Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Długość dyszy a grzechotanie gearboxa


Recommended Posts

Witam,

Na ogół forumowicze piszą o problemie nieszczelności układu, doszczelnianiu itd., a ja mam pytanie czy możliwe jest takie doszczelnienie żeby przyniosło efekt raczej odwrotny od zamierzonego? Chodzi o to czy można doszczelnić "za mocno"? Nawymieniałem parę elementów w swojej eLce, posmarowałem gdzie się dało, zafixowałem teflonikiem i było nawet fajno ale z założoną krótką dyszą sporo drogocennego ciśnienia uciekało sobie przez hopka (dysza chyba nawet nie dochodziła do gumki), założyłem więc na powrót dyszkę ori (2mm dłuższa od krótkiej AK) i efekt mam taki,że podczas strzału strasznie mi grzechoczą zębatki.Pewnie już bym się pozbył tłoka w ten sposób ale mam z pełnym metalowym uzębieniem a zębatki też wzmocnione. Czy możliwe jest,że to problem zbyt szczelnego układu i działa tutaj "sprzężenie zwrotne" czy może problem leży po stronie wymiaru dyszy? Czy ktokolwiek spotkał się z czymś takim? W planie mam nałożenie tulejki na trzpień zębatkowy odciągający dyszę (żeby deko więcej odciągało) a jak to niedyrydy to szlifnąć dyszkę na krótszy wymiarek...

Link to post
Share on other sites

Najpierw sprawdź czy można bardziej bo inaczej zerwiesz popychacz.

 

Z kulkami i bez kulek grzechocze?

 

Sprawdzę, sprawdzę...

 

Bez kulek jak i z krótką dyszą nie grzechocze...

 

@Snipernr1

Grzechocze już na pojedyńczym trybie i przy Hi i Real (Mid-ów i Low-ów)

Kulki Blaster 0.25g i Guarder 0.2 (na potrzeby chrono).

Link to post
Share on other sites

Wspólnego raczej nic, ale lepiej napisać aby sprawdził czy może dalej pociągnąć przerywacz żeby go nie urwać, jest blokowany przez głowicę cylindra i może (z bardzo dużym prawdopodobieństwem) się nie dać dalej naciągnąć.

 

Jeżeli po zmianie dyszy jest ok to silnik ani zębatki raczej mają mało wspólnego z tym, szczególnie że przy dwudzielnym GB przy wymianie dyszy nie rósza żadnego z tych elementów.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Btw co popychacz może mieć wspólnego z głośnymi zębatkami?

 

Tak myślę, że skoro efekt grzechotania występuje przy zmianie długości dyszy a ta z kolei jest jakby bezpośrednio związana z popychaczem to chyba skupię się na układzie dysza-popychacz niż na silnik-zębatki...

A czy całkiem przypadkiem ktoś mógłby mi wyświadczyć przysługę i zmierzyć długość dyszy w swoich Armach lub G&G (R85/L85)??? U chinoli jak wiadomo leży wymiarowanie bo produkcję mają na cały świat i może im się linijka imperialna zamiast metrycznej napatoczyła...

Link to post
Share on other sites

Jak bez kulek działa normalnie to znaczy że problem leży w tym że tłok nie nadąża wrócić do końca a zębatki już zaczynają go naciągać.

Czyli opóźnienie spowodowane sprężaniem?? A można temu zaradzić? Piłowanie zęba chyba nic nie da,co? bo jeszcze nie piłowałem....

Link to post
Share on other sites

Duża szansa że kulka ma za duży opór ma do pokonania a otwór w dyszy ściśle do niej przylega i tworzy się układ zamknięty, powietrze nie ma gdzie uciec i tłok wraca wolniej jak powinien. Sprawdź czy gumka się nie zawija albo czy kulka przechodzi przez komorę lekko. Czasem taki efekt też występuje przy zbyt twardych dystanserach. Przy krótkiej dyszy powietrze ma gdzie uciec więc nie ma tego efektu. Jak już wyeliminujesz z przyczyn gumkę HU to przypatrz się dyszą Fireflaya czy Prometheusa, mają one otwór bardziej przypominający trójkąt niż okrąg. Efektem tego jest to że powietrze ma gdzie uciec w razie jak kulka nie da rady się ruszyć. Mały okrąglak i do dzieła.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Duża szansa że kulka ma za duży opór ma do pokonania a otwór w dyszy ściśle do niej przylega i tworzy się układ zamknięty, powietrze nie ma gdzie uciec i tłok wraca wolniej jak powinien. Sprawdź czy gumka się nie zawija albo czy kulka przechodzi przez komorę lekko. Czasem taki efekt też występuje przy zbyt twardych dystanserach. Przy krótkiej dyszy powietrze ma gdzie uciec więc nie ma tego efektu. Jak już wyeliminujesz z przyczyn gumkę HU to przypatrz się dyszą Fireflaya czy Prometheusa, mają one otwór bardziej przypominający trójkąt niż okrąg. Efektem tego jest to że powietrze ma gdzie uciec w razie jak kulka nie da rady się ruszyć. Mały okrąglak i do dzieła.

Kulki przelatują przez komorę bezproblemowo. Efekt grzechotnika wystąpił przy pomiarach na chrono czyli z hopem na "0". Dzięki za cynk z tymi dyszami o nieregularnym wylocie-będę działał. Wiedza to potęga!!!Przy okazji poszukiwań tych dysz natknąłęm się na podobne coś od Guardera-z tą różnicą,że zamiast jakby otworków na upust powietrza mają takie wypustki...

 

Dzięki.Dam znać jak wyprowadze dyszę na prostą :-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Dyszę przenicowałem iglakiem i kicha w sumie się zrobiła... Tłok mi sie rozsypał do końca (szczęka mu wypadła) i nawet nie mogłem potwierdzić słuszności teorii zbyt doszczelnionego układu. Pociągnąłem z HK tłok alu wentylowany i problemy jakby ustały (nawiasem mówiąc nastepny nabędę z CNC bo te zwykłe to jakby w piachu odlewali).Wróciłem do springa 130 skoro tłok mocno wzmocniony, założyłem dyszę tak z 1mm krótszą od ori (ale dłuższą od short'a), zdjąłem teflonfixa z lufko-gumki a hopka zamieniłem na tego przezroczytego (komorę znaczy się a nie gumkę ,bo ta Systemy została). Strzela sobie toto niezgorzej ale jeszcze nie chronowałem i mam małe problemy z podawaniem kulek, bo od czasu do czasu muszę puknąć w maga żeby wpychało kulki do komory... Magi reale Aresa czy Stara (niepamietam)- jutro sprawdzę z innymi plasticzanymi i metalowymi...

Link to post
Share on other sites

hej.

ja mialem podobnie, i tez to dotyczyło długości dyszy.

poprostu za dluga dysza w momencie podania kulki do komory, podwijała kołnierzyk z gumki, przez co kulka dosyć cięzko przechodzila przez gumkę ( kolnierzyk )

i tym samym robila sie lekka zacinka, i bardzo jechało po tłoku. pomogła wymiana dyszy,lub wymiana gumki, z mniejszym kolnierzykiem.

np.systema ma mniejszy niz guarder, stan na listopad , bo dawno nie porownywalem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...