Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Aluminiowy tłok z 15 stalowymi zębami [ACM], Wzmocniony tłok z 15 stalowymi zębami [ACM]


Recommended Posts

Witam !!

 

Ostatnio na taiwanie pojawił się nowy tłok ACM aluminiowy z 15 stalowymi zębami :

 

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/tloki/aluminiowy-tlok-z-15-stalowymi-zebami-acm.html

 

Miał ktoś doczynienia z tym tłokiem ile waży , etc ? Tłok wygląda dość solidnie .

 

 

Mam jescze pyt odnosnie tłoka z tworzywa tez ACM , dokładnie tego :

http://www.taiwangun.com/gearboxy-oraz-ich-czesci/tloki/wzmocniony-tlok-z-15-stalowymi-zebami-acm.html

 

Czekam na wasze opinie .

Link to post
Share on other sites

Mam w chwili obecnej ten tłok acm. Plastik wydaje się być solidny, na tyle, iż jeżeli zrobisz w nim takie dziury jak w aluminiowym to powinien wytrzymać. Nie jestem pewien co do sensowności dodatkowego dopłacania za aluminiowy tłok, kiedy jego zęby są wykonane z tego samego materiału, gdyż sam tłok nie przenosi dużych obciążeń, a jedynie jego zęby.

 

Tu mam taką maleńką radę. Wyszlifuj delikatnie prowadnice tłoka (zarówno w szkielecie jak i tłoku) za pomocą miękkiej końcówki, tak by uzyskać piękny połysk. Takie małe coś, a działa cuda :)

Link to post
Share on other sites

według mnie takie dziury w tłoku go dodatkowo obciążają . Dlaczego? już mówię . Na ostatni ząb tłoka działa dość spora siła . Posiadałem JBU alu full tech i mi sie złamał na sp150 . Pękła stalowa listwa razem z tłokiem właśnie na ostatnim ząbku

Link to post
Share on other sites

Morf: stało Ci się tak, bo nie miałeś zrobionego dobrego AOE.

 

Plastikowy ACM: chodzi na M125 póki co i żadnych problemów. Ściągam go do SP150 jeszcze.

 

ALU ACM: Miał iść do SP150, jednak nie jestem przekonany wobec mocowania listwy (blokowana tylko od przodu...)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...