Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z wyborem baterii Li-Po


Recommended Posts

Witam. Zdecydowałem się na kupno repliki PJ16A3 link. Replika nie jest jeszcze zamówiona, ponieważ nie wiem jaką batkę Li-Po do niego wybrać i dlatego pytam się was jaką baterię mi polecacie, 11,1V, czy 7,4 V ?? I od jakiej firmy ?? Czy to niskooporowe okablowanie, które jest oryginalnie w replice wystarcza, czy trzeba zmienić na inne niskooporowe okablowanie ?? Chciałbym od razu zamówić w Taiwangun wszystko, ponieważ nie chce mi się płacić za koszty wysyłki. I czy zabezpieczenie pod napięciowe UVP link i alarm Li-Po link wystarczają by bateria przetrwała jak najdłużej ?? Oraz jaką ładowarkę mi do baterii byście od razu polecali, tak do 100 zł za ładowarkę do baterii ??

Link to post
Share on other sites

Jeśli rozważasz użycie lipoli to replika powinna posiadać mosfet(z względu na styki i straty) ,alarm lipo powinien wystarczyć. Co do ładowarki radziłbym troszkę dołożyć i kupić albo imaxa b6 albo coś podobnego. Co do samych lipoli na 7,4 będziesz miał porównywalny rof jak na baterii dostarczonej z replika , na 11.1 może być on bardzo duży.

Link to post
Share on other sites

Ładowarka: imax b6, turingy accucell, albo coś hobbykinga

LiPo: zippy, turingy, turingy nanotech

 

Alarm może się przydać, zabezpieczenie też, ale nie ma sensu obu tych rzeczy kupować. Albo jedno albo drugie. Bateria posłuży Ci najdłużej, jeżeli nie będziesz zbytnio oszczędzał na ładowarce. Na baterii 7,4 V rof będzie porównywalny do rofu na baterii 9,6 NiXX. Na 11.1 auto może być ryzykowne z powodu szybszego zużywania części.

Link to post
Share on other sites

Z lipoli miałem Turnigy,Turnigy nanotech,Zippy,Zippy flightmax,i ge-powera.Kontakt jeszcze miałem z powerbeanem,i wszystkie oprócz ge-powera polecam.Padł mi po oddaniu ok 300strzałów.Może miałem jakąś wadliwą sztukę.

 

Z ładowarek polecam imaxa,w ostateczności ,ładowarkę od powerbean.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Prosiłbym też o doradzenie ze strony osób które posiadają daną replikę PJ16A3, jaką baterię mi do tej repliki polecacie. Oraz czy taki mosfet będzie wystarczał do baterii Li-Po, lub takiej jaką mi polecicie. Czy 7,4V naprawdę wystarcza do zasilenia tej repliki, skoro oryginalnie jest dane 9,6V ?? Nie ma tej zasady działania, że powyżej 9,6V montuje się baterie 11,1V ?? Oraz o co chodzi z tym mAh oraz np.15/30 C ??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...