post
Share on other sites

Tak, ja wiem co jest grane i niestety nie mam dobrych wieści.

 

Jest to znana producentowi wada fabryczna tego modelu. Uszkodzeniu uległa pewna część wewnątrz (nie potrafię w tym momencie powiedzieć jaka), której nie da się naprawić, a koszt wymiany tego elementu przewyższa cenę nowej PMR. Wysyłaj w ramach rękojmi, jeśli jeszcze masz papiery - ja nie mogłem tego zrobić, bo mam już te PMR jakieś 4 lata.

 

Robiłem długie rozeznanie po sieci i po serwisach, w momencie kiedy mi stało się to samo. Z tego co udało mi się ustalić, to usterkę tą wywołuje najczęściej przypadkowe podłączenie do ładowania włączonej PMR.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

faktiszen, nam zrobiło się to samo.

obiegowa opinia z jaką się spotkałem głosi iż Motorola koncentruje się na profesjonalnych radyłkach,

a te amatorskie- no właśnie, ciekawe czy to przypadłość tylko naszego modelu?

 

Jeśli ktoś ma dzieciaka może używać radia jako radio-niani, jest w nim taki tryb.

 

Mam też pytanie takie- w jakiś zagadkowy sposób odłączyłem dźwięk który obwieszczał koniec nadawania,

wkurzający gdy używa się radia bez headsetu, a z nim całkiem przydatny jak się okazuje.

wie ktoś może jak to włączyć znowu?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...