Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witajcie forumowicze, przybywam do was z zapytaniem co mógłbym zrobić z moim aeg'iem żeby podrasować mu trochę fps. Otóż jest to chyba I gen, nie pamiętam dokładnie bo kupowałem go kilka lat temu i niedawno postanowiłem wrócić do asg, dlatego też chciałbym go trochę odnowić, jest całkowicie w stocku, nic nie było zmieniane, chronograf pokazał 299 fps. Czy wymienienie komory i samego hop upa, wstawienie prec lufki dużo da? czy ze względu na to że jest on dosyć leciwy powinienem coś więcej z nim zrobić? Sam tego oczywiście nie będę robił bo nie chce niczego popsuć, zaniosę do jakiegoś specjalisty. Chciałbym zaznaczyć również, że nie chciałbym wydać na to za dużo pieniędzy, gdyż również bateria mi umarła i muszę kupić nową... I swoją drogą, czy są jeszcze baterie 9.6V 1400mAh ? bo do tej emki większe nie wejdą, chyba że zaopatrzyłbym się w zewnętrzną atrapę lasera, i byłbym wdzięczny jeżeli pomoglibyście mi wybrać jakąś w miarę wytrzymałą atrapę ^^

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w żaden sposób nie naruszyłem regulaminu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Widzę, że nie za bardzo chcecie rozmawiać... szkoda. Może mi chociaż ktoś powiedzieć czy można kasować swoje posty/tematy i w ogóle edytować posty? nigdzie nie ma żadnego guzika który by to umożliwiał a to jest dziwne O_o

EDIT: dobra widzę że taka możliwość jest ale nie do głównego posta...

Skoro nikt nie chce mi pomóc to proszę o wywalenie tematu, po co zaśmiecać forum.

Edited by Juklas
Link to post
Share on other sites

Witajcie forumowicze, przybywam do was z zapytaniem co mógłbym zrobić z moim aeg'iem żeby podrasować mu trochę fps. Otóż jest to chyba I gen, nie pamiętam dokładnie bo kupowałem go kilka lat temu i niedawno postanowiłem wrócić do asg, dlatego też chciałbym go trochę odnowić, jest całkowicie w stocku, nic nie było zmieniane, chronograf pokazał 299 fps. Czy wymienienie komory i samego hop upa, wstawienie prec lufki dużo da? czy ze względu na to że jest on dosyć leciwy powinienem coś więcej z nim zrobić? Sam tego oczywiście nie będę robił bo nie chce niczego popsuć, zaniosę do jakiegoś specjalisty. Chciałbym zaznaczyć również, że nie chciałbym wydać na to za dużo pieniędzy, gdyż również bateria mi umarła i muszę kupić nową... I swoją drogą, czy są jeszcze baterie 9.6V 1400mAh ? bo do tej emki większe nie wejdą, chyba że zaopatrzyłbym się w zewnętrzną atrapę lasera, i byłbym wdzięczny jeżeli pomoglibyście mi wybrać jakąś w miarę wytrzymałą atrapę ^^

Pozdrawiam i mam nadzieję, że w żaden sposób nie naruszyłem regulaminu.

Nie wiem na ile taka ilość fps wynika z nieszczelności, a na ile z ubicia sprężyny, ale wymiana komory i gumki + dobre uszczelnienie na pewno da trochę fps. Skoro replika jest stara, a jest to chinol, to nie zaszkodzi nowa sprężyna - nie jakaś mocna, tylko coś zbliżonego do tej jaka była stockowo.

W kwestii batki pomyślałbym na Twoim miejscu o Li-Po, o niebo lepszy stosunek wydajności do rozmiaru, a i stosunkowo tanie są.

 

Widzę, że nie za bardzo chcecie rozmawiać... szkoda. Może mi chociaż ktoś powiedzieć czy można kasować swoje posty/tematy i w ogóle edytować posty? nigdzie nie ma żadnego guzika który by to umożliwiał a to jest dziwne O_o

EDIT: dobra widzę że taka możliwość jest ale nie do głównego posta...

Skoro nikt nie chce mi pomóc to proszę o wywalenie tematu, po co zaśmiecać forum.

Wszystkie posty można edytować, ale tylko przez jakiś czas. :icon_razz2:

Link to post
Share on other sites

Okablowanie, masz na myśli je wymienić całkiem tak? Planuję kupić atrapę lasera i wrzucić tam baterię. I z tego co widzę to Li-Po są 7,4V i 11,1V, którą z nich lepiej zamontować i jaką pojemność ? Oraz szczerze mówiąc nie mam pojęcia co to ten mosfet, a raczej co on daje? większą wydajność baterii? Dłuższe działanie? Póki co zamówię sobie komorę i gumke do hopa i dam do smarowania, poczekam na springa bo kolega mi powiedział że ma jedną niepotrzebną 110 chyba.

EDIT: jeszcze jedno, co z silnikiem? zostawić stockowego? da rade z nową sprężyną? No a poza tym do Li-Po muszę kupić całkiem inna ładowarkę z tego co widzę... widzę też że jakieś mierniki zabezpieczające i inne bajery są, jakoś wygląda że te baterie są niebezpieczne dosyć w użytku...

Edited by Juklas
Link to post
Share on other sites

Od początku o wszystkim Ci opowiem.

 

-okablowanie: tak warto wymienić całe na modelarskie niskooporowe, stockowe zwykle jest nie najlepszej jakości,

-do m110 wystarczy LiPo 7,4 pojemność od 1500mah wzwyż najlepiej, do pakietów LiPo musisz mieć specjalną ładowarkę (polecane: imax b6 oraz turingy accucel)

-mosfet: co daje? przede wszystkim mniejsze zużycie styków w czasie, mówiąc tak na chłopski rozum: lepiej gospodaruje prądem baterii

-jeżeli silnik normalnie będzie kręcił sprężynę (a powinien), to nie ruszać (bo i po co?)

 

CO do bezpieczeństwa LiPo: należy uważać na prąd ładowania, nie może być za wysoki. Wszelkie uszkodzenia mechaniczne ogniwa kończą się pożarem (brzmi groźnie, ale jak nie rzucasz baterią albo nie wbijasz w nią gwoździ to się nic nie stanie). Do tego nie można ich rozładować nadmiernie, gdyż uszkodzi to ogniwo (można zaopatrzyć się w buzzer który podłącza się do baterii).

 

Jak masz jakieś jeszcze pytania wal śmiało na pw

Edited by zuczek
Link to post
Share on other sites

Hmm.. trochę za drogi interes... kupić baterie i ładowarkę specjalną + ten alarm + mosfet + kable to będzie ponad 400 zł (batka 140+189 za ładowarkę +mosfet 97zł+alarm 17+kable nie wiem ile, trochę drogo, a mogę kupić sobie zwykłą baterie 8.6V (1500 mAh jest za 90 zł) jakąś większą (też 9.6V 1500mAh około 90) i atrapę lasera (50-70) żeby tam ją trzymać to wyjdzie mnie niecałe 200 zł, a do tego komore hopa i gume (guma 25 zl, komora około 70) no i złożenie do kupy i przesmarowanie około 35zł wychodzi jakieś 280 zł co dla mnie i tak jest dużym wydatkiem... jeszcze dołożyć i tyle co za replike :P no i jeszcze do tego wszystkiego przesyłka, chyba że bym w jakimś sklepie zamówił na miejscu, damn...

Link to post
Share on other sites

Gdzie ty takie ceny znalazłeś? Jak ja robiłem swoją to wyszło mi tak:

-ładowarka: 40,- (turingy accucell)

-LiPo 30,- (nanotech airsoft 3c 1600mah)

-mosfet 20,- (można samemu zrobić za jakieś 5,-)

-kable wziąłem od ojca (zapalonego modelarza RC)

-alarm chyba 5,- w sklepie modelarskim

 

Atrapę lasera pewnie znajdziesz za jakieś niewielkie pieniądze w komisie wmasg, tak samo komora, gumka to jakieś 30,- (tyle dałem za nową czarną systemę)

Link to post
Share on other sites

hmm... czyli muszę odwiedzić sklep modelarski, widziałem niedaleko, może tam coś będzie , a ceny z gunfire wzięte :) a mosfet, zapytam kolegi bo na elektronice jest, może mi zrobi coś takiego, nie wiedziałem że w sklepie z RC można dostać takie rzeczy :) a to styki bym musiał wymienić w gunie? czy baterie li-po używają takich samych? jeszcze ten komis obadam za atrapą , bo komory widziałem od CA chyba za 70zł.

Link to post
Share on other sites

Czyli od razu musiałbym przejściówkę z tamiyi na xt-60? bo xt-60 są takie żółte chyba... a myślę że będę jednak używać przejściówki ponieważ zawsze mogę zmienić zdanie co do baterii, albo będę mógł coś innego podłączyć :) Mógłby mi ktoś powiedzieć jak wygląda ROF na takiej baterii? bo jak miałem nimh 9.6V to ROF był niesamowity i bardzo go lubiłem, tylko że bateria po jakimś czasie siadała nie wiedzieć czemu... może silnik nie wyrabiał... a teraz już umarła całkowicie.

Link to post
Share on other sites

3C czyli trzy cele. To o czym pisze kohan wyprowadza się z pojemności baterii i odpowiednich wzorów. C - kulomb C = A * s czyli mając baterię powiedzmy 11.1 V 2 Ah LiPo 15-25 C discharge więc 30-50 A rozładowania prądem chwilowym. Ogólnie wzór wygląda tak:

 

Ilość C * Pojemność batki [Ah] = X A

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__216__408__Battery_Chargers_Acc_-Battery_Chargers.html

 

Kupowałem u źródła, pieniądze nie są takie duże (szczególnie jak modelarze robią zamówienie).

Link to post
Share on other sites

Stockowa batka w PJ nie jest taka zła, na pewno jest lepsza od innych stocków. Największy moim zdaniem problem w P&J to lufa, gumka i niestandardowy zespół cylindra no i pękający szkielet po jakimś czasie.

Więc tak sprężynka do wymiany element M115 (20zł) albo guarder (50zł) M110.

Gumka przeźroczysty Guarder/Zielony gej&gej albo systema czarna.

Lufa SRC może podołać w moim teamie funkcjonowały 3 takie lufy, z żadną nie było problemów, dość duże przebiegi.

Okablowanie jest dupne ale może poczekać, ujdzie innymi słowy.

Przesmarowanie i spodkładkowanie to standardowo, no chyba że stockowo jest dobre, ja trafiłem na cholernie dobrze spodkładkowaną CM.040.

No i nowe uszczelki Ultimate np. albo Systema energy. Super uszczelniają. Można zawsze kombinować z hydraulicznymi ale moim zdaniem nie ma porównania.

Ładowarka

 

A co do specjalistów:

Forumowi: AnR, Poldeck i Lukira, dobrym serwisantem jeszcze jest Trepisko, ale nie wiem czy przyjmuje zamówienia.

Sklepowi: O ile dobrze wiem to w Taktycznym dobrze serwisują i w Capri.

 

Ufam bardziej forumowym, to hobbiści, lubią się babrać w tym szajsie.

 

To wsio.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

@Kohan widziałem już tą stronke, cholernie drogie to jest O_o zamawiam z zagranicy, za okolo 160 zł mam 2 baterie + ładowarkę.

@Maza94 Dzięki za info, z okablowaniem się wstrzymam, o gumce też tak myślałem żeby tą przeźroczystą dorzucić, lufę jeszcze sobie daruję na razie. Dam do przesmarowania, rozłożenia itp. do sklepu w szczecinie (mógłby mi to kolega chyba zrobić, ale nie jestem pewien czy zrobi to tak jak w sklepie), i jeszcze jedno, Stockowa bateria w I genie była kolokwialnie mówiąc do dupy rozładowywała się bardzo szybko i ogólnie rzecz biorąc jest kiepska.

Także póki co wymienię komorę, gumę do hopa , przesmaruje i spodkladkuje, no i baterię li-po zakupię, w 300 zł powinienem się zmieścić mam nadzieję, chociaż i tak jest to dla mnie duży wydatek :( no ale co zrobię, guna raczej nie sprzedam bo stary i mi sie nie opłaca raczej, a kasy na nowego nie mam. No i sprężynę m110 najprawdopodobniej :)

Edited by Juklas
Link to post
Share on other sites

Pytanie dot. komory , wiem że nie powinienem oszczędzać , ale czy wzięcie tańszej, od BOYI zamiast drogiej od CA baardzo obniży jakość ? bo na specshopie różnica jest kolosalna (40 a 120 zł).

Tak btw. to życie jest niesprawiedliwe -.- amerykańcy mają baterie za 7$ co dla nich jest jak 7zł a my musimy takie same po 70-120 kupować... Bezsens straszny. I na dodatek więcej zarabiają chyba.

Edited by Juklas
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...