Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.028 Tactical - Problem ze strzelaniem


Recommended Posts

Witam. Mam problem z moją Cymą. Otóż pierwszego dnia, ładowałem od niej baterię 12h (tak było napisane w instrukcji). Gdy już skończyła się ładować, zacząłem strzelać. Po 40 minutach, padła. No dobra, rozładowała się więc ładowałem ją 8h (tyle było napisane w instrukcji, gdy ładujemy za drugim razem). Potem strzelałem z niej jakieś 1.5h i wyglądało to tak jakby coś się zepsuło (Gdy padła za pierwszym razem pistolet strzelał coraz wolniej, aż przestał. Za drugim razem strzelałem ogniem pojedyńczym, i przy którymś kliknięciu nic się nie stało - kulka w ogóle nie wystrzeliła) A więc znów ładowałem 12h i na drugi dzień po ładowaniu i włożeniu baterii nic się nie działo (pistolet nie chciał strzelać). I teraz pytanie czy przeładowałem baterię, czy coś się zepsuło z repliką? Podkreślam, że przy drugim strzelaniu pistolet przestał nagle strzelać, nie było to tak jak z pierwszym razem - coraz wolniej. Proszę o szybką odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Mam problem z moją Cymą. Otóż pierwszego dnia, ładowałem od niej baterię 12h (tak było napisane w instrukcji).

 

To już nie pierwsza osoba, która pisze, że działa zgodnie z instrukcją i psuje batke. Może przydałoby sie gdzieś walnąć jakieś ogłoszenie, że batki należy ładować jak wzór przykazał a nie jak producent napisał w instrukcji.

Link to post
Share on other sites

Czyli bateria się zepsuła? Na 100%? To da ktoś link do dobrej baterii, która będzie pasowała do mojej Cymy? I napiszę ktoś ile trzeba ją ładować, za pierwszym razem i za drugim? Bo masa osób o to pyta, a potem tern wzór przykleić?

Link to post
Share on other sites

Wiecie co? To chyba nie jest wina baterii, ponieważ bateria ma naładowane 9V (powinna mieć 8.4V) i gdy ją podłącze i przytrzymam spust to bateria i kable się grzeją. Co o tym myślicie???

I czy ktoś wie jak sprawdzić replikę czy działa (nie używając akumulatora)??

Edited by Brick
Link to post
Share on other sites

Nie oto mi chodziło. Czy bateria jest zepsuta czy problem leży w okablowaniu repliki (jakiś styk nie łączy dlatego, może)

 

Nie zrozumiałeś tego co napisałem, trudno, spróbuję jeszcze raz w kilku językach

 

Przeładowałeś baterię.

PRz3Ł4d0w4Ł3$$$ b4TeR13.

تمهيد مع بطارية

Arranca con la batería

Загрузіце сістэму з акумулятарам

Загрузитесь с аккумулятором

oppstartet med batteri

बैटरी के साथ जुता पहेने हुए

 

Mam nadzieję że zrozumiesz.

 

Kup inną baterię i ładowarkę mikroprocesorową to nie zajedziesz tej batki

Link to post
Share on other sites

Oj chyba Attero się mylisz. To, że po wciśnięciu spustu batka i kable się grzeją to znaczy, że jest energia w batce! Prawdopodobnie mogło coś ci się zablokować w gearboxie jak mi w tym samym modelu, jakaś część musiała się zakleszczyć i tworzy opór, co poskutkowało tym, że silnik nie kręci i się grzeje a razem z nim batka i kable! To na pewno nie wina batki!

Link to post
Share on other sites

Oj chyba Attero się mylisz. To, że po wciśnięciu spustu batka i kable się grzeją to znaczy, że jest energia w batce! Prawdopodobnie mogło coś ci się zablokować w gearboxie jak mi w tym samym modelu, jakaś część musiała się zakleszczyć i tworzy opór, co poskutkowało tym, że silnik nie kręci i się grzeje a razem z nim batka i kable! To na pewno nie wina batki!

 

Przeładowanie batki nie oznacza tego że batka w ogóle nie trzyma energii, tylko to że b. szybko pada. Moja stockowa batka Cymy przeżyła 2 ładowania na wolnoładowarce, po 6 godzin każde i za cholerę nie trzyma prądu, a 12 godzin ładowania, które Brick zafundował identycznej batce dało jej jeszcze bardziej w kość

 

Brick, zobacz czy ci się kable grzeją na innej batce

 

 

 

Ciekawe w ilu językach mam pisać że na końcu zdania stawiamy kropkę.

Arend

Edited by arend
Link to post
Share on other sites

Te baterie z nowych cymek nadają się od razu do recyklingu. Moja bateria ze starego CM.031 była kilka razy przeładowana wolnoładowarką i działała długo, a jak znajomy kupił CM.048 naładował batkę mikroprocesorówką, to batka mu padła zanim dowlókł się na strzelankę :hahaha: . Kup sobie jakieś li-po i mikroprocesorówkę, to może i spory wydatek, ale będziesz bardzo zadowolony i jak sobie to podsumujesz, to na pewno nie pożałujesz tej inwestycji.

EDIT :

Ew. Kup li-po albo jakieś markowe Ni-MH/Ni-Cd i ładuj u kogoś kto ma dobrą ładowarkę.

Edited by karolus20
Link to post
Share on other sites

Wiecie, co byłem u kolegi który ma g-36c firmy JG i testowałem jego baterię u mnie. Podłączyłem do mojego pistoletu i NIC!, dalej nie działał. Strasznie się wkurzyłem i uznałem że dam sobie spokój. Jutro dzwonię do typa żeby oddał mi kasę, zbieram jakieś 200-300 zł do tych 400zł i kupuje coś mocnego. I teraz proszę o radę, czy ktoś mógłby mi polecić za około 600-700zł coś co po tygodniu się nie rozwali (mam dosyć tej CYMY). Proszę mnie nie wyzywać, że jestem nie cierpliwy itp. ale nie chce się z tym grzebać. Więc proszę o coś niezniszczalnego za około 600-800zł (tylko nie piszcie mi że za taką kwotę nic takiego nie ma, bo na pewno jest, i nie nazywajcie mnie że jestem leniwy, ale wy znacie się lepiej o 100000% więcej ode mnie i może coś mi polecicie).

Link to post
Share on other sites

Brick spróbuj ostatnią metodę, leć do samochodowego i kup silikon w sprayu, spray sylikonowy,olej silikonowy wszystko to jedno i to samo. (NIE myl ze smarem silikonowym :excl: )

Odkręć śrubkę na chwycie pistoletowym i ściągnij chwyt delikatnie w dół, następnie widzisz koszyk z silnikiem gerabox'a odkręć dwie śrubki które trzymają go przy GB i delikatnie wyciągaj koszyk w dół aby wyszedł z gearbox'a, uważaj aby kable nie zsunęły się z silnika. Teraz połóż replikę otworem do góry i psiknij dwie nie za duże serie oleju silikonowego na zębatki. Złóż wszystko z powrotem w kolejności odwrotnej i spróbuj strzelić.

 

Nie pomogło to ci polecimy CM.045A [CM] (TAK :biggrin: kolejna cyma ale na tej się nie zawiedziesz)

Edited by komandoczołg
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...